ساخت Gif در فتوشاپ | تصویر متحرک درست کن

ساخت گیف در فتوشاپ

چطوری  با فتوشاپ تصویر متحرک درست کنم؟

فایل GIF یک تصویر متحرک دیجیتالی است که  با استفاده از نرم افزار های گرافیکی می توانید تصاویر متحرک جالبی خلق کنید.یکی از نرم افزار های محبوب برای ساخت تصاویر متحرک؛نرم افزار فتوشاپ می باشد.نرم افزار فتوشاپ قابلیتی به نام Timeline ارائه کرده که به کمک این ویژگی شما می توانید تصاویر متحرک خلق کنید.در Timeline فتوشاپ دو روش برای ساخت تصاویر متحرک وجود دارد.روش اول با انتخاب گزینه create video timeline  می توانید  ویدیو موشن گرافی دلخواه خود را بسازید.در روش دوم با انتخاب گزینه create frame animation قادرید تصاویر متحرک با فرمت گیف ایجاد کنید.در ادامه این مقاله ؛ساخت فایل گیف به روش فریم به فریم لایه ها و ساخت فایل گیف از طریق ویدیو را به شما آموزش می دهیم و با قابلیت ها و ویژگی آنها آشنا می شویم.(ساخت GIF )

ساخت GIF متحرک در فتوشاپ
ساخت تصویر متحرک GIF

ساخت گیف  به صورت فریم به فریم لایه ها

ابتدا لایه های دلخواه خود را برای ساخت فایل گیف مشخص کنید.لایه های اضافه را حذف کنید.سپس از منو window بر روی Timeline کلیک کنید.بعد گزینه create frame animation را انتخاب کنید تا بخش تایم لاین فریم لایه ها  ظاهر شود.در قسمت تایم لاین شما فریم مربوط به لایه هایی که ایجاد کرده اید را مشاهده می کنید.در این قسمت یک فریم از کل لایه هایی که ایجاد کرده اید ساخته شده است.حالا شما باید فریم به فریم از لایه را ایجاد کنید و هر لایه را در فریم هایی که میخواهید به حالت چشمک زن نمایش داده شود ظاهر یا پنهان کنید.برای ساخت گیف مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

ساخت فریم ها در Time line فتوشاپ-gif متحرک
ساخت گیف به صورت فریم به فریم

ویدیو آموزش رایگان  ساخت گیف در فتوشاپ

.

اکسیر علم شما را به دیدن ویدیو آموزش ساخت گیف،دعوت می کند.


مراحل ساخت گیف در فتوشاپ

 1. انتخاب تصویر یا المان

برای ساخت گیف در فتوشاپ می بایست تصاویر یا المان خود را تهیه کرده باشید.سپس در قسمت Tiime line برای هر تصاویر یا المان یک فریم ایجاد کنید. البته توجه کنید که قرار گرفتن چند تصویر و یا چند المان در یک فریم؛ امکان پذیر است.این به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد.در صورتی که می خواهید تصویر یا المان در هر فریم نمایش داده شود؛ علامت چشم کنار لایه را فعال کنید.اگر نمی خواهید تصویر یا المان در فریم مورد نظر شما ظاهر شود پس علامت چشم کنار لایه را با کلیک کردن بردارید تا تصویر یا المان در فریم مورد نظر شما نمایش داده نشود. (ساخت GIF )

 1. ایجاد فریم در Time Line فتوشاپ

از منو window بر روی Timeline کلیک کنید.بعد گزینه create frame animation را انتخاب کنید تا بخش تایم لاین فریم لایه ها ظاهر شود.برای اینکه بتوانید تصویر یا المان خود را در فریم دلخواه خود قرار دهید روی آیکن ایجاد فریم در نوار ابزار Time line کلیک کنید(Duplicates selected frames).سپس به تعداد دلخواه می توانید فریم ایجاد کنید.

ایجاد فریم در فتوشاپ- ساخت گیف
ساخت گیف با ایجاد فریم در فتوشاپ

– اگر قبلا انیمیشن خود را ساخته اید؛می توانید از منو  File و سپس scripts  را انتخاب کرده و بر روی Load Files into stack کلیک کنید و فایل های خود را در فتوشاپ درون ریزی کنید.

درون ریزی فایل ها در نرم افزار فتوشاپ
درون ریزی فایل ها در فتوشاپ

– در صورتی که تصویر و یا المانی تهیه نکرده اید می توانید با ابزار فتوشاپ برای هر لایه ای که ایجاد می کنید طرح سفارشی خود را خلق کنید.سپس هر طرحی که ایجاد کرده اید را در فریم خاص خود قرار دهید.

 1. زمانبندی فریم ها

بعد از اینکه تصویر یا المان های خود را برای هر یک از فریم ها قرار دادید.در این مرحله زمان اجرای هر فریم را می بایست تنظیم کنید.برای تنظیم زمان بندی فریم ها روی هر فریم کلیک کنید و در نوار ابزار Time line روی فلش رو به پاین زمان بندی فریم کلیک کنید و حالت های Once ، 3 times ،forever،No delay،Other،seconds، را می توانید انتخاب کنید.

زمان دادن به فریم ها در فتوشاپ
زمانبندی فریم ها در تایم لاین فتوشاپ

seconds:بر حسب ثانیه فریم ها اجرا می شود.
No delay:بدون تاخیر فریم ها نمایش داده می شود.
Other:زمانبندی نمایش فریم ها را به صورت دلخواه تعیین می کنید.
Once ، 3 times ،forever: تکرار نمایش فریم ها را مشخص می کنید که اگر به صورت یکبار باشد از گزینه once و سه بار تکرار شود گزینه 3 times  و اگر فریم ها به صورت دائم نمایش و اجرا شوند روی forever کلیک کنید.

قراردادن زمان برای فریم ها در تایم لاین
قراردادن زمان برای فریم ها در تایم لاین فتوشاپ
 1. موشن کردن تصویر یا المان در هر فریم

در قسمت Time line می توانید تصویر یا المانی که در هر فریم قرار داده اید را متحرک کنید.با حرکت دادن محل قرار گیری تصویر یا المان در هر فریم می توانید موشن گرافی جالبی خلق کنید.دقت کنید که به غیر از حرکت دادن المان ها ،شما قادرید ویژگی ها و تغییراتی هم روی تصویر و المان خود اعمال کنید.این تغییرات به هنر و خلاقیت شما بستگی دارد.(ساخت GIF )

 1. ذخیره کردن فایل و ساخت گیف

پس از ساخت و زمان بندی فریم ها؛نوبت به ذخیره سازی فایل  و ساخت گیف رسیده است.برای این کار می بایست از کلید های تریکی Alt + Shift + Ctrl + S از صفحه کلید را همزمان فشار دهید یا از منو File بر روی گزینه Export رفته و گزینه Save for web(legacy) را انتخاب کنید.سپس پنجره ای ظاهر می شود. در این پنجره، فرمت تصویر را بر روی GIF تنظیم کنید و رنگ را روی 256 انتخاب کنید تا بهترین کیفیت رنگی را برای خروجی در نظر بگیرد.در این پنجره می توانید ابعاد فایل گیف را تنظیم کنید و سپس بر روی Save کلیک کنید و فایل گیف را با نام دلخواه ذخیره کنید.

گیف متحرک-سیو کردن فایل GIF
سیو کردن GIF در فتوشاپ
ذخیره کردن فایل گیف در فتوشاپ
ذخیره سازی فایل GIF در فتوشاپ
 1. اجرای فایل گیف در ویندوز(گیف متحرک)

برای اجرا کردن فایل های گیف در ویندوز می توانید از مرورگر های ویندوز استفاده کنید.کافی است فایل گیف را با مرورگر(Firefox،Chrome،Internet Explorer) ویندوز باز کنید.برای اجرا کردن روی فایل گیف راست کلیک کنید و گزینه open with را بزنید و در پنجره ای که ظاهر می شود مرورگر خود را انتخاب کنید و سپس OK را بزنید.راه حل دیگر این است که فایل گیف را درگ کنید و بر روی آیکن مرورگر بکشید و رهاش کنید تا با مرورگر فایل گیف باز و اجرا شود. از طریق برنامه Photos در ویندوز 10 میتوانید فایل های گیف را اجرا کنید.

گیف متحرک-سیو کردن فایل GIF
اجرای فایل gif با برنامه photos در ویندوز 10

ویدیو اجرا فایل گیف در ویندوز

.
اکسیر علم شما را به دیدن ویدیو “اجرای فایل گیف در ویندوز“دعوت می کند.


ساخت گیف با قابلیت انیمیشن پیشرفته Tweeningدر قسمت Time line نرم افزار فتوشاپ قابلیتی به نام Tweens animation frames  وجود دارد که از این قابلیت برای ساخت و اجرای گیف نرم تر و آهسته تر استفاده می شود.با قابلیت Tweening شما قادرید بین هر فریم چند فریم ایجاد کنید و اجرای طبیعی تری را به دست بیاورید.برای استفاده از این ویژگی در قسمت Time line روی فریمی که می خواهید این قابلیت اضافه شود را انتخاب کنید روی آیکن Tweens کلیک کنید و در پنجره ای که ظاهر می شود تعدا فریم ها را در قسمت frames to add مشخص کنید و بر روی OK کلیک کنید.این فرآیند را برای تمامی فریم های اصلی ادامه می دهید و هنگامی که به فریم آخر رسیدید، در پنجره Tweens در قسمت tween with را به فریم نخست تنظیم کنید با این کار فریم های انتقال درست ماند یک حلقه عمل می کند.

 قابلیت tweens در قسمت تایم لاین فتوشاپ
قابلیت tweens در تایم لاین فتوشاپ

قابلیت اضافه کردن خودکار لایه های انتخاب شده در فریم تایم لاین:

برای  اضافه کردن خودکار فریم لایه ها در تایم لاین ابتدا از منو window  وارد بخش time line شوید و سپس لایه هایی که ایجاد کرده اید را به صورت کامل انتخاب کنید (با استفاده از قابلیت shift)  سپس در پنل تایم لاین بر روی بخش تنظیمات time line که با علامت سه خط دار است کلیک کنید.بعد در پنجره ای که ظاهر می شود بر روی Make Frames from Layers کلیک کنید تا هر لایه به صورت فریم به فریم در تایم لاین اضافه شود.

تصویر گیف با ایجاد فریم ها در تایم لاین فتوشاپ
ساخت تصویر گیف با ایجاد فریم لایه ها

سپس می توانید حالت های سفارشی و خلاقیت خود را در هر یک از فریم ها اعمال کنید و  در آخرین مرحله از منو file بر روی export رفته و گزینه Save for web(legacy)  کلیک کنید و در پنجره ای که ظاهر می شود فرمت عکس را GIF انتخاب کنید.سپس رنگ را بر روی 256 تنظیم کنید که این عدد حداکثر کیفیت رنگی را تضمین می کند.

ساخت فایل گیف از ویدیو(گیف متحرک)

اگر می خواید بخشی از ویدیو خود را به گیف تبدیل کنید نرم افزار فتوشاپ این کار را برای شما آسان خواهد کرد.کافی است از منو File گزینه Import را انتخاب کنید و سپس روی Video Frames to Layer را کلیک کنید.سپس پنجره ای ظاهر می شود و ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی open کلیک کنید.(دقت کنید که فرمت ویدیوی که انتخاب می کنید MP4 باشد).
بعد از اینکه ویدیو خود را انتخاب کردید پنجره ای ظاهر می شود که شما می توانید بخشی از ویدیو را برای ساخت گیف مشخص کنید.حتما گزینه Make Frame Animation را فعال کنید.اگر سایز ویدیو شما بزرگ است می توانید گزینه Limit to Every را بر روی 2 یا بیشتر تنظیم کنید.

ایجاد gif از ویدیو دلخواه در فتوشاپ
ساخت gif از ویدیو(گیف متحرک)
ساخت gif از طریق ویدیو در فتوشاپ-گیف متحرک
ساحت تصویر گیف از طریق ویدیو-گیف متحرک

با این کار علاوه بر کاهش حجم فایل گیف کیفیت آن هم بهتر خواهد شد.سپس بر روی OK کلیک کنید تا ویدیو شما وارد Time line شود.در قسمت time line شما می توانید فریم ها را حذف و یا تغییراتی به آن اضافه کنید.

ویدیو آموزشی ساخت گیف از طریق ویدیو

 

 
.

اکسیر علم شما را به تماشای ویدیو ساخت گیف از طریق ویدیو ،دعوت می کند.
برای تماشای ویدیو های جدید ما، کانال آپارات و کانال یوتیوب را دنبال کنید.


تنظیم کردن اجرای فریم ها  در ساخت GIF -گیف متحرک

در صورتی که می خواهید گیف شما حالت تکرار را داشته باشد از قابلیت Looping option می توانید استفاده کنید که با استفاده از این قابلیت فریم ها اجرای ادامه داری خواهند داشت.برای این کار می توانید در قسمت Time line،تکرار فریم را بر روی forever تنظیم کنید که به صورت چرخشی تمامی فریم ها اجرا شوند.در مرحله آخر شما می توانید فایل خود را از منو File  و  بر روی گزینه export رفته و گزینه Save for web(legacy) را انتخاب کنید و در پنجره ای که ظاهر می شود می توانید فرمت خروجی فایل را به فرمت GIF تنظیم کنید.سپس رنگ را فایل گیف را 256 انتخاب کنید.حتی می توانید ابعاد فایل گیف را در همین پنجره تنظیم کنید و بعد بر روی Save  کلیک کنید و فایل گیف را با نام دلخواه خود ذخیره کنید.

نحوه اجرای فریم ها در ساخت گیف در فتوشاپ
تنظیم کردن اجرای فریم ها در فتوشاپ-تصویر گیف

فواید ساخت گیف(گیف متحرک)؟

 • از گیف برای تجارت و بازاریابی استفاده می شود.
 • فایل های گیف برای موشن گرافی می توان استفاده کرد.
 • فایل گیف برای سرگرمی در شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار میگیرد.
 • برخی از مقاله های آموزشی از گیف استفاده می کنند.
 • گیف ها بر خلاف ویدیو ها اندازه کوچکی دارند و سریعتر و با کیفیت بهتر در سایت ها بارگیری می شود.

ساخت تصویر گیف متحرک در فتوشاپ
گیف متحرک با فتوشاپ

ساخت گیف حرفه ای

ساخت فایل gif حرفه ای در فتوشاپ
ساخت گیف حرفه ای با فتوشاپ

ساخت گیف برای کسب و کار شما بسیار نیاز است.اگر می خواهید ساخت گیف را به صورت حرفه ای یاد بگیرید!حتما ویدیو آموزشی ساخت گیف حرفه ای از سایت ما تهیه کنید تا بازدید سایت خود را افزایش دهید و به کسب درآمد برسید.به زودی این ویدیو منتشر خواهد شد.(ساخت GIF )


عضویت VIIP اکسیر علم
عضویت VIP


با عضویت در VIP سایت ما از امکانات سایت بهره مند شوید.

از امکانات VIP سایت استفاده کنید.
همین الان عضو VIP سایت اکسیر علم شوید.

با عضویت در VIP از تمامی محصولات سایت تخفیف بگیرید.      

.


وبلاگ اکسیرعلم
پست های جدید سایت اکسیرعلم

برای دیدن پست های جدید به صفحه اکسیر رایگان مراجعه کنید.( ساخت گیف )

  اکسیرعلم شما را به دیدن محتوای جدید آموزشی دعوت می کند.
همین الان وارد وبلاگ شوید و آموزش ها را مشاهده کنید.

 پست های آموزشی سایت ما را دنبال کنید و علم خود را افزایش دهید.

.


طراحی سایت
خدمات طراحی سایت در اکسیرعلم امکان پذیر است. داشتن سایت خوب وبهینه شده و با کارایی مناسب را از اکسیرعلم بخواهید.اکسیرعلم همراه همیشگی شما.

خدمات طراحی سایت

برای سفارشات طراحی سایت به این صفحه  مراجعه کنید.

طراحی سایت با استاندارد جی تی متریکس و گوگل
همین الان درخواست طراحی سایت را به ما ارسال کن.

.


خرید محصولات سایت

فروشگاه اکسیر علم
فروشگاه اکسیر علم

محصولات با کیفیت را در فروشگاه اکسیرعلم  مشاهده کنید.

خرید خوبی را با ما تجربه کنید.
همین الان خرید خود را شروع کنید.

برای تخفیف در خرید محصولات،عضو VIP سایت شوید.

.


درخواست خدمات گرافیکی سایت

خدمات گرافیکی
سفارش طراحی

برای سفارشات پروژه های گرافیکی به این صفحه  مراجعه کنید.

همین الان سفارشات گرافیکی خود را برای ما ارسال کنید.

.


درخواست خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت ( seo site)
درخواست خدمات سئو جهت افزایش رنک سایت

 افزایش رنک سایت
با خدمات ما  بازدید سایت خود را افزایش دهید.

 برای درخواست خدمات سئو به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

 به کمک کارشناس سئو ،رنک سایت خود را افزایش دهید.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای کمک به رویت وب سایت ها در نتایج جستجو

نمونه محتوای سایت ( ساخت GIF)

.


خدمات پشتیبانی سایت
پشتیبانی سایت

خدمات پشتیبانی از راه دور

  برای رفع مشکلات خود به این صفحه مراجعه کنید.( ساخت گیف-gif)
واحد پشتیبانی مشتریان

همین الان مشکل گوگل سرچ کنسول خود را به ما ارسال کنید.

.


شبکه های اجتماعی اکسیر علم

شبکه های اجتماعی اکسیرعلم ( (گوگل سرچ کنسول))
اکسیرعلم را در شبکه های اجتماعی جستجو کنید.

عضو شبکه اجتماعی ما شوید تا از اخبار و  اطلاعات ما با خبر شوید.(ساخت گیف)

برای عضویت در شبکه های اجتماعی اکسیرعلم روی شبکه های اجتماعی کلیک کنید و به صفحه اجتماعی مربوطه مراجعه کرده و عضو خانواده اکسیرعلم شوید.

با ما به اکسیرعلم دست یابید.

اکسیر علم جای است برای افزایش آگاهی و مهارت فردی  در زمینه کامپیوتر.

عضو شبکه های اجتماعی زیر شوید.

 

12 دیدگاه برای “ساخت Gif در فتوشاپ | تصویر متحرک درست کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *