error_log رفع خطاهای وردپرس و سی پنل|مشکل حجم ارور لاگ

رفع خطای Error-log

رفع خطای error_log در هاست cpanel

ممکن است خطای ارور لاگ برای شما اتفاق افتاده باشد که باعث می شود،حجم هاست شما به شدت زیاد شده و پیامی از سمت شرکت هاستینگ،مبنی بر، پر شدن فضای هاست،برای شما  ارسال شده باشد،با مراجعه به هاست سی پنل متوجه می شوید که حجم هاست به خاطر فایل error_ log پر شده است.در صورتی که این فایل را پاک کنید فضای اشغال شده در  هاست برطرف می شود.اما با گذشت چند دقیقه دوباره این فایل شروع به اشغال شدن هاست می کند.با اینکه حذف این فایل هیچ مشکلی در سایت ایجاد نمی کند اما باید این مشکل برطرف شود.

خطای ارور لاگ
خطاهای error_log

ویدیو پیش نمایش محصول آموزشی رفع خطای ارور لاگ

 

اکسیر علم شما را به دیدن ویدیو پیش نمایشی از محصول آموزشی رفع مشکلات ارور لاگ هاست ،دعوت می کند.
همین الان این محصول آموزشی را خریداری کن و این فرصت خوب را از دست نده.

error_log چیست؟

یک فایل متنی غیر قابل اجرا که تمامی Errors(خطاهای)سایت را با تاریخ و زمان مشخص در خود ذخیره می کند.این فایل نشان می دهد که چه خطاهایی در سایت شما وجود دارد.اگر در هاست خود خطاهای php در تنظیمات php.iniسرور شما روشن باشد،در صورت وجود خطا ،برای شما نمایش داده می شود.در صورتی که نمایش خطا در سرور هاست شما خاموش باشد شما با یک صفحه سفید مواجه خواهید شدو دیگر نمی توانید تشخیص دهید که کدام افزونه در سایت شما ایراداتی دارد.فایل error_log ،در مواقعی که،خطایی در سایت اتفاق می افتد را  در خود ذخیره می کند و با مراجعه به این فایل می توانید عاملی که موجب خطا در سایت شده است را تشخیص دهید.

ارور لاگ درهاست های اشتراکی

توجه:

هاست اشتراکی
هاست اشتراکی

در هاست اشتراکی مدیر سرور،نمایش خطاهای php را خاموش می کند تا مانع استفاده هکر ها از خطاها شود.به خاطر همین است که همیشه لازم است فایل error_log رابررسی کنید و با ویرایش و یا دانلود این فایل،از محتوای درون آن با خبر شوید.در برخی موارد حجم فایل error_logبسیار زیاد می شود و  فضای هاست را پر می کند و باید این فایل را بررسی کنید.حذف کردن این فایل موردی ندارد.در صورتی که می خواهید این فایل مورد بررسی قرار دهید; ابتدا در اولین مرحله باید این فایل حذف کنید ،بعد از حذف این فایل ،به دلیل وجود خطا در سایت شما ، دوباره با حجم کم ساخته خواهد شد. و هنگامی که حجم آن کم است آن را دانلود کنید و خطاهارا بررسی کنید.با گذشت زمان حجم این فایل دوباره زیاد خواهد شد.و باعث می شود منابع سیستم بیشتر مصرف شده و سایت شما به خوبی کار نکند.

اگر سایت شما خطا 500 را نمایش می دهد،شما با مراجعه به قسمت error_log موجود در سی پنل و یا دایرکت ادمین خود مشکل را مشاهده کنید.برای بررسی فایل error_log در سی پنل از قسمت METRICS گزینه Errorsرا انتخاب کنید و در صفحه بعدی 300 خطا از آخرین خطاهای ثبت شده در این فایل را مشاهده کنید.

قابلیت errors در cpanel
قابلیت errors درقسمتmetrix
بررسی خطاهای error_log در هاست
برسی 300 خطا در هاست سی پنل

رفع خطا های ارور لاگ وردپرس

 روش اول:

ایمیل مدیر سایت:

در صورت بروز خطا در سایت،ایمیل مدیر سایت را جهت رفع خطایerror_log را مورد بررسی کنید.یعنی همان ایمیلی که در تنظیمات وردپرس مشخص کرده اید را بررسی کنید.در صورتی که ایمیلی در قسمت inbox شما قرار ندارد حتما قسمت spam ایمیل خود را بررسی کنید.

تنظیم ایمیل ادمین وب سایت جهت ارسال خطای ارور لاگ
تنظیم ایمیل ادمین وب سایت جهت ارسال خطای ارور لاگ

روش دوم:

فعال کردن دیباگ وردپرس:

هنگامی که پیامی از طرف وردپرس در ایمیل مدیر سایت دریافت نکرده اید به فایل wp-config.php وردپرس در پوشه روت public_html بروید و دیباگ وردپرس را فعال نمایید.ابتدا به قسمت ویرایش فایل wp-config.php بروید و دیباگ وردپرس را فعال کنید.با فعال کرن آن خطاهای ارور لاگ ایجاد شده را می توانید بررسی کنید.

define(‘WP_DEBUG’, true);

نمایش خطا ارور لاگ با استفاده ازwp-config.php
نمایش خطا error_ log با استفاده ازwp-config.php
دیباگ وردپرسWP_DEBUG برای رفع مشکل error_ log
رفع مشکل error_ log فعال کردن دیباگ ورد پرس WP_DEBUG

با فعال کردن دیباگ وردپرس به پنل وردپرس خود مراجعه کنید و متن خطا را بررسی کنید.

روش سوم:

بررسی قالب(پوسته) و افزونه ها:

اگر به پنل وردپرس خود دسترسی ندارید باید به فایل منیجر هاست خود مراجعه کنید.

برسی افزونه ها:

برخی افزونه ها دچار تداخل با دیگر افزونه ها می شوند و ممکن است باعث بروز خطا شود،پس بهتر است که افزونه های خود را بررسی کنید و با غیر فعال کردن تمامی افزونه ها ،شروع به فعال سازی یکی یکی آن ها کنید تا متوجه شوید کدام افزونه باعث خطا در سایت شده است.آن افزونه ای که با فعال سازی آن متوجه شدید سایت دچار مشکل می شود را غیر فعال کنید.برای بررسی افزونه ها به مسیر زیر بروید.

public_html/wp-content/plugins

بررسی قالب(پوسته) سایت:

ممکن است پوسته سایت شما در هنگام طراحی دچار مشکل شده باشد و یا پوسته شما از افزونه ایی که خراب است ،استفاده می کند که با مراجعه به قسمت پوسته سایت در قسمت فایل منیجر هاست آن را برای بررسی و غیر فعال کنید و خطای ارور لاگ را بررسی کنید.

با غیر فعال کردن پوسته سایت، وردپرس پوسته پیش فرض خود را در صورت وجود، فعال می کند.در این هنگام متوجه می شوید که مشکل از قالب شما می باشد.قالب سایت در سی پنل در این مسیر قرار دارد.

    public_html/wp-content/themes

اعلان های وردپرس:

در پیشخوان وردپرس اعلان هایی مبنی بر آپدیت افزونه ها و خرید افزونه ،تغییر نسخه php،نسخه جدید وردپرس ظاهر می شود.

اعلان های وردپرس
نمایش اعلان های وردپرس

توجه :

برخی خطا هایerror_log که خیلی از مدیران سایت با آن روبه رو می شوند، معمولا به خاطر آپدیت افزونه ها،تغییر ورژن PHP ، طراحی های ضعیف ، قالب خراب،تداخل افزونه ها،افزونه های نال شده مخرب،که باعث می شوند خطاهایی در سایت شما رخ دهد و سایت شما از کار افتد. سعی کنید قبل از هر اقدامی مانند آپدیت وردپرس و آپدیت افزونه و … حتما بکاپ از سایت خود بگیرید.تا در صورت بروز خطا به کمک بکاپ به  حالت قبل برگردید.بکاپ گرفتن باعث می شود که به راحتی ،به حالت قبل از مشکل خود برگردید و در در کوتاه ترین زمان مشکل را برطرف کنید.

غیرفعال کردنerror-log:

تذکر:فایل error_log را غیرفعال نکنید.

برخی از افراد تمایل دارند که این فایل غیر فعال باشد؛تا حجم هاست را پر نکند.تمام هدف شما این باشد که مشکل خطاهای سایت را برطرف کنید.خطاهای سایت به سرعت سایت و  سئو سایت آسیب می زند.اگر تمایل دارید که این فایل را غیر فعال کنید به قسمت سی پنل هاست امکانی به نام select php version  وجود دارد به این قسمت بروید و سپس گزینه Switch To PHP Optionsرا انتخاب کنید.درصفحه ای که ظاهر می شود مقدار error_log را OFF قرار داده و گزینه save را بزنید.در صورتی که این امکان در هاست شما وجود ندارد از پشتیبانی بخواهید که فایل ارور لاگ را برای شما غیر فعال کند.

 select php version قابلیت
قابلیت select php version
ارور لاگ-تنظیماتswitch to php options
ارور لاگ-تنظیماتswitch to php options
ارور لاگ -تنظیمات enable log errors
ارور لاگ-تنظیمات enable log errors

سایت اکسیرعلم با مشکل حجم error_log مواجه شده بود و عملکرد سایت بسیار ضعیف شده بود و این خطاها تمامی منابع هاست را اشغال کرده بود و فضایی بیش از فضای هاست را به خود اختصاص داده بود.با در هنگام کار با سایت پیغام کمبود منابع هاست مشاهده می شد و پس از بررسی ها مشاهده صفحه سفید سایت شدیم و با روش های گفته شده توانستیم مشکل را برطرف کنیم و در حال حاظر هیچ خطایی در سایت مشاهده نمی شود و حجم هاست به حالت طبیعی برگشته است.برای اینکه متوجه شوید که چطوری می شود به صورت عملی خطا  ارور لاگ را برطرف کرد؟پیشنهاد ما به شما تماشای ویدیو رفع خطای error_log است.

توضیحات ویدیو آموزشی رفع خطای error_log

در این ویدیو به بررسی سه روش گفته شده می پردازیم و گزارشاتی که از طرف وردپرس و خطاهایی که در سایت نمایش داده شده بود را به شما نشان خواهیم داد علاوه با این موارد ، راه حل هایی را برای رفع خطاها و همچنین تذکراتی هم در ویدیو گفته شده که به شما در مدیریت سایت کمک می کند.

حل مشکل error-log
رفع مشکل error-log

سخنی با  مدیریت سایت وردپرس

سعی کنید امید خود را از دست ندهید و با توکل به خدا و تلاش ها،به سمت رفع مشکلات بروید.ما هم این مشکل را داشتیم و با تحقیقی که انجام دادیم متوجه شدیم که این اتفاق،برای خیلی از مدیران در کشور های مختلف افتاده است.خیلی از مدیران سایت پیشنهاد های مختلفی دادند که برخی از پیشنهاد ها مبنی بر ،غیر فعال کردن error_log وصفر کردن سایت و از نو شروع کردن ، کوچ کردن به هاست جدید، پاک کردن افزونه ها و دوباره نصب کردن آنها ،خرید قالب جدیدو … بود. اما با تلاش و ممارست بعد از دو روز تحقیق و بررسی روش ها ،توانستیم مشکل را بدون پرداخت هزینه برطرف کنیم.با خرید این ویدیو آموزشی می توانید مشکلات خطای error_log هاست خود را برطرف کنید.

خدمات گرافیکی:

برای درخواست گرافیکی به این صفحه  مراجعه کنید.

خدمات طراحی :

خدمات طراحی وب سایت
درخواست خدمات طراحی وب سایت

طراحی سایت را در این صفحه درخواست کنید.

خدمات  هلپ دسک :

خدمات helpdesk
خدمات هلپ دسک

برای رفع مشکلات خود به این صفحه مراجعه کنید.(ارور لاگ)

فروشگاه اکسیر علم : فروشگاه اکسیر علم خرید از فروشگاه اکسیر علم

محصولات با کیفیت را در فروشگاه اکسیرعلم  مشاهده کنید.

سایت مشابه

شبکه های اجتماعی :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

عضو شبکه اجتماعی ما شوید تا از اخبار و اطلاعات ما با خبر شوید.

 

اینستاگرام اکسیرعلم

کانال یوتیوب اکسیرعلم

تلگرام اکسیرعلم

آپارات اکسیرعلم

 

3 دیدگاه برای “error_log رفع خطاهای وردپرس و سی پنل|مشکل حجم ارور لاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *