CCleaner نرم افزار بهینه سازی و افزایش سرعت ویندوز

نرم افزار ccleaner بهینه سازی ویندوز

CCleaner 2022 نرم افزار  بهینه سازی ویندوز

 CCleaner یک نرم افزار ضروری و کاربردی برای ویندوز است که فایل های اضافی و بدردنخور را از سیستم عامل ویندوز شما پاک می کند. این نرم افزار تمامی فایل های موقت تولید شده در هنگام استفاده از برنامه ها را در ویندوز  را شناسایی کرده و سپس اقدام به پاک سازی آنها می کند.معمولا کاربران از برنامه هایی مانند فتوشاپ، مجموعه آفیس، برنامه های رایت CD/DVD، دانلود منیجر، مرورگر فایرفاکس، گوگل کروم و دیگر برنامه ها استفاده می کنند که این باعث تولید فایل های اضافه در ویندوز شده و سرعت ویندوز به شدت کند می شود.

به کمک نرم افزار CCleaner فایل های موقت  در ویندوز و کوکی ها و هیستوری آدرس ها در مرورگر را پاکسازی خواهید کرد و از شر بسیاری از فایل‌های بی‌استفاده و اضافی در ویندوز خلاص می شوید. همچنین می توانید به کمک این نرم افزار ویندوز خود را بهینه سازی کرده و سرعت آن را افزایش دهید. در ادامه این مقاله مراحل نصب و استفاده از نرم افزار CCleaner را یاد خواهید گرفت و با ویژگی های آن آشنا خواهید شد.پس تا انتهای این مقاله با خدمات کامپیوتری اکسیر علم همراه باشید.

📖 فهرست مطالب

دانلود نرم افزار ccleaner برای ویندوز

دانلود نرم افزار CCleaner
دانلود نسخه جدید CCleaner

برای دانلود نرم افزار CCleaner کافی است بر بروی لینک دانلود کلیک کنید و از طریق لینک دایرکت مستقیم، نرم افزار را دانلود کنید.جهت نصب نرم افزار و راهنمای استفاده از آن؛در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

حجم فایل 41MB دانلود نسخه رایگان CCleaner Technician.6.00.9727

حجم فایل 41MB دانلود نسخه حرفه ای CCleaner Professional.5.92.9652

ویدیو آموزش نرم افزار CCleaner

تو این ویدیو آموزشی نحوه بهینه سازی و افزایش سرعت ویندوز را آموزش داده ایم. با دیدن این ویدیو، با قابلیت های نرم افزار سی کلینر آشنا شوید.

هم اکنون می توانید ویدیو آموزش نرم افزار بهینه سازی ویندوز  را در کانال یوتیوب ببینید.اکسیر علم شما را به دیدن این ویدیو دعوت می کند.

معرفی نرم افزار بهینه سازی و افزایش سرعت ویندوز به نام سی کلینر

 نرم افزار CCleaner ابزاری است که برای بهینه سازی و افزایش سرعت و کارایی سیستم مورد استفاد قرار می گیرد.با استفاده از این نرم افزار فایل های غیر ضروری ویندوز، ورودی های مخرب رجیستری ویندوز، داده های بخش cookies و History آدرس سایت در مرورگر را با اجازه کاربر، پاکسازی می کند که این امر باعث افزایش سرعت و کارایی سیستم می شود.این نرم افزار قادر است مقادر نامعتبر رجیستری ویندوز را حذف کند.این نرم افزار توانایی لیست کردن تعداد Restore point ساخته شده در ویندوز را دارد و با حذف Restore point اضافی در ویندوز، به آزاد شدن فضای درایو کمک خواهد کرد.

نرم افزار CCleaner بخش  startup(اجرای خودکار برنامه) را می تواند مدیریت کند.همان طور که می دانید برخی از برنامه ایی که نصب می کنید در بخش startup ویندوز قرار می گیرد و با هر بار که ویندوز را روشن می کنید، این برنامه ها به طور خودکار اجرا می شوند.اما با اجرای بیش از حد برنامه ها در بخش startup، ویندوز کند خواهد شد.به کمک این نرم افزار می توانید از اجرای برنامه هایی که نیاز نیست به طور خودکار در ویندوز اجرا شوند؛ جلوگیری کنید.حتی می توانید با نرم افزار CCleaner برنامه ها را به طور کامل از ویندوز حذف کنید.

از ویژگی بسیار مهم نرم افزار CCleaner قابلیت Drive Wiper است.با  استفاده از ابزار Drive Wiper قادرید فضای خالی درایو و حتی فضای کل درایو را به طور کامل پاک سازی کنید تا بازیابی اطلاعات غیر ممکن شود.این قابلیت برای افرادی که می خواهند هارد دیسک خود را بفروشند و تمایل ندارند که افراد سودجو اطلاعات آنها را بازیابی کنند؛ بسیار مهم و حیاتی می باشد.

قابلیت نرم افزار CClaener

قابلیت های نرم افزار CCleaner
قابلیت های نرم افزار CCleaner
 • محیط کاربری خوب و کاربر پسند
 • سرعت بالا کارکرد نرم افزار
 • پاک کردن فایل های اضافی در ویندوز با تایید و اجازه کاربر
 • تمیز کردن فایل های غیرضروری از هارد دیسک
 • پاک سازی درایو ها بدون امکان بازیابی
 • بهینه سازی ویندوز و بالا بردن سرعت آن
 • قابلیت حذف کامل نرم افزار های نصب شده در ویندوز
 • امکان جستجو پیشرفته فایل
 • قابلیت یافتن و حذف فایل های تکراری
 • پاکسازی عمیق هارد دیسک
 • افزایش سرعت و راه اندازی سریع سیستم
 • بهبود عملکرد RAM
 • پاک کردن کش مرورگرها
 • ترمیم رجیستری ویندوز
 • پاک کردن فایل های موقت، history آدرس ها، داده های cookies در مرورگر ها

 • بهینه سازی دسترسی به بخش File System
 • پاک سازی کامل رمز های عبور ذخیره شده در مرورگر ها
 • پشتیبانی از تمامی نرم افزار ها و مرورگر های اینترنتی
 • قابلیت مدیریت اجرای نرم افزار ها در بخش Startup ویندوز
 • امکان مشاهده دائمی وضعیت ویندوز و مرورگر ها
 • به روز رسانی درایور در نسخه حرفه ای
 • پاک سازی بهتر Recycle Bin ویندوز
 • از کمبود فضای هارد جلوگیری می کند.
 • به روز رسانی نرم افزار ها برای کاهش خطرات امنیتی در نسخه حرفه ای
 • دارای نسخه رایگان و حرفه ای
 • پشتیبانی از زبان های مختلف دنیا و زبان شیرین فارسی
 • پشتیبانی سی کلینر از سیستم عامل ویندوز مایکروسافت

نکات منفی در هنگام استفاده از نسخه های قدیمی

 • زیر نظر گرفتن کاربران در بخش Active Monitoring که امکان غیر فعال کردن آن در نسخه های قدیمی، وجود ندارد.
 • در نسخه های قدیمی با بستن پنجره CCleaner این نرم افزار به طور کامل بسته نمی شود و در بخش Startup فعالیت خود را ادامه می دهد و با ابزار Task Manager ویندوز باید از اجرای آن جلوگیری کنید.
 • نسخه های قدیمی آلوده به تروجان بود.که در نسخه جدید برطرف شده است.
 • از اطلاعات مرورگر و داده های هارد دیسک نسخه پشتیبانی تهیه کنید. چون در هنگام حذف اطلاعات از مرورگر و هاردیسک،گزینه بازگشت به عقب وجود ندارد.

راهنمای نصب نرم افزار CCleaner

نصب نرم افزار CCleaner
آموزش نصب نرم افزار CCleaner

بعد از دانلود نرم افزار بهینه سازی و افزایش سرعت کامپیوتر، اگر آنتی ویروس شما به دلیل محافظت سیستم، از نصب نرم افزار جلوگیری می کند؛ ابتدا آنتی ویروس و بخش های امنیتی ویندوز را برای چند دقیقه غیر فعال کنید و سپس نرم افزار را اجرا کرده و با مشخص کردن درایو دلخواه، نرم افزار را  از حالت فشرده خارج کرده و نصب کنید.سپس ارتباط برنامه به اینترنت را توسط فایروال ویندوز مسدود کنید.حالا پوشه patch را در مسیر نصب برنامه کپی و انتقال دهید و فایل patch را اجرا کرده و برنامه را کرک کنید.

توجه:

بعد از دریافت نرم افزار، اگر امنیت سیستم شما بسیار بالا بود و آنتی ویروس شما، مانع نصب شدن نرم افزار می شود؛ حتما آنتی ویروس را برای چند دقیقه غیر فعال کنید.بعضی از برنامه ها از پوشه ای که به فارسی نام گذاری می شود پشتیبانی نمی کنند.پس برنامه را در داخل پوشه ای که با نام فارسی تایپ شده است  انتقال ندهید چون برنامه، نام فارسی پوشه را پشتیبانی نمی کند و به این خاطر حساس بوده و فایل نصبی برنامه اجرا نمی شود. در صوتی که به مشکلی رو برو شدید به تیم پشتیبانی ما اطلاع دهید.

آموزش کار با نرم افزار ccleaner

آموزش نرم افزار سی کلینر
آموزش کار با نرم افزار سی کلینر

پس نصب و فعال سازی،نرم افزار CCleaner اجرا کنید.سپس از طریق پنل سمت چپ می توانید به بخش های این نرم افزار دسترسی داشته باشید.هر بخش شامل چند ابزار است که بر اساس نیاز خود می توانید از آن استفاده کنید.

در بخش  health Check(بررسی سلامت)  کامپیوتر شما را تجزیه و تحلیل می شود و به کاربر امکان رفع سریع مشکل را توصیه می کند.سپس کاربر می تواند کوکی ها و هیستوری و فایل های غیر ضروری مرورگر خود را پاک کنید. همچنین فایل های Junk را در سیستم خود حذف کنید تا فضای دیسک آزاد شود.

در بخش Custom Clean قادرید تمامی فایل های غیرضروری و موقت که  در هنگام استفاده از مرورگر ها و برنامه ها در ویندوز تولید شده اند را پاک سازی کنید. فایل های اضافی تولید شده در هنگام استفاده از نرم افزار ها باعث افزایش فضای دیسک و کند شدن سیستم خواهند شد و از طریق نرم افزار CCleaner اقدام به حذف داده های مرورگر کنید.

در بخش   Performance Optimizer می توانید سرعت و کارایی سیستم خود را افزایش دهید.همانطور که می دانید بعضی از برنامه ها به طور خودکار در ویندوز اجرا می شوند که با استفاده از نرم افزار CCleaner از اجرای خودکار برنامه ها در بخش Startup ویندوز جلوگیری کنید.

بخش به روز رسانی درایور با سی کلینر

در بخش Driver Updater می توانید درایور های سخت افزار خود را توسط برنامه CCleaner پیدا کرده و درایور سخت افزار سیستم خود را به روز رسانی کنید تا عملکرد سیستم بهبود یابد.

در بخش Registry قادرید تمام ورودی های مخرب و مقادیر اضافی و نامعمتر  را از رجیستری ویندوزتان حذف کنید.با گذشت زمان رجیستری ویندوز شما ممکن است  مملو از خطا ها و تنظیمات آن خراب شود.در این بخش رجیستری ویندوز شما Scan می شود و تمامی مشکلات رجیستری برای کاربر لیست می شود و شما می توانید از مقادیر رجیستری خود خروجی بگیریدو یا مقادیر مشکل دار و معیوبی که اسکن شده را حذف کنید.

بخش تنظیمات نرم افزار سی کلینر

در بخش Tools قابلیت هایی برای کاربر ویندوز ارائه شده که امکان به روز رسانی برنامه، حذف کامل برنامه، مدیریت اجرا برنامه ها در بخش Startup، حذف و غیر فعال کردن افزونه های نصب شده در مرورگر، آنالیز کردن دیسک، پیدا کردن و حذف فایل های تکراری ، بررسی و حذف System Restore ویندوز ، حذف داده ها از فضای خالی دیسک و یا  حذف کامل داده ها از هارد دیسک را می توان اشاره کرد.

در بخش Options می توانید تنظیمات نرم افزار CCleaner که شامل تنظیمات زبان نرم افزار، تنظیمات حساب کاربری،حریم خصوصی، زمانبندی اجرا نرم فزار، پاک سازی هوشمند، جستجوی کوکی سایت ها و غیره را سفارشی سازی کنید.همچنین می توانید در بخش License Key وضعیت فعال بودن لاینسن نرم افزار CCleaner را مشاهده کنید.

آموزش حذف داده های مرورگر با سی کلینر

حذف داده ها و کوکی و هیستوری مرورگر ویندوز
حذف فایل های کوکی و هیستوری مرورگر ویندوز

برای حذف کوکی و هیستوری و تاریخچه دانلود مرورگر، ابتدا از منو Custom Clean وارد بخش Windows و یا  Applications شده و فایل های غیر ضروری و فایل های موقت تولید شده در ویندوز را می توانید با کلیک بر روی دکمه Analyze آنها را پاک سازی کنید.

آموزش حذف ورودی های مخرب و نامعتبر رجیستری ویندوز

حذف مقادیر نامعتبر رجیستری ویندوز
حذف ورودی مخرب و نامعتبر رجیستر ویندوز

برای حذف مقادیر ورودی نامعتبر رجیستری ابتدا بر روی منو Registry کلیک کنید و تمامی گزینه ها را انتخاب کرده و بر روی دکمه Scan for Issues کلیک کنید و ورودی های مخرب رجیستری را پاک سازی کنید.

آموزش حذف کامل برنامه با CCleaner

حذف کامل برنامه های نصب شده در ویندوز با CCleaner
حذف کامل برنامه های نصب شده در ویندوز با CCleaner

برای حذف کامل برنامه ابتدا وارد Tools شده و بر روی بخش  Uninstall کلیک کنید.حالا می توانید برنامه های نصب شده در ویندوز را Uninstall کنید و یا با انتخاب گزنیه repair برنامه ها را تعمیر کنید.علاوه بر این می توانید با انتخاب گزینه rename نام برنامه را تغییر دهید و با انتخاب گزینه Delete برنامه را پاک کنید.

آموزش به روز رسانی برنامه ها

به روز رسانی نرم افزار های نصب شده در ویندوز
به روز رسانی نرم افزار های نصب شده در ویندوز با CCleaner

برای به روز رسانی کردن برنامه ها ابتدا وارد Tools نرم افزار CCleaner شده و بر روی Software Updater کلیک کنید.حالا پس از اتصال سیستم به اینترنت، نرم افزار ها را به روز رسانی کنید.

آموزش مدیریت  startup ویندوز

مدیریت اجرای خودکار برنامه های ویندوز با CCleaner
مدیریت بخش Startup ویندوز برای جلوگیری از اجرای خودکار برنامه ها با ابزار سی کلینر

برای جلوگیری از اجرای خودکار برنامه ها در بخش Startup ویندوز ابتدا از منو Tools وارد Startup شده و از اجرای خودکار برنامه های ویندوز و سرویس های ویندوز می توانید جلوگیری کنید.

آموزش پیدا کردن فایل های تکراری در ویندوز

حذف فایل های تکراری در ویندوز با ابزار سی کلینر
پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

برای یافتن فایل های تکراری در ویندوز ابتدا از منو Tools وارد بخش Duplicate Finder شده و فایل ها را بر اسال نام، اندازه، تاریخ اصلاح شده، محتوا و غیره را جستجو و اقدام به حذف آن کنید.

آموزش حذف کامل داده های هارد دیسک

پاک کردن اطلاعات هارد دیسک بدون امکان بازیابی آن
پاک کردن کامل اطلاعات هارد دیسک بدون امکان بازیابی آن

برای حذف فایل های دیسک ابتدا از منو Tools وارد بخش Driver Wiper شده از لیست کشویی  دو نوع wipe قابل مشاهده است که با انتخاب گزینه Free space Only فضای هارد دیسک خود را از فایل های غیر ضروری پاک سازی کنید و با انتخاب گزینه Entire Drive کل اطلاعات هارد دیسک پاک خواهد شد.از لیست Security ابزار Driver Wiper  میتوانید  از 1 تا 35 بار هارد دیسک خود را با اطلاعات بی ارزش پر و خالی کنید که به این عمل Overwrite گفته می شود.

با رایت و حذف داده ها بر روی هارد دیسک امکان بازیابی فایل غیر ممکن خواهد شد.این قابلیت برای افرادی که می خواهند هارد دیسک خود را بفروشند بسیار مناسب بوده و با تنظیم گزینه Entire Drive نوع Wipe  را انتخاب کرده و در بخش security نوع رایت کردن دیتا را بر روی گزینه   Very Complex Overwrite (35 Passes) را انتخاب کنید و در بخش Drive تمامی پاتیشن های هارد دیسک را انتخاب کرده و گزینه Wipe را کلیک کنید تا تمامی اطلاعات هارد دیسک پاک شود و امکان بازیابی اطلاعات غیر ممکن شود.دقت کنید که این فرآنید مدتی طول خواهد کشید.

شما چه نرم افزاری را برای پاک سازی فایل های اضافی و غیر ضروری در ویندوز، پیشنهاد می دهید؟ تجربه ات را در بخش نظرات برای ما به اشتراک بذار.

پشتیبانی نرم افزار ccleaner

خدمات helpdesk
خدمات پشتیبانی مشتریان- helpdesk

سایت اکسیر علم خدمات پشتیبانی ویندوز را ارائه می دهد.اگر در هنگام استفاده از نرم افزار CCleaner دچار مشکل شدید، می توانید از خدمات کامپیوتری اکسیر علم استفاده کنید. اگر تمایل دارید که مشکلات ویندوز شما در کوتاه ترین زمان حل شود به صفحه خدمات helpdesk مراجعه کرده و فرم درخواست پشتیبانی را پر کنید تا کارشناس ما با شما تماس گرفته و مشکل را برطرف کند.برای آشنایی بیشتر بر روی help desk چیست؟ کلیک کنید.

خدمات ما  1 ماه پشتیبانی رایگان دارد.این فرصت  خوب را از دست ندهید.

سئوالات متداول در مورد نرم افزار CCleaner

آیا نرم افزار CCleaner امن است؟

بله.اگر از آخرین نسخه و به روز رسانی های جدید این نرم افزار استفاده کنید قادرید فایل های اضافی سیستم را به راحتی پاک کنید و از دردسر های دستی پاک کردن فایل های اضافی ویندوز خلاص شوید.این نرم افزار در نسخه های جدید امن بود و برای امنیت بیشتر، سعی کنید ارتباط نرم افزار به اینترنت را در فایروال ویندوز مسدود کنید.

مراحل نصب نرم افزار CCleaner چگونه انجام می شود؟

ابتدا نرم افزار را از حالت فشرده خارج کرده و بعد بر روی فایل نصبی CCleaner دوبار کلیک کنید و با مشخص کردن مسیر نصب برنامه در درایو ویندوز،اقدام به نصب نرم افزار کنید.

آیا از CCleaner به عنوان آنتی ویروس می توان استفاده کرد؟

نرم افزار Ccleaner آنتی ویروس نیست

نرم افزار CCleaner یک آنتی ویروس نیست.این نرم افزار نمی تواند ویروس ها، باج افزار، تروجان، بد افزار را شناسایی و حذف کند.بهتر است آنتی ویروس خود ویندوز به نام windows Defender و آنتی ویروس های دیگر استفاده کنید.برای استفاده از آنتی ویروس ویندوز بر روی آنتی ویروس ویندوز دیفندر کلیک کنید.

آیا بعد از پاک کردن اطلاعات هارد دیسک توسط CCleaner امکان بازیابی فایل وجود دارد؟

حذف کامل اطلاعات هارد دیسک با Drive Wiper

خیر.با استفاده از قابلیت Drive Wiper قادرید به تعداد دفعاتی که تعیین می کنید اطلاعات بی ارزش را بر روی هارد دیسک خود پر و خالی کنید تا امکان بازیابی اطلاعات غیر ممکن شود.

آیا بدون استفاده از نرم افزار CCleaner می توانیم فایل های اضافی سیستم را پاک کنیم؟

بله، در ویندوز 10 به کمک ابزار های داخل ویندوز می توانید فایل های بدردنخور و اضافی را پاک کنید.

به جای نرم افزار CCleaner چه نرم افزاری می توانیم استفاده کنیم؟

به جای نرم افزار CCleaner، نرم افزارهایی به نام atomiccleaner ،BleachBit ، Your Uninstaller را به شما پیشنهاد می کنیم.این نرم افزارها عملکرد خوبی دارند و مطمئنا جایگزینی خوبی برای نرم افزار CCleaner هستند.

2 دیدگاه برای “CCleaner نرم افزار بهینه سازی و افزایش سرعت ویندوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *