آموزش حذف سوژه از تصویردر فتوشاپ –چگونگی حذف قسمتی از تصویر در فتوشاپ

عکس اصلی

آموزش حذف سوژه از تصویردر فتوشاپ –چگونگی حذف قسمتی از تصویر در فتوشاپ

درود به شما همراهان اکسیرعلم.برای حذف سوژه یا  حذف قسمتی از تصویردر فتوشاپ، روشی به کار می رفت که بسیار زمان گیر بود تا  بتوانید تصویر خود را ویرایش کنید.
در ادامه با آنها آشنا می شوید.و از روشی جدید و بسیار کاربردی آشنا می شوید .با اکسیر علم همراه باشید.

حذف سوژه با چه برنامه ای  انجام می شود؟

برنامه ای که این کار را به خوبی انجام می دهد، برنامه فتوشاپ می باشد.برنامه فتوشاپ یک برنامه بسیار کارآمد و فوق العاده برای ویرایش تصاویر می باشد.
برنامه فتوشاپ ابزار و امکانات بسیار زیادی دارد و شما را قادر می سازد،تا با امکاناتی که در خود دارد به هدف مورد نظر خود برسید.

روش اول برای حذف سوژه در تصویر  -چگونگی حذف قستی از تصویر

آموزش حذف سوژه

روشی که بسیار کاربردی بود و شما می توانستید  به راحتی ازش استفاده کنید ابزار Clone Stamp Tool می باشد.

 

Clone Stamp Tool
Clone Stamp Tool

این ابزار به شما کمک می کرد تا  قسمتی از تصویر  را ترمیم و نمونه گیری کنید و در جای دیگه همون نمونه گیری را  در محل دیگری از تصویر  منتقل کنید ،علاوه بر این کارایی گفته شده  می توانید قسمتی از تصویر را حذف کنید.

در روش نمونه گیری باید کلید ترکیبی Alt  را نگه دارید و بعد ،در قسمتی که میخواهید نمونه گیری را انجام دهید  درگ کنید و نمونه گیری را شروع کنید.
بعد از اتمام نمونه گیری،  آن را در قسمتی از تصویر  منتقل کنید . این روش دقت بالایی میخواهد و با صبر و حوصله باید انجام شود.
در ابزار   Clone Stamp Tool  نوار تنظیماتی دارد که  از آن برای کارایی بیشتر ازش استفاده می شود.علاوه بر نوار ابزار باید نحوه نرمی و سختی  قلم و اندازه قلم و بزرگی و کوچکی قلم را  تنظیم کنید .

 

 

ابزار Clone Stamp Tool
ابزار Clone Stamp Tool
ابزار Clone Stamp Tool

روش دوم برای حذف سوژه در تصویر  -چگونگی حذف قستی از تصویر

 

در روش دوم  که برای کار های جزئی ازش استفاده می شد.مثل جوش یا جای جوش  و لک و کک ها استفاده می شد. که خود این ابزار ها  به نام های healing brush toolو patch tool می باشد.

کار با ابزار healing brush tool 

این ابزار برای قسمت های آسیب دیده  به خوبی عمل می کند، و با کلیک کردن در قسمت آسیب دیده،  خود فتوشاپ به صورت هوشمند محدوده جایگزین برای آن قسمت آسیب دیده در نظر می گیرد.
 نمونه گیری از محیط های سالم تصویر،همانند روش Clone Stamp Tool می باشد.با نگه داشتن Alt  از محیط سالم تصویر ،نمونه گیری میکنید و بعد با کلیک کردن به قسمت های آسیب دیده تصویر را ترمیم می شود.

ابزار healing brush tool
ابزار healing brush tool
تصویر جوش صورت
تصویر جوش صورت

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید،صورت شخص مورد نظر  جوش دارد و برای ترمیم صورت با  ابزار healing brush tool  به راحتی می توانید جوش را از بین ببرید،به طوری که اصلا صورت جوش ندارد .با این ابزار جزئیات تصویر حفظ می شود و صورت طبیعی به نظر می رسد.

تصویر ویرایش شده
تصویر ویرایش شده

در تصویر بالا دیگر اثری از جوش صورت نیست و ترمیم صورت به طوری طبیعی انجام شده .دیگر شما آن جوش را نمی بینیدو این ابزار برای رتوش صورت  یک ابزار کاربردی می باشد و به راحتی می توانید قسمت های آسیب دیده را ترمیم کنید.

کار با ابزار patch tool

 

این ابزار برای تکتیر قسمت های دلخواه مورد استفاده قرار میگیرد روشی کار کرد آن به این صورت است که، ابتدا قسمت تصویر آسیب دیده را با ابزار patch tool  مشخص کنید و بعد از مشخص کردن ، با کلیک ماوس به سمت  ناحیه سالم درگ میکنید.
بعد از درگ کردن ،آن قسمت را در ناحیه آسیب دیده تکثیر میکنید و این عمل اگر با دقت انجام شود نتیجه خوبی به همراه دارد

ابزار patch tool
تصویر بازی گلف
تصویر بازی گلف

آموزش حذف سوژه

در تصویر بالا می خواهیم توپ گلف را  از تصویر برداریم به طوری که اصلا توپ گلف در تصویر وجود نداشته .برای این کار با ابزار patch tool می توانید این کار را انجام دهید.
ابتدا با ابزار patch tool توپ گلف را انتخاب کنید و با درگ کردن آن به سمت  فضای خالی، از خود چمن تکثیر می گیردو توپ گلف حذف می شود.

تصویر ویرایش شده
تصویر ویرایش شده

همانطور که مشاهده می کنید توپ گلف حذف شده و  انگار توپ گلف اصلا در تصویر وجود نداشته .این ابزار در برخی جاها می شود استفاده کرد و در برخی از جاها کاربردی نمی باشد.پس نیاز به روش های دیگر دارد .

اگر برای حذف سوژه یا حذف قسمتی که میخواهید کاملا حرفه ای این کار را انجام دهید چه راه حلی استفاده میکنید. در برنامه فتوشاپ قابلتی وجود دارد که ، با استفاده از آن شما می توانید قسمتی از تصویر را با ادقام محیط بیرون ناحیه انتخابی، آن قسمت مورد نظر را حذف کنید.

عکس اصلی
عکس اصلی

در تصویر بالا میخواهیم این شخص را حذف کنیم، طوری که این شخص اصلا در تصویر نبوده .برای این کار آیا با ابزار Clone Stamp Tool می شود استفاده کرد؟
اگر امتحان کنید  متوجه می شوید که، کار بسیار سخت انجام می شود و تصویر به صورت طبیعی به نظر نمی آید.
آیا با ابزار   healing brush tool   می شود این شخص مورد نظر را حذف کرد ؟ با کمی تلاش متوجه می شوید که، این ابزار هم  به طور دقیق این کار را نمی تواند انجام دهد و کار به درستی انجام نمی شود.

آموزش حذف سوژه


به سراغ ابزار patch tool میریم. آیا این ابزار هم می تواند  شخص مورد نظر را حذف کند؟ با تلاش زیادی که انجام بدهید متوجه می شوید که ،این کار بسیا سخت می باشد و با این ابزار هم نمی توانید این کار را انجام دهید.
در برنامه فتوشاپ قابلیتی وجود دارد که شما به راحتی میتوانید شخص مورد نظر را از تصویر حذف کنید، به طوری که اصلا در تصویر  نبوده ،این تکنیک اصلا زمان گیر نبوده و در مدت زمان کوتاه به نتیجه بسیار خوبی دست پیدا می کنید . تصویر ویرایش شده را با دقت نگاه کنید.

عکس ویرایش شده
عکس ویرایش شده

آموزش حذف سوژه

ویرایش تصاویرهمانطور که مشاهده می کنید با قابلیت Content-Aware در فتوشاپ، می توانید این عمل را انجام دهید،این تکنیک بهترین راه حل برای حذف سوژه در تصویر یا حذف قسمتی از تصویر ،به کار گرفته می شود و شما با این تکنیک قادر هستید که به صورت حرفه ای تصاویر را ویرایش کنید.
روش کار کردن با این تکنیک به این صورت می باشد که ،ابتدا سوژه مورد نظر را با ابزارهای انتخاب ناحیه مورد نظر را انتخاب می کنید و بعد، با استفاده از قابلیت Content-Aware محیط بیرونی ناحیه انتخاب شده،  توسط برنامه فتوشاپ به صورت هوشمند با هم ادغام می شود.

آموزش حذف سوژه


برای یادگیری این تکنیک بسیار خوب و عملی،  می توانید ویدیو این آموزش را تهیه کنید و با مشاهده آن، به راحتی می توانید تصاویر را ویرایش کنید، و دردسر های روش های قدیمی را نخواهید داشت و مدت زمان زیادی را ،برای ویرایش تصاویر صرف نخواهید کرد.
شما می توانید به نمونه سایت خارجی ویرایش تصاویر در فتوشاپ مراجعه کنید.
برای تهیه  آموزش حذف سوژه به صفحه فروشگاه رفته و در قسمت ویدیو های فتوشاپ، ویدیو آموزشی حذف سوژه یا حذف قسمتی از تصویر را تهیه کنید.

علاوه بر تهیه ویدیو آموزشی فتوشاپ  شما می توانید به صفحه خدمات گرافیک وارد شوید و درخواست گرافیکی خود را  به کارشناسان ما  مطرح کنید.

صفحه هات طراحی وب و خدمات هلپ دسک هم می توانید وارد شوید و در بخش طراحی وب، می توانید درخواست طراحی سایت کنید و در بخش خدمات هلپ دسک مشکل لپ تاپ یا موبایل و یا کامپیوتر  خود را با ما در میان بزارید.

آشنایی با بخش خدمات سایت اکسیر علم به صفحه خدمات می توانید مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *