خدمات هلپ دسک (help desk) اکسیرعلم

درخواست خدمات هلپ دسک helpdesk

خدمات هلپ دسک Help desk

هلپ دسک (help desk) ،خدماتی جهت رفع مشکلات سیستمی است، که کاربر عادی قادر  به حل آن مشکل نبوده و تنها از طریق مختصص هلپ دسک می تواند مشکل را برطرف کند.

خدمات هلپ دسک help desk

زمانی که سیستم های کامپیوتری،از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری با مشکل مواجه می شوند آنگاه شما نیاز به متخصصی دارید تا بتواند مشکل سیستمی شما را برطرف کند.

متخصص می بایست در مدت زمان کوتاه ،مشکل را عیب یابی کند و برای حل مشکل به وجود آمده ،راه حلی را  به کار گیرد. به متخصصی که،راه حل هایی را برای رفع مشکلات سیستمی  ارائه می دهد کارشناس help desk می گویند .

خدمات help desk

در خدمات هلپ دسک help desk ،اگر هر مشکلی در سیستم به وجود آید و یا نیازی به تغییرات و پیکربندی داشته باشد مانند: فراموشی رمز کاربری،ویروسی شدن سیستم،مشکلاتی مربوط به پرینتر،مشکلات سیستم عامل و پیکربندی آن،نحوه نصب و فعال سازی نرم افزار و …. متخصص هلپ دسک اولین کسی خواهد بود که برای  رفع مشکلات،حضور پیدا خواهد کرد.

محیط کار کارشناس هلپ دسک

کارشناس هلپ دسک به دو طریق می تواند  مشکلات شما  را برطرف کند:

1 – به صورت حضوری  در محل حاظر شود.(زمانی که سیستم شما از لحاظ سخت افزاری با مشکل مواجه می شود.به عنوان مثال:کامپیوتر شما روشن نمی شود،گرافیک کامپیوتر شما دچار نقص فنی شده، هارد کامپیوتر بوت نمی شود و…

در واقع اگر مشکلات سخت افزاری برای کاربر اتفاق افتاده باشد ،آنگاه کارشناس نمی تواند از راه دور مشکل سخت افزاری را حل کند،زیرا اکثر کاربرا نمی توانند تلفنی با راهنمایی های تخصصی، که کارشناس برایش توضیح می دهد مشکل را برطرف کند.و به خاطر همین کارشناس باید در محل حضور پیدا کند و با بررسی های فنی،مشکل را حل کند.)

help desk support

2- از راه دور  به صورت آنلاین و از طریق بستر اینترنت.(هنگامی که با مشکل نرم افزاری مواجه می شوید،مانند:مشکل فعال نبودن ویندوز،ویروسی شدن ویندوز،پاک شدن فایل ها،نصب برنامه،مشکل قطع بودن صدای ویندوز و …

در این هنگام کارشنای از طریق برنامه ریموت دسکتاپ  وارد سیستم شما می شود و کنترل سیستم را در دست می گیرد و پس از رفع اشکال سیستمی ارتباط برنامه ریموت را قطع می کند.)

خدمات هلپ دسک help desk اکسیرعلم

نکات مهم در هنگام خدمات هلپ دسک از راه دور

خدمات از راه دور هلپ دسک help desk

– برنامه ریموت دسکتاپ هم در سیستم کاربر و هم در سیستم کارشناس مربوطه باید نصب شده باشد.و کاربر اطلاعات رمز و آیدی برنامه ریموت دسکتاپ را در اختیار کارشناس،جهت اتصال برنامه قرار می دهد.تا کارشناس بتواند به سیستم کاربر متصل شود و بعد مشکل را برررسی کند.

-هنگامی که کارشناس، از طریق برنامه ریموت به سیستم شما متصل شد،به عملکرد کارشناس دقت کنید و سیستم خود را ترک نکنید و مشاهده کنید که آیا مشکل را برطرف میکند؟

– هنگام اتصال کارشناس به  سیستم شما به هیچ عنوان سیستم خود را به صورت دستی خاموش نکنید و یا با سیم های برق کامپیوتر بازی نکنید و حتی با ماوس و کیبورد بازیگوشی نکنید. بگذارید کارشناس بدون دغدغه سیستم را عیب یابی کند و مشکل را برطرف کند.

پس می توان نتیجه گرفت، هنگامی که مشکل شما سخت افزاری باشد آنگاه به حضور فیزیکی کارشانس نیاز دارید. و اگر مشکل شما نرم افزاری باشد کارشناس از راه دور می تواند مشکل را از طریق برنامه ریموت دسکتاپ حل کند.

خدمات هلپ دسک Help desk

برنامه ریموت دسکتاپ

برای ارائه خدمات از راه دور توسط کارشناسان، می بایست برنامه ای سمت کاربر و سمت کارشناس جهت اتصال سیستم ها نصب شود.برنامه ریموت دسکتاپ برای همین منظور ساخته شده تا  کارشناس به راحتی بتواند مدیریت سیستم  را در دست بگیرد و بتواند عیب یابی کند.

help desk

انواع برنامه ریموت دسکتاپ

برنامه ریموت دسکتاپ زیادی تولید شده و هر کدام کارایی خاص خود را دارد و امکانات خوبی را ارائه می دهد برخی از این برنامه ها امکان اتصال به چند سیستم را برای کارشناس فراهم می کند.حتی با سرعت کم سازگار است.

برنامه ریموت دسکتاپ-خدمات هلپ دسک help desk

ویژگی هایی که یک برنامه ریموت دسکتاپ باید داشته باشد به شرح زیر است .

 • ارسال و دریافت فایل ها میان دو سیستم مبدا و مقصد
 • چت کردن آنلاین بین دو سیستم
 • کنترل سیستم از راه دور
 • سازگاری برنامه با اتصالات LAN
 • توانایی کنترل ماوس و کیبورد در کامپیوتر مقصد
 • امنیت بالا در هنگاه استفاده از این نرم افزار
 • رابط کاربری خوب و مناسب
 • قابلیت مدیریت بانک اطلاعاتی
 • کنترل کردن دسکتاپ دیگران
 • اتصال سریع و بدون توقف به کامپوتر مقصد
 • عدم قطعی ارتباط
 • قابلیت قطع ارتباط توسط کامپیوتر مقصد
 • اجازه دسترسی به موبایل های هوشمند
 • امکان استفاده از پهنای باند اینترنت کم و پشتیبانی از dial-up
 • پشتیبانی از انواع نسخه های ویندوز 10-8-7-xp
 • و …

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید سیستم های هوشمند و پایین بودن سطح آموزشی، کاربران را با مشکل روبه رو کرده.زیرا کاربران با نحوه استفاده صحیح آشنا نیستند و همیشه دچار مشکل می شوند.

 • اگر سیستم کاربر ویروسی شود چه طور می تواند ویروس یابی کند؟
 • زمانی که فایل خود را به اشتباه پاک کند چطور می تواند فایل را بازیابی کند؟
 • مواقع ای که رمز سیستم خود را فراموش کند چگونه می تواند مشکل خود را حل کند؟

خدمات هلپ دسک راهنمایی ها و امکاناتی را فراهم کرده تا بتواند مشکل بسیاری از شما کاربران را حل کند.درواقع هلپ دسک مجموعه ای از ابزارها و روش هایی می باشد که به کاربران کمک می کند تا در هنگامی که با مشکلی رو به رو شدند، بتواند در مدت زمان کوتاه به درخواست آنها پاسخ دهد و مشکل را برطرف کند.

خدمات هلپ دسک وب سایت اکسیرعلم

خدمات هلپ دسک (help desk)، یکی از فعالیت های وب سایت اکسیرعلم می باشد.تمامی بازدیدکنندگان می توانند به صفحه خدمات از راه دور وارد شوند و درخواست خود را به کارشناس هلپ دسک مطرح کنند.بعد از بررسی کارشناس،با شما تماس خواهد گرفت و شما را راهنمایی خواهد کرد.ممکن است کارشناس از راه دور و از طریق برنامه ریموت بخواهد وارد سیستم شما شود و مشکل سیستمی شما را حل کند.پس شما میتوانید یکی از برنامه های ریموت را در سیستم خود نصب کنید و آیدی و رمزی که برنامه ریموت به شما نشان می دهد را در اختیار کارشناس هلپ دسک قرار دهید؛تا بتواند به سیستم شما ارتباط برقرار کند.

خدمات هلپ دسک help desk اکسیرعلم

قوانین help desk هنگام ریموت

مواردی که در حین خدمات از راه دور در سمت کاربر باید رعایت شود:

 • بعد از پر کردن فرم درخواست ،یکی از برنامه های پیشنهادی، مربوط ب اتصال راه دور را قرار داده انتخاب و نصب کنید.
 • اگر فایلی دانلود می کنید، لطفا حین ارائه خدمات، دانلود خود را متوقف کنید.
 • تا انتهای کار ،همکاری لازم را با کارشناس مربوطه داشته باشید.
 • از ریست کردن یا خاموش کردن دستی خودداری کنید.
 • در انتهای کار، کارشناس ما لینک پرداخت را ارسال میکند و پرداخت خود را انجام دهید.
help desk

سایت مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *