Change Colors in Photoshop |روش های تغییر رنگ در فتوشاپ 2020

Change Colors in Photoshop

روش های تغییر رنگ در فتوشاپ 2020

Change Colors in Photoshop : در این پست به،روش های تغییر رنگ در فتوشاپ،می پردازیم و از چگونگی رنگ و تکنیک های رنگ آشنا خواهیم شد. روش هایی در تغییر رنگ در فتوشاپ وجود دارد که می توانید با بهره گیری از این روش ها، رنگ سوژه ها را در تصویر،تغییر دهید.دانستن این روش ها و به کار گیری آنها در شرایط های مختلف،مهم می باشد.اما روشی مهم می باشد که طول مراحل آن کمتر باشد و انعطاف پذیری بالایی را برای شما داشته باشد.در این پست می خواهیم روش های را بررسی کنیم و بهترین روشی که برای تغییر رنگ می توانید از آن استفاده کنید را به شما پیشنهاد میکنیم.

Change Colors in Photoshop
تصویر تغییر رنگ در فتوشاپ

ویدیو آموزش تغییر رنگ در فتوشاپ

اکسیرعلم شما را  دعوت می کند به تماشای ویدیو آموزش تغییر رنگ در فتوشاپ.

ویدیو آموزشی آموزش تغییر رنگ در فتوشاپ را به صورت آنلاین تماشا کنید.

برای دیدن لیست پخش  ویدیو های آموزشی به آپارات اکسیرعلم مراجعه کنید.

روش اول : تغییر رنگ در فتوشاپ

تصویر orginal
تصویر اصلی

در این روش ابتدا ناحیه مورد نظر خود را با استفاده از ابزار انتخاب به حالت انتخاب در آورید و با زدن کلید ctrl + j یک کپی از آن ناحیه مشخص شده گرفته می شود.بعد روی لایه کپی شده رفته و بدون اینکه آن ناحیه را از حالت انتخاب خارج کنید، رنگی انتخاب کنید و با استفاده از قلم، ناحیه مشخص شده را رنگی کنید .بعد از اتمام کار، مد لایه را تغییر دهید و مد لایه ای که نظر شما را جلب می کند را انتخاب کنید و خروجی را مشاهده کنید.در این روش سوژه مورد نظر،تغییر رنگ کرده،اما مشکلی که در این روش وجود دارد این است که، غیر طبیعی به نظر می رسد و انعطاف پذیر بسیار کمی دارد.(Change Colors in Photoshop)

ـغییر رنگ در فتوشاپ
تغییر رنگ به وسیله قلم

روش دوم :adjustment layer روش های تغییر رنگ در فتوشاپ

در این روش،ناحیه مورد نظر خود را با استفاده از ابزار های انتخاب،به حالت انتخاب در آورید.بعد نگه داشته کلید ctrl + u پنجره Hue / Saturation ظاهر می شود و شما می توانید در این پنجره تغییر رنگ را روی تصاویر خود اعمال کنید.همچنین می توانید در بخش adjustment layer (تنظیمات لایه) رفته و در این ناحیه می توانید رنگ ناحیه مورد نظر خود را تغییر دهید.این بخش  تنظیمات رنگ زیادی دارد و با انتخاب آن ها  ناحیه مورد نظر ماسک می شود. و با ماسک شدن آن ناحیه از نظر تغییر رنگ،انعطاف بالایی را خواهید داشت.

تغییر رنگ با hue\Saturation
تغییر رنگ با hue\Saturation

 این روش نسبت به روش اولی بهتر بوده و خروجی شما طبیعی تر به نظر می رسد. اما شما زمانی را برای انتخاب کردن ناحیه مورد نظر،صرف می کنید. اگر ناحیه مورد نظر شما به درست و خیلی دقیق انتخاب نشده باشد،لبه های سوژه شما،تغییر رنگ نخواهید کرد.گاهی اوقات  به دلیل دقت کم،با استفاده از ابزار های انتخاب، ناحیه بیرونی را انتخاب می کنیم و این امر باعث می شود که با تغییر رنگ،  قسمتی از ناحیه بیرونی رنگی شود.

قابلیت adjustment layer

زمانی که از قسمت adjustment layer در قسمت پایین صفحه نرم افزار فتوشاپ برای تغییر رنگ ،استفاده می کنید؛از ناحیه مورد نظر شما،قابلیت ماسک را هم فعال می شود و  با استفاده از قابلیت ماسک شما می توانید،مشکل قسمت بیرونی رنگ شده از ناحیه را رفع کنید.برای رفع این مشکل ابتدا روی ماسک کلیک کنید و قلم خود را به رنگ مشکی در آورید و بعد روی ناحیه ای که رنگ بیرون زده  با قلم  آن قسمت را پاک کنید.قابلیت ماسک به شما کمک می کند که چه قسمتی از تصویر میخواهید در تصویر نمایش داده شود و چه قسمتی از تصویر نمیخواهید نمایش داده شود.میزان شفافیت هم میتوانید با تنظیمات قلم مشخص کنید.

روش های تغییر رنگ در فتوشاپ با adjustment layer
روش های تغییر رنگ در فتوشاپ با adjustment layer

نکته:

در قابلیت ماسک،رنگ مشکلی برای حذف کردن قسمتی از ناحیه انتخابی و رنگ سفید برای ثابت ماندن ناحیه انتخابی مورد استفاده قرار میگیرد.(Change Colors in Photoshop)

روش سوم : روش های تغییر رنگ در فتوشاپ

تصویر orginal
تصویر اصلی
Change Colors in Photoshop
تصویر به روش جدید رنگ شده

در نرم افزار فتوشاپ ابزاری برای تغییر رنگ ها وجود دارد.کار کرد این ابزار به این شکل است که، رنگ دلخواهی را انتخاب می کنید و بعد بر روی ناحیه مورد نظر تغییر رنگ را اعمال می کنید.این روش انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و طول مراحلی که انجام  می دهید نسبت به روش های قبلی بسیار کمتر می باشد. در این روش شما می توانید حساسیت کارکرد این ابزار را بیشتر کنید .به طور مثال زمانی که به لبه های سوژه مورد نظر می روید با حساسیت بیشتر روی آن لبه های شروع به تغییر رنگ می کند و دیگر به بیرون ناحیه سوژه مورد نظر  تغییر رنگ را اعمال نمی کند.این حساسیت را در بخش تنظیمات این ابزار می بایست فعال کنید.

قابلیت های بهترین روش تغییر رنگ در فتوشاپ

Change Colors in Photoshop
تصویر به صورت کامل به روش جدید رنگ شده

از دیگر قابلیت های این ابزار در این است که قسمت های دلخواه شما را به خوبی تغییر رنگ می دهد.اگر دقت کنید متوجه می شوید در دو روش قبلی تغییر رنگ در تمامی ناحیه انتخاب شده صورت می گرفت.گاهی  نیاز نداریم که در ناحیه مورد نظر تمامی قسمت ها تغییر رنگ کند.به عنوان مثال: لباسی را تغییر رنگ داده ایم اما نوشته لباس یا آرم آن را نمیخواهیم تغییر رنگ کند در روش قبلی دوباره باید این ناحیه را با ابزار انتخاب،از حالت انتخاب خارج کنیم تا تغییرات بر روی آن اعمال نشود.به خاطر همین است  طول مراحلی که از دو روش قبلی استفاده کرده اید بیشتر می شود.اما با استفاده از این ابزار سرعت عمل بالایی را تجربه خواهید کرد.

Change Colors in Photoshop
تغییر رنگ به روش جدید

انعطاف پذیری بهترین روش تغییر رنگ در فتوشاپ

این ابزار به ما کمک می کند که تغییرات رنگ را در هر قسمتی که مد نظرما ما هست را تغییر دهد.در بخش تنظیمات این ابزار،محدودیت هایی را میتوانیم مشخص کنیم.به عنوان مثال:زمانی که لبه های سوژه مورد نظر خود را تغییر رنگ می کنیم،قسمت های بیرونی آن ناحیه تغییر رنگ نکند.در بخش محدودیت این ابزار، میتوانیم مشخص کنیم که زمانی رنگ روی  تمامی قسمت آن ناحیه انتخاب صورت نگیرد.

بهترین روش تغییر رنگ در فتوشاپ
نمونه ای از بهترین روش تغییر رنگ در فتوشاپ

به عنوان مثال:رنگ لباس تغییر کند اما رنگ نوشته لباس یا رنگ آرم تغییر رنگ نکند.از دیگر قالبیت این ابزار،تنظیمات تغییرات رنگ به صورت مدام یا پیوسته و ناپیوسته را میتوانیم بر روی سوژه اعمال کنیم.یعنی برای تغییر رنگ،تعداد دفعاتی که با ماوس کلیک می کنیم و یا با یک بار کلیک کردن؛تغییرات را میتوانیم تنظیم کنیم.در این روش انعطاف پذیری بسیار بالا بوده و در مقایسه با دو روش قبل طول مراحل بسیار کوتاه شده و مدت زمان زیادی را صرف نخواهید کرد. از دیگر ویژگی این ابزار تغییر رنگ به صورت نقطه به نقطه می باشد.یعنی هر جایی که نیاز داشته باشید تغییر رنگ اعمال می شود نه به صورت کلی و حتی خروجی طبیعی تری را خواهید داشت.

دانلود ویدیو آموزش تغییر رنگ در فتوشاپ

سایت اکسیر علم،این سه روش را در قالب یک ویدیو،آموزش داده است. در این ویدیو آموزشی تمامی نکات و تکنیک ها،توضیح داده شده و شما با تهیه این ویدیو آموزشی می توانید به راحتی تصاویر خود را ویرایش کنید و تغییر رنگ را بر روی سوژه ها،اعمال کنید.

Change Colors in Photoshop
Change Colors in Photoshop| روش های تغییر رنگ در فتوشاپ

برای تهیه ویدیو  آموزش روش های تغییر رنگ در فتوشاپ ،شما می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و  ویدیو را دانلود کنید.(Change Colors in Photoshop)

توجه:

عضو ویژه سایت ما شوید.

پلن اشتراک ویژه
عضویت VIP اکسیرعلم

  با عضویت در سایت ما از امکانات سایت بهره مند شوید.

خدمات هلپ دسک:

خدمات هلپ دسک

خدمات از راه دور یکی از  سرویس های سایت اکسیرعلم می باشد.

برای رفع مشکلات خود به این صفحه مراجعه کنید.(روش های تغییر رنگ در فتوشاپ)

فروشگاه اکسیر علم :

فروشگاه اکسیر علم

محصولات با کیفیت را در فروشگاه اکسیرعلم  مشاهده کنید.

خدمات طراحی :

خدمات طراحی سایت در اکسیرعلم

طراحی سایت را در این صفحه درخواست کنید.

خدمات گرافیکی:

برای درخواست گرافیکی به این صفحه  مراجعه کنید.

شبکه های اجتماعی اکسیرعلم :شبکه های اجتماعی اکسیرعلم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

عضو شبکه اجتماعی ما شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.برای عضویت در شبکه های اجتماعی اکسیرعلم روی شبکه های اجتماعی کلیک کنید و به صفحه اجتماعی مربوطه مراجعه کرده و عضو خانواده اکسیرعلم شوید.

عضو شبکه اجتماعی ما شوید تا از اخبار و اطلاعات ما با خبر شوید.

با ما به اکسیرعلم دست یابید.

2 دیدگاه برای “Change Colors in Photoshop |روش های تغییر رنگ در فتوشاپ 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *