Windows errors | رفع خطاهای رایج ویندوز | چرا ویندوزم زود خراب میشه؟

آموزش رفع خطاهای ویندوز - خدمات HElpdesk

چرا ویندوزم بعد از نصب زود خراب میشه؟

 Windows errors ( خطاهای ویندوز ): اکثر کاربران بعد از نصب و راه اندازی ویندوز با خرابی نرم افزار ها و خطاهای ویندوز رو برو می شوند.مشکلاتی که در هنگام استفاده از ویندوز رخ می دهد باعث نارضایتی کاربران شده و بر روی عصبانیت آنان تاثیر فراونی داشته است.برخی از این مشکلات بسیار رایج بوده و کاربران همیشه به کارشناسان، گزارشاتی در مورد خطای ویندوز ارسال کرده اند و از کارشناسان می خواهند که خطاهای ویندوز را رفع کنند.برخی از خطاهای رایج شامل این موارد می باشد:ویندوز پیکربندی نشده،نصب نبودن نرم افزار مورد نیازسیستم ،فعال نبودن ویندوز ، ویروسی شدن ویندوز به دلیل نبود آنتی ویروس،مشکل درایور سیستم،دستکاری کردن تنظیمات،دردسرهای آپدیت ویندوز،پر بودن فضای دیسک،پاک نشدن برخی از فایل ها،کند شدن سیستم ،کند کار کردن مرورگر،مشکل نبود پلیر موزیک و فیلم،مشکل مصرف بیش از حد از حجم اینترنت در ویندوز 10و … می باشد.خطاهای ویندوز

رفع خطاهای ویندوز

برای رفع این خطاها معمولا راه کار هایی وجود دارد که به کاربران کمک میکند تا بتوانند به مدت طولانی با ویندوز خود کار کنند و کمتر دچار خطاهای ویندوزی شوند.این راه حل ها برای رفع مشکلات کاربران بسیار موثر بوده و باعث افزایش سرعت و بهبود کارایی ویندوز خواهند شد.معمولا خطا های رایجی در سیستم اتفاق می افتد که با دانستن راه حل ها می توان از بروز این خطاها جلوگیری کرد.در این مقاله،سایت اکسیر علم،راه حل هایی را برای رفع خطاهای رایج ویندوز به شما ارائه می دهد.

 

خطای عدم پیکربندی ویندوز | Windows errors

بعد از اینکه ویندوز نصب و راه اندازی می شود بلافاصله باید پیکربندی ویندوز انجام شود.معمولا کاربران تمایل دارند که سیستم عامل خود را سفارشی کنند و به تنظیمات و پیکربندی ویندوز رو می آورند.اما پیکربندی اشتباه باعث می شود که خطاهایی در ویندوز ظاهر شود و در مواقع ای ویندوز کارایی خود را از دست می دهد.این خطا ها شامل موارد زیر می باشد

 • خطای اکتیو نبودن ویندوز:در صورت فعال نکردن ویندوز این خطا رخ می دهد.

 Windows errors - active windows 10

راه حل :

برای اکتیو کردن ویندوز نرم افزار  KMSAuto.Net یکی از موثرترین ابزار جهت فعال سازی ویندوز و مجموعه آفیس می باشد که می توانید از آن استفاده کنید.

 • خطای درایور ویندوز: درصورت ناهماهنگی درایور با ویندوز و عدم شناسایی درایور در ویندوز این خطا رخ می دهد.

مشکل درایور ویندوز-windows error

راه حل | خطاهای ویندوز

دو روش برای رفع خطای درایور وجود دارد.روش اول درایور خود را در اینترنت جستجو کنید و نصب کنید.روش دوم،استفاده از نرم افزار درایور می باشد که ما نرم افزار Driver Pack Solution و driver booster را پیشنهاد می دهیم.

Driver Pack Solution
مجموعه کامل داریور ویندوز

 

driver booster
نرم افزار driver booster دانلود درایور ویندوز

نصب نبودن نرم افزار های مورد نیاز | Windows errors

ویندوز برای اجرا برنامه ها و افزایش کارایی و عملکرد خود نیاز به نرم افزار های سیستمی دارد.برخی از این نرم افزار ها جهت اجرای فایل ها و برخی دیگر برای اجرای بازی های کامپیوتری و  حتی برای اجرای نرم افزار های مخصوص برنامه نویسی و برنامه های گرافیکی می باشد که باید بر روی سیستم نصب شوند.این نرم افزار های سیستمی عبارت اند از :

 • VC Redist Installer: با نصب این نرم افزار می توانید برنامه ها و بازی هایی که با زبان برنامه نویسی Visual C++ نوشته شده اند را به راحتی در سیستم خود اجرا کرده و از آن استفاده کنید.
 • Sun java: با نصب این نرم افزار شما می توانید برنامه هایی که با زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده اند را اجرا کنید.
 • Microsoft visual C++: برنامه هایی که تحت زبان Visual C++ نوشته شده اند را اجرا می کند.
 • Microsoft XNA framework: ابزاری برای توسعه و اجرای بازی می باشد که در ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • : OpenAL ابزاری جهت رندر کردن صدای های سه بعدی می باشد. این نرم افزار حاوی کتابخانه صوتی است. معمولا در بازی هایی که خطای dll  در سیستم ظاهر می شود،باید از این نرم افزار استفاده کنید.

windows-error-openal-dll

 • Microsoft Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime (x64, x86): برای اجرای برنامه هایی که برای سیستم عامل ویندوز نوشته می شوند از این کتابخانه استفاده می کنند.

نصب کردن چند آنتی ویروس برای افزایش امنیت ویندوز

بعضی از کاربران ویندوز  فکر می کنند اگر چندین نرم افزار آنتی ویروس بر روی سیستم عامل خود نصب کنند باعث افزایش امنیت و جلوگیری از ویروسی شدن ویندوز می شود.اما این باور کاملا اشتباه می باشد. هر نرم افزار آنتی ویروسی، عملکرد خاصی برای ویروس یابی و امنیت ویندوز دارد و با آنتی ویروس های مشابه خود کاملا روش متفاوتی دارد.اگر چندین آنتی ویروس در سیستم عامل نصب شود باعث کندی سیستم،تداخل بین نرم افزار های سیستمی ،crash یا هنگ کردن ویندوز،آسیب رساندن به هارد و … می شود.

لیستی از آنتی ویروس ویندوز
نصب چند آنتی ویروس در ویندوز

راه حل: Windows errors

توصیه ما به شما کاربران عزیز،استفاده از یک آنتی ویروس قوی می باشد تا از ویروسی شدن ویندوز جلوگیری کنید و امنیت و حفاظت سیستم را افزایش دهید.یکی از آنتی ویروس های قوی و محبوب،آنتی ویروس کسپرسکی می باشد که کارایی بسیار خوب و عملکرد دقیق  در جهت جلوگیری از ویروس ها را دارا می باشد.

دستکاری کردن ویندوز بدون داشتن علم و مهارت آن

برخی از کاربران بدون دانش و مهارت فنی،تنظیمات سیستم عامل را دستکاری می کنند و در بعضی موارد سیستم دچار خطا می شود.این دستکاری های بی مورد ممکن است ظاهر سیستم را بهم ریخته یا تنظیمات کلی سیستم را دچار نقص کند.

Windows system settings
بخش تنظیمات ویندوز

راه حل :

در این موارد از کارشناس کامپیوتر در جهت رفع خطاهای ویندوز کمک بگیرید.

نصب نبودن درایور (Windows errors)

گاهی اوقات کاربران بعد از نصب و راه اندازی ویندوز با پیغام هایی مبنی بر نصب نبودن درایورها مواجه می شوند.درایور ها برای راه اندازی سخت افزارها مورد استفاده قرار می گیرد.اگر درایورهای ویندوز نصب نشود آنوقت کاربر نمی تواند از سخت افزار سیستم خود استفاده کند؛چون درایور واسط بین سخت افزار و نرم افزار می باشد. به عنوان مثال در صورت نصب نبودن درایور پرینتر،شما نمی توانید اسناد خود را چاپ کنید.بنابراین کاربران باید به نصب درایور سخت افزار خود،اقدام کنند.درایورهایی که لازم است آن ها را نصب کنیدعبارت اند از:درایور صدا،درایور ویدئو،درایور اینترنت،درایور گرافیک،درایور تراشه ها ،درایور حافظه.

windows error missing display adapter
خطای نصب نبودن کارت گرافیک

راه حل :

معمولا سازنده سخت افزار،CDدرایوری رابه همراه محصول خود،ارائه می دهد.در صورتی که CD درایور سخت افزار به هر دلایلی در دسترس نبود؛میتوانید درایور سخت افزار خود را در اینترنت جستجو کنید و اقدام به نصب و راه اندازی درایور کنید. در صورت پیدا نکردن درایور سخت افزار،از کارشناس کامپیوتر کمک بگیرد.

اکتیو نکردن نرم افزار (Windows errors)

اکثر کاربران نرم افزار های  مورد نیاز خود را در ویندوز نصب می کنند اما روش فعال سازی نرم افزار را نمی دانند. به دلیل عدم آگاهی از رجیستر کردن نرم افزار؛بعد از مدتی نرم افزار کارایی خود را از دست داده و کاربر دیگر نمی تواند با آن نرم افزار کار کند و پیغام رجیستر کردن نرم افزار را دریافت می کنند.در صورتی که نرم افزار رجیستر نشود دیگر نمی توانید با برنامه کار کنید و تمام قابلیت های نرم افزار قفل می شود.

Microsoft Office is not activated
پیغام فعال نبودن نرم افزار Microsoft Office

 

پیغام فعال سازی نرم افزار
نرم افزار نیاز به فعال سازی دارد

راه حل:

معمولا نرم افزار هایی که تهیه می کنید،همراه با فایل کرک و کد فعالسازی می باشد.اگر نرم افزاری که تهیه می کنید،کرک و کد فعالسازی نداشت،در اینترنت کد فعالسازی نرم افزار را به جستجو کنید و در صورت پیدا نکردن کد فعالسازی،از کارشناس کامپیوتر کمک بگیرد.

جلوگیری از آپدیت اتوماتیک

معمولا ویندوز در صورت اتصال به اینترنت به صورت اتوماتیک خود را آپدیت می کند.همیشه آپدیت کردن خوب نیست؛چون ممکن است تداخل و خطاهایی در سیستم به دلیل آپدیت جدید رخ دهد.این خطا ها ممکن است به دلیل عدم سازگاری با سیستم شما و حتی به دلیل باگ هایی که در آپدیت جدید وجود داشته باشد اتقاف افتد.

Windows 10 Automatic Update
آپدیت شدن خودکار ویندوز 10

راه حل:

برای جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز از نرم افزار Windows Update Blocker استفاده کنید.اگر مهارتی در این زمینه ندارید از خدمات هلپ دسک ما استفاده کنید و از کارشناس بخواهید تا مشکل شما را حل کند.

نصب نرم افزار های سنگین

بعضی از کاربران به دلیل عدم آگاهی،نرم افزار هایی را بر روی سیستم خود نصب می کنند که سیستم توان پردازش آنها را ندارد.این نرم افزار ها برای پردازش خود نیاز به سخت افزار قدرتمند دارند و در سیستم های معمولی توان اجرای کافی ای ندارند. بنابراین با نصب کردن نرم افزار های سنگین توان سیستم بسیار کم می شد و به سیستم فشار سنگینی وارد می شود.برخی از نرم افزار های گرافیکی به سیستم قوی نیازمند می باشند مانند نرم افزار ZBrush که برای کارهای گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

ZBrush
نرم افزار طراحی سه بعدی

راه حل :

بهتر است سیستم خود را به دلیل استفاده از نرم افزار های سنگین ارتقا دهید.اگر امکان ارتقا سیستم برای شما فراهم نیست،باید نرم افزار های سنگین را از روی سیستم پاک کنید.

اسکن نکردن فلش هایی که  ویروسی هستند ( Windows errors )

فلش هایی که برای انتقال اطلاعات از آن استفاده می کنیم ممکن است از سیستمی که استفاده میکنیم ویروسی شود و با وصل کردن فلش به سیستم دیگر، باعث ویروسی شدن آن شود.در مواردی ممکن هست این ویروس ها به فایل های سیستم آسیب برسانند و مجبور شوید ویندوز خود را دوباره نصب و راه اندازی کنید. معمولا ویروسی شدن ویندوز به دلیل نبود آنتی ویروس بر روی سیستم اتقاف می افتد.

ویروسی بودن فلش USB
ویروسی بودن فلش USB

راه حل:

از یک آنتی ویروس برای اسکن فلش ها استفاده کنید.وجود آنتی ویروس در ویندوز باعث جلوگیری از ویروسی شدن سیستم عامل می شود.

سنگین بودن ویندوز به خاطر استارت آپ

سیستم عامل ویندوز از فولدری به نام Startup  برای اجرا خودکار نرم افزار ها استفاده می کند.اگر startup ویندوز به دلیل اجرای بیش از حد نرم افزار ها پر شود؛باعث کند شد سیستم عامل می شود.بنابراین ویندوز مدت زمانی را برای لود شدن کامل نرم افزار ها باید منتظر بماندو همچنین اجرای بیش از حد نرم افزار در Startup باعث اشغال شدن فضای RAM ,CPU هم می شود.

 startup windows 10
اجرای خودکار نرم افزار ها در استارت آپ ویندوز

راه حل:

معمولا نرم افزار هایی که احتیاجی به اجرا خودکار آنها در هنگام  بالا آمدن ویندوز نداریم را در قسمت  Startup ویندوز،غیر فعال کنیم. بنابراین باید تعداد بسیار کمی از نرم افزار ها رادر Startup  ویندوز  قرار دهیم.برای غیرفعال کردن اجرای خودکار نرم افزار در Startup ،با رفتن به منو استارت و با تایپ کردن دستور msconfig در پنجره RUN وارد بخش  System Configuration شوید.

 system configuration windows 10
پنجره system configuration windows 10

در سربرگ Startup مراجعه کرده و از اجرا خودکار نرم افزار ها جلوگیری کنید.اگر به هر دلیلی نتوانستید این مراحل را به خوبی انجام دهید از کاشناس هلپ دسک در جهت رفع مشکلات خود کمک بگیرید.

startup windows 10
غیر فعال کردن اجرای خودکار نرم افزار ها در startup windows 10

 

پر شدن فضای دیسک | Windows errors

با پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش اطلاعات در دنیای اینترنت،باعث شده کاربران اطلاعات زیادی را در دیسک خود ذخیره کنند.اما هر دیسکی فضای محدودی دارد و اگر بیش از حد پر شوند لود شدن اطلاعات به کندی انجام می شود و حتی و به دلیل حجم بالای اطلاعات در هنگام استفاده از دیسک،با خطا هایی مواجه می شوید.

low disk space windows10
کم بودن فضای درایو در ویندوز 10

راه حل:

سعی کنید فضای دیسک را همیشه بررسی کنید.اگر حجم اطلاعات شما بسیار زیاد است سعی کنید آنها را بر روی DVD و هارد های اکسترنال انتقال دهید.فایل هایی که اصلا استفاده نمی کنید یا حذف کنید یا اطلاعات را در فلش یا DVD و هارد اکسترنال خود منتقل کنید.

کند شدن سیستم | Windows errors

معمولا کاربران به دلیل عدم آگاهی از نحوه استفاده صحیح از ویندوز،باعث کند شدن سیستم عامل خود می شوند.موارد رایجی از عادت های بد کاربران وجود دارد که این موارد بسیار زیاد اتفاق می افتد و در صورت رعایت نکردن آن باعث میشود که سیستم کارایی خوبی نداشته باشد و همیشه کند عمل کند.این موارد عبارت اند از:

Windows 10 low speed
کند بودن سرعت و کارایی ویندوز
 • قرار دادن فایل ها و پوشه ها در صفحه Desktop ویندوز
 • نصب چندین آنتی ویروس در ویندوز
 • پر کردن فضای دیسک
 • بیش از حد قرار دادن اجرای خودکار نرم افزار ها در Startup
 • نصب کردن نرم افزای هایی که با سخت افزار شما هم خوانی ندارد
 • ویروسی شدن ویندوز به دلیل نصب نبودن آنتی ویروس
 • خراب بودن هارد دیسک
 • داغ کردن قطعات کامپیوتر به دلیل استفاده طولانی مدت
 • آپدیت نبودن درایورها
 • کمبود حافظه RAM
 • هم خوانی نبودن ویندوز با سخت افزار شما
 • استفاده از قابلیت انیمیشن و افکت های بصری ویندوز،جهت زیبا شدن ظاهر سیستم عامل
 • اجرا بودن برنامه هایی که بسیار سنگین و پر مصرف هستند.
 • افزایش افزونه های مرورگر باعث کندی سیستم می شوند.
 • فعال بودن قابلیت آپدیت خودکار ویندوز که در صورت آپدیت شدن ممکن است با ویندوز شما ناسازگار باشد و باعث کند شدن سیستم شود.
 • نصب کردن برنامه های غیر ضروری
 • پراکندگی و یکپارچه نبودن اطلاعات
 • وجود گرد و خاک هایی که بر روی سخت افزار داخل کیس نشسته باشد.

با رعایت کردن مواردی که گفته شد از حالا به بعد،سیستم عامل عملکرد خوبی را خواهد داشت و کمتر دچار خطا می شود.

توجه :

به کاربران توصیه می شود در هنگام مواجه شدن با خطا های ویندوز،در صورتی که دانش و مهارتی ندارند؛از دستکاری کردن تنظیمات و کنجکاوی در حل خطاها،خودداری کنند.بهتر است از کارشناس کامپیوتر برای رفع خطاهای سیستمی،کمک بگیرید.

توجه :

این مقاله از تجربه کارشناسHelpdesk (راهنما و پشتیبانی مشتریان)سایت اکسیرعلم تهیه و منتشر شده است.با مراجعه به صفحه خدمات helpdesk،از کارشناسان برای رفع خطاهای خود کمک بگیرید.

برای افزایش سرعت ویندوز خود می توانید از کارشناس هلپ دسک کمک بگیرید.

 speed up windows 10
افزایش سرعت و کارایی ویندوز توسط کارشناس helpdesk

در این مقاله آموزشی سعی کردیم خطاهای رایجی که در هنگام استفاده از ویندوز برای کاربران اتفاق می افتد را مطرح کنیم.آگاه هستیم که خطاهای زیادی در هنگام استفاده از ویندوز ظاهر می شود.با کمک کردن به همدیگر  و با به اشتراک گذاشتن این خطا ها و راه حل ها،مشکلات را حل خواهیم کرد.

سایت سازنده

 

خدمات سایت اکسیرعلم

 

عضویت VIP اکسیرعلم

پلن اشتراک ویژه
عضویت VIP اکسیرعلم

با عضویت در VIP سایت ما از امکانات سایت بهره مند شوید.

از امکانات VIP سایت استفاده کنید.

با عضویت در VIP از تمامی محصولات سایت تخفیف بگیرید.

 

 

 

درخواست خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت ( seo site)
درخواست خدمات سئو جهت افزایش رنک سایت

 افزایش رنک سایت

 برای درخواست خدمات سئو به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

 به کمک کارشناس سئو ،رنک سایت خود را افزایش دهید.

 

 

 

درخواست خدمات هلپ دسک(کمک به مشتریان)

خدمات هلپ دسک
خدمات پشتیبانی از راه دور

برای رفع مشکلات خود به این صفحه مراجعه کنید.( خطاهای ویندوز)

خدمات از راه دور سایت اکسیرعلم برای مشتریان.

تمامی مشکلات سیستمی خود را با  کمک کارشناس هلپ دسک،رفع کنید.

 

 

پست های سایت اکسیرعلم

وبلاگ اکسیرعلم
پست های جدید سایت اکسیرعلم

 برای دیدن پست های جدید به صفحه اکسیر رایگان مراجعه کنید.( Windows errors )

  اکسیرعلم شما را به دیدن محتوای جدید آموزشی دعوت می کند.

 پست های آموزشی سایت ما را دنبال کنید و علم خود را افزایش دهید.

 

 

خرید محصولات سایت

فروشگاه اکسیر علم
فروشگاه اکسیر علم

محصولات با کیفیت را در فروشگاه اکسیرعلم  مشاهده کنید.

خرید خوبی را با ما تجربه کنید.

برای تخفیف در خرید محصولات،عضو VIP سایت شوید.

 

 

 

درخواست خدمات گرافیکی سایت

خدمات گرافیکی
سفارش طراحی

برای سفارشات پروژه های گرافیکی به این صفحه  مراجعه کنید.

 

 

 

درخواست خدمات طراحی سایت

خدمات طراحی سایت
سفارش طراحی سایت

برای سفارشات طراحی سایت به این صفحه  مراجعه کنید.

 

 

 

شبکه های اجتماعی سایت

شبکه های اجتماعی اکسیرعلم
اکسیرعلم را در شبکه های اجتماعی جستجو کنید.

عضو شبکه اجتماعی ما شوید تا از اخبار و  اطلاعات ما با خبر شوید.

 

 

 

 

 

برای عضویت در شبکه های اجتماعی اکسیرعلم روی شبکه های اجتماعی کلیک کنید و به صفحه اجتماعی مربوطه مراجعه کرده و عضو خانواده اکسیرعلم شوید.

با ما به اکسیرعلم دست یابید.

 

3 دیدگاه برای “Windows errors | رفع خطاهای رایج ویندوز | چرا ویندوزم زود خراب میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *