آداپتور شبکه | نحوه پیدا کردن آداپتور فعال شبکه | آموزش شبکه

نحوه پیدا کردن اتصال اصلی شبکه به اینترنت

چگونه بفهمیم کدام آداپتور شبکه به اینترنت متصل است؟

آیا نمی توانید در بخش اتصالات شبکه،آداپتور اصلی شبکه را پیدا کنید؟ نگران نباشید! راه حلی وجود دارد که به آسونی می توانید آداپتور اصلی شبکه را در فهرست Network Connections (اتصالات شبکه) پیدا کنید.در ادامه این مقاله نحوه پیدا کردن آداپتوری که به اینترنت متصل است را آموزش می دهیم.پس با خدمات کامپیوتری اکسیر علم همراه باشید.

اگر  اینترنت ویندوز شما قطع شده بر روی حل مشکل اینترنت ویندوز کلیک کنید.

تاریخ انتشار ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ – 02-06-2023

📖فهرست مطالب

چرا باید آداپتور اصلی شبکه را پیدا کنیم؟

ممکن است بخواهید اتصال شبکه خود را در صورت نیاز و صرفه جویی در مصرف اینترنت قطع کنید یا IP شبکه خود را بدانید و در صورت لزوم آی پی سیستم را تغییر دهید.در نتیجه با فهرستی از آداپتور های شبکه در بخش Network Connections ویندوز رو به رو می شوید که راه تشخیص اینکه کدام Network adapter به عنوان اتصال اصلی شبکه است را سخت می کند.

نحوه پیدا کردن آداپتور اصلی شبکه در ویندوز

بررسی اتصالات شبکه و نحوه بررسی اتصال اینترنت در ویندوز
نحوه بررسی اتصالات شبکه فعال در ویندوز

برای اینکه آداپتور شبکه ای که به اینترنت متصل است را در فهرست Network Connections ویندوز پیدا کنید، این مراحل را طی کنید.ابتدا کلید میانبر windows + R را در از صفحه کلید کلیبور همزمان فشار دهد و دستور ncpa.cpl را تایپ کنید و بر روی OK کلیک کنید.سپس وارد بخش Network Connections یا اتصال های شبکه در ویندوز می شوید.برای اینکه بفهمید که از بین فهرست اتصال شبکه یا Network Connections  کدام یک به اینترنت وصل است یا خیر، باید به علامت ضربدر اتصالات شبکه یا آداپتورهای شبکه توجه کنید.

اگر آداپتور شبکه علامت ضربدر داشت به معنی این است که این آداپتور ها برای برنامه ماشین مجازی یا آداپتور مجازی برنامه VPN است و همان طور که می دانید این آداپتور ها مجازی ساخته شده اند.پس به دنبال آداپتوری که علامت ضربدر ندارد بگردید و با یک بار  Disable و Enable کردن Network adapter متوجه می شوید که آن Network adapter به اینترنت متصل است و به عنوان آداپتور اصلی شبکه استفاده می شود.

این روش زمانی کارآمد است که بخواهید IP آداپتور شبکه خود را تغییر دهید یا تصمیم دارید آداپتور شبکه خود را برای مدت کوتاهی غیر فعال کنید تا حجم اینترنت شما به خاطر استفاده بیهوده یا آپدیت خودکار برنامه های کاربردی، به هدر نرود.

آیا از مقاله آموزش Network Connections لذت بردید؟

اگر چنین است، برای حمایت از ما عضو سایت شوید و شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.در کانال یوتیوب، آپارات و اینستاگرام اکسیر علم، در مورد نکات فنی ویندوز، نحوه کار با نرم‌افزار و برنامه‌ها را آموزش می دهیم.همچنین خدمات پشتیبانی را برای عیب‌یابی و رفع مشکلات ویندوز و نرم افزاری، پوشش می دهیم. برای عضویت در شبکه های اجتماعی ما، بر روی شبکه های مجازی زیر کلیک کنید.

شبکه های اجتماعی اکسیر علم

تلگرام اکسیر علم - خدمات کامپیوتر آنلاین اکسیر علمصفحه اینستاگرام اکسیر علمفیسبوک اکسیر علمتوییتر اکسیر علم- پست پیدا کردن خدمات کامپیوتری مطمئنکانال یوتیوب اکسیر علمآپارات اکسیر علم  پینترست اکسیر علم - خدمات از راه دور کامپیوتر

خدمات کامپیوتری اکسیر علم

بهترین خدمات کامپیوتری آنلاین- تهران
مشاوره و پشتیبانی کامپیوتر | رفع مشکلات کامپیوتر

عیب یابی و رفع مشکلات رایانه می تواند فوق العاده خسته کننده و زمانبر باشد.بخصوص در شرایطی که مشکلات و ایرادات رایانه یا شبکه( Network Connections) تحت کنترل شما نباشد.در صورتی که با مشکلات سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر مواجه شدید می توانید از خدمات کامپیوتری آنلاین اکسیر علم درخواست پشتیبانی کنید.کارشناس کامپیوتر سایت اکسیر علم به شما در رفع مشکلات سیستمی کمک خواهد کرد.برای درخواست خدمات پشتیبانی آنلاین به صفحه خدمات پشتیبانی کامپیوتر مراجعه کنید و فرم درخواست پشتیبانی را تکمیل کنید. خدمات ما  1 ماه پشتیبانی رایگان دارد.این فرصت خوب را از دست ندهید.

حرف آخر

معمولا برای بررسی اتصال شبکه یا قطعی اینترنت به بخش Network Connections ویندوز مراجعه می کنیم.در بخش Network Connections فهرستی از Network adapters وجود دارد که برخی از این آداپتور ها به خاطر نصب نرم افزار های VPN یا نرم افزار ساخت شبکه خصوصی Lan ایجاد شده است.برای اینکه تشخیص بدیم که کدام Network adapter در ویندوز به اینترنت متصل است در این مقاله راه حلی را ارائه کردیم تا بتوانید آداپتور اصلی شبکه را از بین آداپتور هایی که در بخش Network Connections وجود دارد پیدا کنید.

سئوالات درباره آداپتور شبکه و اتصالات شبکه

چگونه از فهرست اتصالات شبکه، آداپتور اصلی شبکه را پیدا کنم؟

برای پیدا کردن کانکشن اصلی شبکه ابتدا از مسیر زیر وارد بخش Network Connections شوید و آداپتور شبکه ای که علامت ضربدر قرمز رنگ ندارد به عنوان آداپتور اصلی شبکه محسوب می شود. Control Panel\Network and Internet\Network Connections

برای اینکه اتصال اینترنت ویندوز را قطع و وصل کنیم ابتدا به مسیر زیر بروید و آداپتور شبکه ای که علامت ضربدر قرمز رنگ ندارد جز اتصال اصلی شبکه شما در نظر گرفته شده و می توانید بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Disable را انتخاب کنید تا اتصال اینترنت ویندوز شما قطع شود و برای وصل کردن اتصال ویندوز به اینترنت بر روی همان آداپتور شبکه راست کلیک کنید و گزینه Enable را انتخاب کنید. Control Panel\Network and Internet\Network Connections

در بخش Network Connections ویندوز فهرستی از اتصالات شبکه برای شما نمایش داده شده است.آداپتور شبکه ای که علامت ضربدر قرمز رنگ کنار آیکن آن وجود نداشته باشد را به عنوان اتصال اصلی شبکه در ویندوز شناخته می شود.پس می توان از بین فهرست اتصالات شبکه ،تشخیص داد که کدام Network Connections به اینترنت متصل است.

برای بررسی فهرست اتصالات شبکه به مسیر زیر بروید و اتصالات شبکه ویندوز خود را مشاهده کرده و وضعیت اتصال شبکه خود را بررسی کنید.همچنین می توانید با دستور ncpa.cpl در پنجره Run ویندوز وارد بخش Network Connections شوید. Control Panel\Network and Internet\Network Connections

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *