آپدیت 2019 ویندوز 10

Microsoft-game

معرفی آپدیت 2019 ویندوز 10 مایکروسافت یعنی May 2019 ویندوز با شماره نسخه 1903همراه با اکسیر علم.

این آپدیت که در حین توسعه از اسم 19H1 نامگذاری شده است.به عنوان مثال بخشMy People یا Timeline وجود ندارد.

با اکسیر علم همراه باشید.

تغییرات بزرگ در بخش Windows Update

مایکروسافت اعلام کرده بود که می‌خواهد تغییرات زیادی را در روش‌های به روزرسانی ویندوز 10 ارائه کند

پس از اعمال این تغییرات، کاربران امکانات بیشتری برای مدیریت به روزرسانی‌ها در اختیار داشته باشند.

مثلا بعد از گذشت ۶ ماه ویندوز نمی‌تواند به طور خودکار و بدون اجازه‌ی کاربر به روزرسانی را انجام دهد

از این به بعد، بعد از عرضه‌ی هر آپدیت یک اعلان دریافت خواهید کرد.

استفاده از نسخه‌ای که در اختیار دارید تا زمانی که به روزرسانی‌های امنیتی برای آن نسخه عرضه می‌شود بلامانع است

از زمان عرضه‌ی هر کدام از نسخه‌های ویندوز 10، شما مجبورید که نسخه‌ی جدید را دریافت نمایید.

ارتقا سرعت به کمک Spectre Fixes

اسپکتر دارای یک نقص در طراحی CPU است.

اجازه می دهد تا برنامه ها از محدودیت های خود فرار کنند و فضاهای حافظه برنامه های دیگر را بخوانند.

مایکروسافت در گذشته برای جلوگیری از این مشکل، به روزرسانی‌های مختلفی را عرضه کرد. اما منجر به کاهش سرعت کامپیوترها می‌شد، خصوصا در کامپیوتر‌هایی که پیش از سال ۲۰۱۵ ساخته شده بودند و طراحی پردازنده‌شان به گونه‌ای نبود که بتوانند این مشکل را حل کنند.

در آپدیت May 2019 ویندوز 10 تغییراتی توسط مایکروسافت انجام شد که کاهش کارایی و عملکرد ویندوز 10 را تا حد قابل توجهی از بین می‌برد.

۷ گیگابایت از حافظه‌ی کامپیوتر برای آپدیت‌ها در ویندوز 10 رزرو میشود

ویندوز 10 7 گیگابایت از حافظه‌ی کامپیوتر برای آپدیت‌ها رزرو میشود
ویندوز 10 ۷ گیگابایت از حافظه‌ی کامپیوتر برای آپدیت‌ها رزرو میشود

دانلود به روزرسانی‌ در صورتی که کامپیوتر شما حافظه‌ی کافی برای دانلود نداشته باشد، با مشکل رو به رو خواهد شد. برای همین مایکروسافت در آپدیت جدید خود تصمیم گرفته تا ۷ گیگابایت از حافظه‌ی کامپیوتر را به طور اختصاصی در اختیار به آپدیت قرار دهد.

مقدار دقیق فضای استفاده شده بستگی به ویژگی های اختیاری و زبان هایی که نصب کرده اید دارد، اما حدودا از 7 گیگابایت شروع می شود

افزودن تم روشن جدید

ویندوز 10 افزودن تم روشن جدید
ویندوز 10 افزودن تم روشن جدید

ویندوز 10 اکنون دارای یک موضوع سبک براق جدید است.

منوی Start، نوار وظیفه، اعلان ها، نوار کناری مرکز عملیات، گفتگوی چاپ و دیگر عناصر رابط اکنون می توانید به جای تاریکی روشن شود. آخرین به روز رسانی ویندوز 10 حتی دارای یک تصویر پس زمینه دسکتاپ جدید پیش فرض جدید است که با موضوع جدید مطابقت دارد.
از نظر فنی، ویندوز 10 اکنون دارای دو گزینه جداگانه است:

حالت ویندوز و حالت برنامه

تم پیش فرض قدیمی، که نوارابزار تاریک (حالت تاریک ویندوز) را با برنامه های نور (حالت برنامه نور) ترکیب می کند.

ویندوز Sandbox برای کاربران نسخه ویندوز 10 Professional

Sandbox
Sandbox

یکی از مورد انتظار ترین ویژگی‌های ویندوز 10 که بالاخره برای کاربران نسخه Professional سیستم عامل در دسترس قرار گرفته، Windows Sandbox نام دارد؛ محیطی که مانند یک سیستم عامل دیگر در ویندوز اصلی قابل استفاده است. شما می‌توانید در آن بدون نگرانی از تأثیرات مخرب، هر نرم افزاری را که می‌خواهید را نصب کنید.

سندباکس در ویندوز از تکنولوژی Virtualization یا مجازی سازی استفاده می‌کند تا بتواند بستری خاص برای اجرای یک سیستم عامل دوم را فراهم کند. میزان قدرت سخت افزاری که در اختیار سند باکس قرار می‌گیرد از بخش تنظیمات قابل تغییر خواهد بود. مثلا می‌توانید مشخص کنید که این سیستم عامل مجازی چه مقدار از رم، پردازنده و کارت گرافیک شما را استفاده کند.

سند باکس تنها برای نسخه‌های Professional، Enterprise و Education در دسترس خواهد بود و کاربران نسخه‌ی Home باید برای نصب و دانلود این ویژگی هزینه کنند.

منوی استارت کمتر بهم ریخته

Start windows
Start

در آپدیت جدید منوی کمتر بهم ریخته را مشاهده میکنید

منوی پیش فرض دارای یک ستون است و بسیار ساده تر از گذشته نمایش داده خواهد شد. این منو همچنان بازی Candy Crush Saga را دارد اما با این تفاوت که این بازی محبوب در فولدر Play قرار گرفته است.

این تغییرات را در رایانه شخصی موجود مشاهده نخواهید کرد. اما ، هنگامی که شما شروع به استفاده از رایانه شخصی جدید یا استفاده از یک حساب کاربری جدید در رایانه فعلی خود می کنید ، منوی Start Cleaner را مشاهده خواهید کرد.

ویندوز 10 به شما امکان می دهد برنامه های داخلی بیشتری را حذف کنید

Microsoft
Microsoft

اگر می خواهید برنامه های داخلی بیشتری را به طور کامل حذف کنید ، اکنون می توانید. ویندوز 10 همیشه به شما امکان می دهد برخی از برنامه های داخلی مانند Solitaire ، My Office و Skype را از بین ببرید ، اما اکنون به شما امکان می دهد برنامه های داخلی مانند 3D Viewer ، Groove Music ، Mail ، Paint 3D و موارد دیگر را نیز حذف کنید.

این به همه برنامه ها گسترش نمی یابد. به عنوان مثال هنوز هیچ راهی برای حذف مرورگر Edge یا فروشگاه Store وجود ندارد. اما می توانید اکثر برنامه ها را حذف کنید.

Cortana و نوار جستجو ویندوز 10 از هم جدا می شوند

Cortana
Cortana

ویندوز 10 نوار جستجو دارد که با Cortana یکپارچه شده است ، اما آنها جدا می شوند . در آپدیت آوریل 2019 ، نوار جستجو به عنوان یک کادر جستجو عادی عمل می کند و یک آیکون جداگانه Cortana در نوار وظیفه ویندوز وجود دارد. می توانید کادر جستجو را در نوار وظیفه قرار دهید و نماد Cortana را مخفی کنید یا کادر جستجو را مخفی کنید و Cortana را ترک کنید. البته ، شما همچنین می توانید هر دو را مخفی کنید.

منوی ویندوز 10 استارت تمام پرونده های رایانه شخصی شما را جستجو می کند

Start
Start

جعبه جستجوی منوی Start بسیار سودمندتر می شود! ویژگی جستجوی فایل در منوی Start هم اکنون می توانید فایل ها را در هر نقطه از رایانه شخصی خود با استفاده از فهرست جستجوی ویندوز جستجو کنید . در نسخه های قبلی ویندوز 10 ، فقط کتابخانه هایی مانند اسناد ، بارگیری ها ، موسیقی ، تصاویر و فیلم ها و دسک تاپ شما را جستجو می کرد.

ورود به سیستم عامل بدون رمز عبور

Password
Password

مایکروسافت “دنیایی را بدون رمز عبور” دنبال می کند. اکنون می توانید یک حساب کاربری مایکروسافت را بدون رمز عبور بصورت آنلاین ایجاد کنید. این حساب با شماره تلفن شما مرتبط است و مایکروسافت هر زمان که می خواهید وارد سیستم شوید ، یک کد امنیتی را برای شما ارسال می کند.

در جدیدترین نسخه ویندوز 10 ، اکنون می توانید با این حساب های بدون رمز وارد ویندوز 10 شوید و یک پین یا دیگر ویژگی ورود به سیستم Windows Hello را برای تأمین امنیت رایانه خود تنظیم کنید. حساب شما دارای رمز عبوری نیست که باید تایپ کنید.

البته این اجباری نیست. این فقط یک حساب جدید و اختیاری است که نیازی به ایجاد آن ندارید.

اعلان‌های جدید برای دریافت به روزرسانی‌ها ویندوز 10

اعلان ها
اعلان ها

Windows Update اکنون یک نماد اعلان برای به روزرسانی ها دارد . می توانید به گزینه Settings> Update & Security> Windows Update> Advanced Options بروید و گزینه “نمایش یک اعلان را هنگامی که رایانه شخصی شما برای شروع به روزرسانی مجدداً به پایان برسد” فعال کنید تا آن را فعال کنید.

پس از اتمام کار ، هنگامی که برای راه اندازی مجدد رایانه شخصی خود برای بروزرسانی ها نیاز دارید ، می توانید نماد Windows Update را با نقطه نارنجی در قسمت اعلان نوار وظیفه خود مشاهده کنید. این یک روش عالی برای هشدار نسبت به راه اندازی مجدد مورد نیاز نسبت به یک پیام تمام صفحه است.

برنامه ها در دنیای واقعیت مجازی

واقعیت مجازی
ولقعیت مجازی

پلتفرم ” Windows Mixed Reality ” مایکروسافت محیط واقعیت مجازی را برای هدستهای واقعیت مختلط فراهم می کند. پیش از این به شما امکان می داد برنامه های جهانی Windows Platform (UWP) را در محیط مجازی اجرا کنید.

امکان بزرگنمایی در کنسول ویندوز 10

بزرگنمایی در ویندوز
بزرگنمایی در ویندوز

به روزرسانی جدید ویندوز 10 این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید در کنسول (CMD) و PowerShell ویندوز متن‌های تایپ شده‌ی خود را بزرگنمایی کنید. استفاده از فونت Cansolas این امکان را می‌دهد که در صورت بزرگنمایی شاهد هیچگونه پیکسلی شدن و افت کیفیت متن نباشید. از این مهمتر به هیچ عنوان شاهد به هم ریختگی خطوط هم نخواهید بود.

ویژگی‌های جدیدی در کنسول‌های ویندوز وجود دارد که می‌توانید با کلیک راست کردن روی ویندوز و انتخاب Properties و در نهایت برگزیدن Terminal آن‌ها را مشاهده کنید. به عنوان مثال از این بخش می‌توانید رنگ و شکل نشانگر را تغییر دهید.

عیب یابی خودکار بیشتر در ویندوز 10

عیب یابی خودکار
عیب یابی خودکار

ویندوز مدتی است که دارای عیب یابی است ، اما شما باید بدانید رایانه شخصی شما چه نوع مشکلی دارد و سپس به عیب یابی صحیح حرکت کنید. اکنون ، فقط می توانید به Settings > Update & Security > Troubleshoot بروید. لیستی از عیب یابی های پیشنهادی را مشاهده می کنید که ویندوز فکر می کند ممکن است مشکل شما را برطرف کند.

بهبود علمکرد Focus ویندوز 10

Focus ویندوز 10
Focus ویندوز 10

ویندوز 10 چند وقتی است که از ویژگی Focus Assist‌ استفاده می‌کند و در آپدیت 2019 عملکرد آن بهتر شده است. با این ویژگی اعلان‌های دریافتی در حین انجام بازی و تماشای ویدیو و اجرای هر نرم افزار به صورت تمام صفحه نمایش داده نمیشود تا برای کاربر ایجاد مزاحمت نکند.

پیشرفت های دفترچه یادداشت

دفترچه یادداشت
دفترچه یادداشت

بله ، مایکروسافت حتی پس از همه پیشرفت های موجود در به روزرسانی اکتبر 2018 هنوز روی Notepad کار می کند. اگر Notepad هنگام راه اندازی مجدد Windows برای به روزرسانی ها بسته شود ، ویندوز دوباره Notepad را باز می کند و پس از راه اندازی مجدد ، محتوای ذخیره نشده را بازیابی می کند .

مایکروسافت همچنین تغییراتی در نحوه دستیابی به رمزگذاری Notepad ایجاد کرده است. نوار وضعیت اکنون رمزگذاری سند باز را نشان می دهد. اکنون Notepad می تواند پرونده ها را با فرمت UTF-8 و بدون علامت گذاری سفارش بایت ، که اکنون پیش فرض است ذخیره کند. این باعث می شود Notepad با وب سازگار تر شود ، جایی که UTF-8 به طور پیش فرض است و همچنین با ASCII سنتی سازگار به عقب است.

هنگامی که پرونده فعلی تغییر یافته و ذخیره نشده باشد ، Notepad ستاره ای در نوار عنوان خواهد داشت. به عنوان مثال ، اگر در حال کار روی فایلی به نام مثال.txt هستید و تغییراتی ایجاد می کنید ، نوار عنوان تا زمانی که فایل را ذخیره نکنید ، می گوید: “* مثال.txt”.

میانبرهای جدید نیز موجود هستند. Ctrl + Shift + N را فشار دهید تا پنجره Notepad جدید ، Ctrl + Shift + S باز شود تا گفتگوی ذخیره As یا Ctrl + W را باز کنید تا پنجره Notepad فعلی بسته شود. اگر MAX_PATH بزرگتری را روی سیستم خود تنظیم کنید ، Notepad اکنون می تواند فایل هایی را با مسیری طولانی تر از 260 نویسه ذخیره کند.

همچنین گزینه جدید Help> Send Feedback وجود دارد که بازخورد هاب را به سمت Notepad باز می کند تا بتوانید بازخورد خود را برای مایکروسافت ارائه دهید.

صفحه آبی مرگ در برخی از بازی ها در ویندوز 10

ویندوز 10 صفحه آبی مرگ
ویندوز 10 صفحه آبی مرگ

این بروزرسانی حاوی تغییری است که باعث می شود برخی از بازی ها به دلیل نرم افزار ضد تقلب ویندوز با صفحه های آبی مرگ (BSOD) خراب شوند . بیشتر بازی ها – اما نه همه – این مسئله را برطرف کرده اند. این به عنوان ” صفحه سبز مرگ ” یا اشکال GSOD شناخته می شد.

اگر یک بازی را اجرا کنید که هنوز مشکل در نسخه نهایی برطرف نشده باشد ، سیستم شما را با صفحه آبی رنگ مسدود می کند. برنامه های ضد تقلب احتمالاً کارهای وحشتناکی را برای هسته ویندوز انجام می دادند و این تغییر احتمالاً باعث می شود ویندوز 10 پایدارتر و ایمن تر شود ، اما این شرم آور است که برخی از گیمرها در صفحه های آبی مرگ فرو می روند.

ما امیدواریم که همه توسعه دهندگان نرم افزار ضد تقلب عمل خود را تمیز کرده و سریع این مسئله را حل کنند.

سایر تغییرات آخرین نسخه‌ی ویندوز 10

تصویر حساب کاربری ویندوز 10

Microsoft ویندوز 10
Microsoft ویندوز 10

تغییر دیگر اینکه در صفحه‌ی تنظیمات بنری را مشاهده می‌کنید که تصویری از حساب کاربری شما و همچنین لینک‌هایی به تلفن همراه و بروزرسانی ویندوز خواهد داشت.

Emoji ویندوز 10

Emoji ویندوز 10
Emoji ویندوز 10

نسخه رسمی Emoji 12 در مارس 2019 به بازار عرضه می شود و مایکروسافت در آماده سازی ، ایموجی های جدیدی را به ویندوز 10 اضافه کرده است. مانند همیشه ، می توانید ویندوز + را فشار دهید برای باز کردن ایموجی در هر نقط در ویندوز 10. آنها همچنین در صفحه کلید لمسی در دسترس هستند.

kaomoji ویندوز 10

Kaomoji ویندوز 10
Kaomoji ویندوز 10

هم اکنون ویندوز 10 از kaomoji در انتخاب emoji نیز پشتیبانی می کند. Kaomoji یک اصطلاح ژاپنی است که به “شخصیت های چهره” ترجمه می شود. به عنوان مثال ، (╯ ° □ °) ╯︵ ┻━┻ یک kaomoji محبوب است.

و هنگامی که پانل emoji را باز می کنید ، می توانید اکنون آن را کلیک کرده یا لمس کرده و بکشید تا آن را به حرکت درآورید.

Game Bar ویندوز 10

Game bar ویندوز 10
Game bar ویندوز 10

همچنین توجه ویژه‌ای به Game Bar داشته. این بخش حالا یک پنل کامل است که دارای Spotify ، ابزارک‌های نمایش دهنده‌ی عملکرد سخت افزاری کامپیوتر، یک گالری کوچک شامل screenshots و ویدیو‌های ضبط شده، ابزارک Xbox همراه با لیست دوستان و امکان گفتگوی صوتی و همچنین یک رابط کاربری قابل تغییر است. می‌توانید از طریق این لینک اطلاعات کامل‌تری از این پنل به دست بیاورید.

Storage ویندوز 10

Storage ویندوز 10
Storage ویندوز 10

سیستم حافظه هم کمی دچار تغییر شده است. به مسیر Settings > System > Storage بروید تا بتوانید میزان مصرف حافظه را مشاهده کنید. همچنین این امکان را دارید تا با کلیک کردن روی بخش‌های مختلف به پاک سازی حافظه هم بپردازید.

Date & Time ویندوز 10

Date & Time ویندوز 10
Date & Time ویندوز 10

بخش Settings > Time & Language > Date & Time حالا یک دکمه‌ی Sync Now دارد که با انتخاب آن می‌توانید به سرعت ساعت کامپیوتر خود را با اینترنت همگام کنید. همچنین این بهش به شما می‌گوید که آخرین آدرسی که با استفاده از آن همگام سازی انجام شده چه بوده است.

ویندوز 10 IP

IP ویندوز 10
IP ویندوز 10

از این به بعد از طریق تنظیمات می‌توانید به بسیاری از تنظیمات پیشرفته‌ی IP دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال می‌توانید یک IP استاتیک برای کامپیوتر خود انتخاب کنید و از DNS مورد دلخواهتان استفاده نمایید. برای این کار از طریق کنترل پنل اقدام کنید. برای استفاده از ویژگی‌ جدید اضافه شده کافیست به مسیر Settings > Network & Internet > Ethernet بروید و روی نام اتصال Ethernet خود کلیک کنید. در نهایت روی Edit بزنید و اطلاعات مد نظر خود برای IP را وارد کنید.

Active Hours ویندوز 10

Active Hours ویندوز 10
Active Hours ویندوز 10

شما می‌توانید به ویندوز بگویید که چه زمان‌هایی بیشتر از سیستم عامل استفاده می‌کنید

Windows Update از زمان بروزرسانی سالگرد ” ساعتهای فعال ” داشته است. می توانید هنگام استفاده از رایانه شخصی به ویندوز بگویید و در این ساعت به طور خودکار رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی نخواهد کرد.

در به روزرسانی ماه آوریل 2019 ، می توانید تنظیم جدید “بطور خودکار ساعتهای فعال را برای این دستگاه بر اساس فعالیت” تنظیم کنید و ویندوز به طور خودکار ساعات فعال شما را تنظیم می کند ، بنابراین لازم نیست در مورد آنها فکر کنید.

گزینه‌ی یاد شده از ویندوز می‌خواهد تا به صورت خودکار زمان‌هایی که بیشتر از گذشته فعال هستید را بیابد. گزینه‌ی یاد شده را می‌توانید با رفتن به مسیر Settings > Update & Security < Windows Update < Change Active Hours فعال نمایید.

ویندوز 10 Internet Icon

Internet ویندوز 10
Internet ویندوز 10

اکنون یک آیکون جدید با شکل جهانی وجود دارد که وقتی رایانه شما هیچ ارتباط اینترنتی ندارد ، ظاهر می شود. این جایگزین نمادهای قبلی قبلی برای اترنت ، Wi-Fi و اتصالات داده سلولی است.

میکروفون ویندوز 10

ویندوز 10 میکروفن
ویندوز 10 میکروفن

اکنون ویندوز نیز دارای نماد وضعیت میکروفون است. وقتی یک برنامه از میکروفون استفاده می کند ، این نماد در اعلان شما ظاهر می شود. می توانید روی آن کلیک کنید تا ببینید کدام برنامه از میکروفون استفاده می کند. برای باز کردن تنظیمات> حریم خصوصی> صفحه میکروفون روی آن کلیک کنید.

Tamper Protection ویندوز 10

Tamper Protection ویندوز 10
Tamper Protection ویندوز 10

بخش امنیت ویندوز حالا از ویژگی جدید بهره می‌برد که Tamper Protection نام دارد. وقتی این گزینه فعال باشد، تغییرات امنیتی تنها زیر نظر آن انجام خواهد پذیرفت. برای فعال کردن Tamper Protection می‌توانید به مسیر Windows Security > Virus & Threat Protection > Virus & Threat Protection Settings بروید.

Task Manager ویندوز 10

Task manager ویندوز 10
Task manager ویندوز 10

می توانید یک برگه پیش فرض را در Task Manager تنظیم کنید. این برگه هر زمان که Task Manager را راه اندازی کنید باز می شود. برای این کار از Options > Set Default در Task Manager استفاده کنید.

Microsoft ویندوز 10
Microsoft ویندوز 10

یکی دیگر از تغییرات ایجاد شده در Task Manager توجه این بخش به فرآیند استفاده از DPI در سیستم است. در واقع با اجرای Task Manager حالا در ستونی جدید به شما اعلام می‌شود که کدام نرم افزار‌ها به خوبی می‌توانند با نمایشگر‌های DPI بالا کار کنند. برای مشاهده‌‌ی تغییر یاد شده Task Manager را اجرا کنید، روی تب Details بزنید و سپس روی headers کلیک راست کنید. گزینه‌ی Select Columns را بزنید و DPI Awareness را فعال نمایید. در نهایت OK را انتخاب کنید.

پس زمینه “اکریلیک” ویندوز 10

ویندوز 10 اکریلیک
ویندوز 10 اکلیریک

صفحه ورود به سیستم اکنون دارای یک پس زمینه “اکریلیک” است که با سیستم جدید “روان طراحی مایکروسافت” درآمده است. پیش از این ، تاری بیشتری به وجود آمده بود – این یک اثر تصویری متفاوت است.

صحبت از Fluent Design ، مایکروسافت همچنین سایه هایی به منوهای زمینه مایکروسافت Edge و سایر بخش های سیستم عامل اضافه می کند.

طراحی منوی Start

ویندوز 10 طراحی منوی start
ویندوز 10 طراحی منوی start

طراحی منوی Start نیز کمی تغییر کرده است. در منوها نمادها و نمادهای “طراحی مسلط” بیشتری وجود دارد. به عنوان مثال ، گزینه های Sleep ، Shut Down و Restart در منو اکنون دارای نمادهایی هستند.

Windows Hello

Hello ویندوز 10
Hello ویندوز 10

در به روزرسانی جدید ویندوز 10 حالا Windows Hello گزینه‌های جدیدی به خود می‌بیند. زیر هرکدام از این گزینه‌ها هم توضیحاتی از عملکرد هرکدام درج شده است.

هم اکنون می توانید Windows Hello را تنظیم کنید تا با یک کلید امنیتی بدنی (مانند YubiKey) به طور مستقیم از برنامه تنظیمات کار کنید.

Action Center

Action ویندوز 10
Action ویندوز 10

پنل مربوط به تنظیم روشنایی نمایشگر حالا روی یک اسلایدر (مانند تصویر بالا) و زیر Action Center طراحی شده است که تغییر روشنایی صفحه را ساده‌تر از گذشته کرده است.

صفحه کلید لمسی

ویندوز 10 صفحه کلید لمسی
ویندوز 10 صفحه کلید لمسی

صفحه کلید لمسی اکنون به شما امکان می دهد نمادهای بیشتری را وارد کنید. برای یافتن آنها ، روی دکمه قدیمی “& 123” ضربه بزنید تا نمادها و اعداد را ببینید ، و سپس روی دکمه جدید “Ω” ضربه بزنید تا نمادهای اضافی را ببینید. این نمادها در جمع کننده ایموجی ها نیز ادغام شده اند.

ویندوز 10 صفحه کلید لمسی
ویندوز 10 صفحه کلید لمسی

کیبورد لمسی همچنین دارای تنظیماتی خاص است که می‌توانید مشخص کنید که در صورت لمس کردن بخش‌های مختلف کدام کلید فعال شود.

ویندوز 10 Cursor

Cursor ویندوز 10
Cursor ویندوز 10

اکنون به شما امکان می دهد رنگ و اندازه مکان نما را انتخاب کنید. می توانید مکان نما را بزرگتر کرده و رنگ آن را تغییر دهید ، و این باعث می شود که مشاهده آن راحت تر شود. برای دیدن گزینه های موجود ، به تنظیمات> سهولت دسترسی> مکان نما و نشانگر بروید. برای این کار به Settings > Ease Of Access > Cursor & Pointer بروید.

و اما تغییرات بیشتر ویندوز 10…

 • امکان نمایش صفحه نمایش تلفن‌های اندرویدی در ویندوز.
 • به روزرسانی اپلیکیشن‌ها.
 • اضافه شدن لیست کار‌های روزانه به کورتانا و Microsoft To Do.
 • تنظیمات روشنایی ماندگار در ویندوز 10.
 • مرتب سازی فولدر دانلود‌ها به صورت پیش فرض.
 • دریافت هشدار برای پاکسازی حافظه.
 • اعمال تغییر در نحوه‌ی ریستارت شدن کامپیوتر در هنگام دریافت به روزرسانی‌ها.
 • بهبود عملکرد ارتباطات در منوی استارت.
 • پشتیبانی کامل و بومی از تصاویر RAW.
 • مدیریت فونت‌ها از طریق تنظیمات.
 • طراحی مجدد تاریخچه‌ی کلیپ بورد.
 • استفاده از رنگ در لیست‌های مربوط به تسک بار.
 • زیر شاخه‌ی لینوکس برای سیستم عامل ویندوز.
 • پشتیبانی از فایل‌هایی که اول نامشان نقطه دارند.
 • بهبود عملکرد راوی ویندوز 10.
 • اعمال تغییرات در بازگشت به حالت اولیه‌ی This PC.
 • تغییر طراحی در تنظیمات اینسایدر.

برداشته شدن نمایش تاریخ ایجاد شدن فایل‌ها به صورت «دیروز» یا «امروز» ویندوز 10

Microsoft ویندوز 10
Microsoft ویندوز 10

ویندوز 10 مدتی دارای ویژگی‌های خاصی بود

که فایل‌ها و فولدر‌هایی که روز گذشته ایجاد شده بودند را به جای درج تاریخ کامل تنها از واژه‌ی «دیروز» برای مشخص شدن زمان ایجاد شدنشان استفاده می‌کرد مایکروسافت این ویژگی را کاملاً حذف کرد. ممکن است در به روزرسانی آینده ویندوز 10 بازگردد.

منبع: howtogeek

جهت ارتباط با اکسیر علم کلیک نمائید.

از فروشگاه اکسیر علم دیدن فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *