رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر | 15 خطایی که باعث از کار افتادن IDM می شود.

رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

رفع مشکلات اینترنت دانلود منیجر

نرم افزار اینترنت دانلود منیجر یکی از بهترین نرم افزار مدیریت دانلود فایل است که برای سیستم عامل مایکروسافت منتشر شده است.به کمک نرم افزار Internet Download Manager یا همان IDM قادرید فرمت های مختلف فایل ها را در اینترنت دانلود کنید. نرم افزار IDM به دلیل سرعت بالای دانلود فایل،حجم کم، ظاهر زیبا و کارایی بسیار خوبی که دارد بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است.اما برخی از کاربران در هنگام نصب و استفاده از اینترنت دانلود منیجر با خطاهایی مواجه شده اند که برای رفع آنها نیاز به پشتیبانی دارند.در صورتی که این خطاها رفع نشود امکان دارد نرم افزار به خوبی کار نکند و حتی کارایی آن غیرفعال شود.

در این مقاله راه حل هایی را برای رفع خطاهایی که در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر اتفاق می افتد را برای شما آموزش می دهیم. این خطاها در هنگام اتصال به سیستم مشتریان توسط کارشناس هلپ دسک سایت اکسیر علم،تهیه شده و برای عموم کاملا رایگان ارائه شده است.پس تا انتهای این مقاله با اکسیر علم همراه باشید.

برای دانلود برنامه Internet Download Manager بر روی دانلود IDM کلیک کنید.

برای نصب کردن برنامه IDM بر روی ویدیو نصب کردن برنامه اینترنت دانلود منیجر در ویندوز کلیک کنید.

اگر تصمیم دارید نحوه کار با برنامه اینترنت دانلود منیجر را یاد بگیرید بر روی آموزش کامل اینترنت دانلود منیجر کلیک کنید.

خدمات کامپیوتری اکسیر علم
خدمات کامپیوتری اکسیر علم – عیب یابی و رفع مشکلات کامپیوتر و لپ تاپ از راه دور

1-مشکل کند شدن سرعت دانلود
رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

رفع کندی سرعت Internet Download Manager
رفع مشکل کندی سرعت Internet Download Manager
 • رجیستر نشدن نرم افزار IDM:
  نرم افزار IDM به کد سریال نامبر یا فایل کرک نیاز دارد تا در ویندوز رجیستر شود.در صورتی که نرم افزار رجیستر نشود سرعت دانلود کند شده و در بعضی اوقات امکان دانلود فایل وجود ندارد.پس بهتر است که نرم افزار اینترنت دانلود منیجر را در ویندوز رجیستر شود.

 • آپدیت نبودن نرم افزار IDM:
  نرم افزار اینترنت دانلود منیجر هفته ای یکبار به سرور خود متصل می شود تا در صورت موجود بودن نسخه جدید به کاربر پیغام به روز رسانی را اعلام کند.اگر IDM خود را به روز رسانی نکنید به مرور زمان با مشکل دانلود روبرو خواهید شد.

 • ویروسی بودن سیستم:
  وجود ویروس در سیستم باعث اختلال در عملکرد برنامه ها و همچنین مانع اجرا ی نرم افزار سیستمی خواهد شد.اگر سیستم شما به ویروس ها آلوده شده باشد بهتر است با آنتی ویروس قوی ویروس ها را از سیستم پاک کنید.در صورت پاک نکردن ویروس ها در سیستم امکان دانلود کردن فایل ها وجود ندارد.

 • کندی اینترنت
  کشور ایران اختلالات اینترنتی زیادی دارد و با مشکل کندی اینترنت همراه است.گاهی ارائه دهنده اینترنت شما دچار مشکل می شود و دانلود فایل ها به کندی انجام می پذیرد.اگر مشکل کندی اینترنت شما رفع نشد حتما با ارائه دهنده اینترنت خود تماس گرفته و مشکل خود را گزارش دهید تا توسط کارشناسان بررسی شود.

2- مشکل کند اجرا شدن نرم افزار IDM

رفع مشکل کند اجرا شدن Internet Download Manager
رفع مشکل کند اجرا شدن Internet Download Manager- رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر
 • ویروسی شدن:
  وجود ویروس ها در سیستم باعث کندی سیستم می شود و نرم افزار ها به کندی اجرا خواهند شد.توصیه می شود که از آنتی ویروس قوی برای پاکسازی ویروس ها استفاده شود.

 • اجرای برنامه های اضافی در سیستم:
  اجرای برنامه های سنگین باعث اشغال شدن رم سیستم شده و باعث کندی اجرای برنامه IDM می شود.سعی کنید برنامه های اضافه را ببندید تا رم شما برای اجرای برنامه های مهم آزاد باشد.

3-مشکل هنگ شدن نرم افزار IDM
رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

رفع هنگ شدن اینترنت دانلود منیجر-رفع خطاهای Internet Download Manager
حل مشکل هنگ کردن نرم افزار Internet Download Manager
 • نصب و اجرای همزمان برنامه های مشابه:
  نصب و اجرای همزمان برنامه های دانلود فایل باعث تداخل و هنگ شدن سیستم می شود.توصیه می شود برای رفع مشکل هنگ شدن IDM،برنامه های مشابه دانلود فایل را از ویندوز پاک کنید.

 • مسدود شدن نرم افزار در فایروال ویندوز:
  ممکن است ارتباط اینترنت نرم افزار IDM از سمت فایروال ویندوز مسدود شده باشد.مسدود شدن ارتباط اینترنت IDM باعث می شود که نرم افزار به خوبی کار نکند و گاهی هنگ کند. بهتر است که در بخش Control Panel ویندوز رفته و وارد Firewall ویندوز شده و به بخش Advanced settings رفته و در بخش Inbound Rules و Outbound Rules از مسدود بودن IDM اطمینان حاصل کنید.

4-کرش کردن نرم افزار IDM :
رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

رفع مشکل کرش کردن برنامه Internet Download Manager
حل مشکل کرش کردن برنامه Internet Download Manager
 • استفاده از پروکسی:
  گاهی نیاز است که برای دانلود بعضی از فایل های اینترنتی از پروکسی استفاده شود اما به مرور زمان این پروکسی ها غیرفعال خواهند شد.با غیرفعال شدن پروکسی ها،نرم افزار IDM قادر به دانلود فایل ها نمی باشد و گاهی IDM کرش/Crash (بیرون پریدن برنامه/متوقف شدن اجرا برنامه)می کند.توصیه می شود از پروکسی های فعال استفاده شود.در صورت لزوم پروکسی IDM را غیرفعال کنید.

 • مسدود شدن نرم افزار IDM از طریق فایروال:
  در صورت مسدود شدن ارتباط اینترنت IDM به وسیله فایروال ویندوز، امکان کرش شدن برنامه وجود دارد.بهتر است که در بخش Control Panel ویندوز رفته و وارد Firewall ویندوز شده و به بخش Advanced settings رفته و در بخش Inbound Rules و Outbound Rules از مسدود بودن IDM اطمینان حاصل کنید.

 • ویروسی شدن ویندوز:
  ویروسی شدن ویندوز باعث بروز خطاها و ایرادات در سیستم می شود.بهتر است که با آنتی ویروس قوی از تکثیر شدن ویروس ها جلوگیری شود.با تکثر شدن ویروس ها در سیستم باعث کرش شدن IDM و دیگر نرم افزار ها می شود.

 • آپدیت نبودن نرم افزار اینترنت دانلود منیجر:
  اگر پیغام آپدیت نسخه جدید نرم افزار IDM برای شما نمایش داده شد،می بایست اقدام به تهیه نسخه جدید IDM کنید.در صوتی که IDM آپدیت نشود به مرور زمان نرم افزار کارایی خود را از دست داده و در بعضی از مواقع کرش می کند.بهتر است که IDM را به نسخه جدید به روز رسانی کنید.

5-ارور فایروال اینترنت دانلود منیجر – IDM
رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

رفع ارور فایروال اینترنت دانلود منیجر
رفع خطای فایروال ویندوز در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر
 • مسدود کردن IDM با فایروال:
  ممکن است نرم افزار اینترنت دانلود منیجر از طریق فایروال ویندوز مسدود شده باشد.برای بررسی مسدود شدن IDM در فایروال،به بخش Control Panel ویندوز رفته و وارد Firewall ویندوز شده و در بخش Advanced settings مراجعه کرده و در بخش Inbound Rules و Outbound Rules از مسدود بودن IDM اطمینان حاصل کنید.

 • مسدود شدن برنامه IDM با آنتی ویروس:
  معمولا آنتی ویروس ها به کرک نرم افزار ها،حساس هستند و حتی مانع از اجرای بعضی از نرم افزار ها مانند IDM می شود.برای رفع این مشکل،مسیر پوشه نرم افزار ها را در در بخش Exclusions آنتی ویروس قرار بدهید تا نرم افزار IDM و کرک آن را مسدود نکند.

 • غیرفعال کردن پروکسی:
  اگر از پروکسی ویندوز و یا پروکسی IDM استفاده می کنید ممکن است به دلیل قطع بودن سرور پروکسی،با مشکلاتی روبرو شوید.بهتر است در صورت لزوم،پروکسی ویندوز و پروکسی IDM را غیر فعال کنید.

6-مشکل اجرا نشدن IDM
رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

حل مشکل اجرا نشدن اینترنت دانلود منیجر
رفع مشکل اجرا نشدن برنامه IDM
 • فعال کردن Run as an administrator:
  بعضی نرم افزار ها اگر با مجوز ادمین اجرا نشوند ممکن است عملکرد ضعیفی داشته باشند و یا حتی اصلا اجرا نشوند.پس بهتر است تمامی نرم افزار ها در سیستم با مجوز ادمین اجرا شوند. برای اجرای IDM با مجوز ادمین،ابتدا بر روی آیکن IDM راست کلیک کرده و بر روی گزینه Properties کلیک کنید در سربرگ Compatibility کلیک کنید و در بخش Settings تیک گزینه Run this program as an administrator را فعال کنید تا نرم افزار برای همیشه با مجوز ادمین اجرا شود.

 • پاک شدن فایل های IDM:
  اگر اشتباهی یک یا چند فایل IDM را در ویندوز خود پاک کنید.امکان اجرا نرم افزار IDM وجود ندارد.پس سعی کنید فایل های نرم افزار را اشتباهی پاک نکنید.

 • ویروسی شدن:
  ویروس ها با تکثیر خود در ویندوز مانع از اجرا نرم افزار ها می شود.اگر سیستم شما آلوده به ویروس باشد نرم افزار IDM اجرا نخواهد شد.پس با نصب آنتی ویروس قوی،سیستم خود را در برابر ویروس ها محافظت کنید.

 • پر شدن فضای دیسک:
  معمولا نرم افزار ها در درایو ویندوز نصب می شوند.زمانی که درایور ویندوز و یا هارد دیسک شما به طور کامل پر شده باشد.نرم افزار ها نمی توانند به خوبی اجرا شوند.پس بهتر است فضای هارد دیسک خود را کم کنید و از پر کردن بیش از حد فایل های اضافی در هارد دیسک،خودداری کنید.

 • پاکسازی کامل IDM و نصب و راه اندازی مجدد:
  اگر نرم افزار IDM در هنگام اجرا شدن دچار خطا و یا ایراداتی می شود؛بهتر است که نرم افزار را به طور کامل از ویندوز پاک کرده و مجدد نرم افزار را نصب و فعال سازی کنند.بهترین نرم افزار پاک سازی کامل ویندوز نرم افزار Your Uninstaller می باشد.

7-رفع مشکل پیغام شماره سریال تقلبی Fake Serial Number  اینترنت دانلود مینجر

رفع مشکل سریال نامبر برنامه Internet Download Manager
حل مشکل سریال تقلبی نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

نرم افزار اینترنت دانلود منیجر بعد از نصب در ویندوز،نیاز به فعال سازی دارد.اگر نرم افزار رجیستر نشود و یا نسخه جدید نرم افزار Internet Download Manager را آپدیت کنید با پیغام جعلی بودن سریال نامبر IDM مواجه می شوید.در صورتی که این مشکل را رفع نکنید این پیغام مدام ظاهر می شود و اجازه استفاده از نرم افزار را به شما نمی دهد.برای رفع این مشکل دو راهکار وجود دارد.

 • غیرفعال کردن پیغام سریال نامبر:

  ابتدا به محل نصب نرم افزار رفته و پوشه اینترنت دانلود منیجر باز کنید.حتی می توانید بر روی آیکن برنامه راست کلیک کنید و گزینه Open file location را انتخاب کنید.سپس فایل exe را پیدا کنید و حذف کنید.در مرحله بعدی از فایل idmBroker.exe کپی بگیرید و در همان پوشه راست کلیک کنید و گزینه paste را انتخاب کنید تا فایل شما با اسم idmBroker-Copy.exe   اضافه شود.سپس روی فایل idmBroker-Copy.exe   راست کلیک کنید و بر روی گزینه Rename کلیک کنید و نام آن را به نام IDMGrHlp تغییر دهید.در مرحله بعدی کامپیوتر را ریست کنید تا بعد از راه اندازی مجدد دیگر پیغام سریال فیک نمایش داده نشود.

 • کرک کردن نرم افزار اینترنت دانلود منیجر:

  ابتدا کرک نسخه جدید نرم افزار اینترنت دانلود منیجر را تهیه کنید سپس آنتی ویروس و بخش امنیتی ویندوز را برای مدت کوتاهی غیرفعال کنید.حال به محل نصب نرم افزار رفته و فایل کرک را در محل نصب paste کنید سپس آن را اجرا کرده و IDM را کرک کنید.

8-حل مشکل پیغام به روزرسانی دانلود منیجر
رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

حل پیغام به روز رسانی اینترنت دانلود منیجر
رفع مشکل به روز رسانی نرم افزار Internet Download Managerمعمولا نرم افزار اینترنت دانلود منیجر،هفته ای یکبار سرور خود را بررسی می کند و در صورت موجود بودن نسخه جدید ،به شما پیغام به روز رسانی را مدام گوشزد می کند.اگر بر روی دکمه آپدیت کلیک کنید نرم افزار به نسخه جدید به روز رسانی می شود.اما بعد از به روز رسانی، رجیستر برنامه پاک می شود و در این شرایط شما نیاز به سریال نامبر و یا کرک نسخه جدید  را دارید.برای رفع این مشکل دو راهکار زیر را انجام دهید.

 • تهیه کردن نسخه جدید به همراه کرک:

  بهتر است که نسخه جدید را به همراه کرک از سایت ها تهیه کنید تا نرم افزار به خوبی در ویندوز رجیستر شود.هم اکنون می توانید از سایت اکسیر علم،نسخه جدید IDM به همراه کرک را دانلود کنید.هم اکنون می توانید نسخه جدید دانلود Internet Download Manager را از سایت اکسیر علم دانلود کنید.

 • غیرفعال کردن به روزر سانی IDM  در تنظیمات رجیستر ویندوز:

  اگر می خواهید پیغام به روز رسانی اینترنت دانلود منیجر  را غیرفعال کنید مراحل زیر را انجام دهید.
  از طریق منو استارت وارد بخش دستور RUN شوید.با کلید ترکیبی Ctrl + R می توانید وارد بخش دستور RUN شوید.سپس کید دستور regedit را تایپ کنید تا پنجره رجیستری ویندوز ظاهر شود.حال وارد این مسیر  زیر شوید. HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager
  سپس از سمت راست صفحه، فایلLastCheck  یا LstCheck  را پیدا کنید و دوباره کلیک کنید تا تنظیماتش باز شود.حال می توانید تاریخ میلادی آخرین باری که IDM سرور  خود را بررسی کرده را  به تاریخ دلخواه تغییر دهید.و همچنین فایل LastCheckQU را حذف کنید تا دیگر هیچوقت پیغام آپدیت اینترنت دانلود منیجر ظاهر نشود.

9-رفع مشکل دانلود نشدن بعضی از فرمت ها با IDM
رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

رفع مشکل دانلود نکردن فرمت فایل ها در نرم افزار IDM
حل مشکل دانلود نشدن فرمت های فایل ها در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

ممکن است نرم افزار اینترنت دانلود منیجر(IDM) ،قادر به شناسایی برخی از فرمت فایل ها نباشد.در نتیجه فایل ها از طریق مرورگر ها دانلود خواهد شد.برای رفع این مشکل نرم افزار Internet Download Manager را باز کنید و از منو  دانلود ها(Downloads)  وارد تنظیمات شوید سپس به سربرگ File types(نوع فایل) رفته و در بخش Automatically start downloading the following file types(دانلود فایلهایی  که با پسوند های زیر را به صورت خودکار شروع کن) ،که فرمت فایل های مختلف وجود دارد شما می توانید فرمت فایل خود را در این بخش وارد کنید تا به طور خودکار از طریق اینترنت دانلود منیجر دانلود شوند.به عنوان مثال اگر فرمت فایل APK در قسمت File Types  اینترنت دانلود منیجر موجود نباشد از طریق مرورگر دانلود خواهد شد.

10-حل مشکل کار نکردن IDM در مرورگرها

رفع مشکل کار نکردن اینترنت دانلود منیجر در مرورگر های ویندوز
حل مشکل کار نکردن نرم افزار IDM در مرورگر های ویندوز
 • نصب و فعال کردن افزونه در مرورگر ها:
  هنگام نصب نرم افزار اینترنت دانلود منیجر،افزونه اینترنت دانلود منیجر هم در مرورگر ها نصب می شود.اما هنگامی که مرورگر خود را اجرا می کنید پیغام فعال سازی افزونه IDM نمایش داده می شود و از شما می خواهد که افزونه را فعال سازی کنید.توصیه می شود که افزونه را فعال سازی کنید.
 • فعال سازی IDM در مرورگر ها به صورت دستی :
  ابتدا به بخش تنظیمات نرم افزار IDM بروید و به سربرگ General (عمومی) رفته و در هر دو تب تیک گزینه های  دانلود توسط IDM را فعال کنید.

11-رفع مشکل دانلود نکردن لینک در IDM
رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

رفع مشکل دانلود لینک در نرم افزار IDM
حل مشکل دانلود نشدن لینک در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر – رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

    با کلیک  کردن بر روی منو Downloads(دانلود) وارد تنظیمات IDM شوید؛و سربرگ General(عمومی) رو باز کنید؛دکمه Edit(ویرایش) را کلیک کنید و در پنجره جدید، تیک گزینه Download with idm رو فعال کرده و دکمه OK را در هر دو پنجره کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

12-دلایل دانلود نشدن فایلها در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر:

حل مشکل دانلود فایل های سایت در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر
حل مشکل دانلود نشدن فایل ها در نرم افزار Internet Download Manager
 • آپدیت نبودن:
  در صورت قدیمی بودن نسخه IDM،پیامی به روز رسانی برای کاربر ظاهر می شود.اگر IDM خود را به روز رسانی نکنید ممکن است کارایی آن متوقف شود و فایل ها دانلود نشوند.بهتره که IDM را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید.

 • مسدود شدن اینترنت دانلود منیجر به خاطر آنتی ویروس و فایروال ویندوز:
  با مسدود شدن ارتباط اینترنت نرم افزار  IDMتوسط  فایروال ویندوز امکان دانلود فایل ها وجود ندارد. بهتر است که در بخش Control Panel ویندوز رفته و وارد Firewall ویندوز شده و به بخش Advanced settings رفته و در بخش Inbound Rules و Outbound Rules از مسدود بودن IDM اطمینان حاصل کنید.

 • تداخل دانلود منیجر با برنامه های مشابه:
  نصب و اجرای همزمان نرم افزار های دانلود فایل باعث ایجاد تداخل بین برنامه ها شده و ممکن است فایل ها به خوبی دانلود نشود.سعی کنید از یک نرم افزار دانلود فایل استفاده کنید.

 • غیرفعال کردن پروکسی:
  اگر از proxy(پروکسی) استفاده می کنید ممکن است پروکسی شما بعد از مدتی غیر فعال شود.با از کار افتادن پروکسی،نرم افزار اینترنت دانلود منیجر قادر به دانلود فایل ها نمی باشد.برای غیر فعال کردن پروکسی،ابتدا از منو )Downloadsدانلود ها) به بخش Options(تنظیمات) نرم افزار وارد شوید سپس در سربرگ proxy/socks(پروکسی/ساکس) گزینه عدم استفاده از پرکسی  (no proxy/socks)را انتخاب کنید.

 • غیرفعال کردن فیلترشکن:
  در مواقعی که از فیلتر شکن ها استفاده می کنید ممکن است برخی از سرور ها،کشور هایی که فیلتر شکن ها ارائه می دهند را را پشتیبانی نکند و فایل ها توسط IDM دانلود نشود.بهتر است که برای دانلود فایل،فیلتر شکن خود را خاموش کنید و یا اگر فایل ها را از سایت های فیلتر شده دانلود می کنید حتما فیلتر شکن خود را فعال کنید.

 • کرک نشدن نرم افزار IDM :  هنگامی که نرم افزار IDM کرک نشده باشد؛ امکان استفاده از قابلیت های نرم افزار اینترنت دانلود منیجر،وجود ندارد.پس با کرک کردن نرم افزار IDM به راحتی می توانید فایل های خود را از اینترنت دانلود کنید.

 • مسدود نبودن کرک IDM:
  گاهی آنتی ویروس و فایروال ویندوز،کرک نرم افزار اینترنت دانلود منیجر را مسدود و یا پاک می کند.با پاک شدن کرک IDM فایل ها دانلود نخواهد شد.بهتره که قبل از فعال سازی IDM برای مدت کوتاهی «آنتی ویروس و فایروال ویندوز را غیرفعال کنید.حتی در تنظیمات آنتی ویروس می توانید در بخش Exclusions فایل کرک را به آنتی ویروس شناسایی کنید تا مانع از پاک شدن کرک نرم افزار شود.

 • از کار افتادن سرور دانلود:
  بعضی از سرور ها فایل ها را در مدت زمان کوتاهی در دسترس قرار می دهند.سپس بعد از مدتی،فایل ها از سرور پاک می شوند.بهتر است که فایل ها را از سرور هایی که به صورت نامحدود فایل ها را در دسترس قرار می دهند در لیست دانلود قرار دهید.تا هر موقع که امکان دانلود برای شما فراهم شد، فایل ها را دانلود کنید.
 • ریست کردن مودم به خاطر گیر کردن دانلود در 99 درصد:
  اگر فایل ها تا 99 درصد دانلود می شوند و سپس روی 99 درصد باقی می ماند،امکان دارد که مودم شما نیاز به ریست داشته باشد.بهتره که مودم خود را ریست کنید و ادامه فرآیند دانلود فایل را انجام دهید.

 • بستن کامل IDM و باز کردن مجدد به خاطر گیر کردن دانلود در 99 درصد:


گاهی نیاز است که نرم افزار اینترنت دانلود منیجر را بسته و مجدد باز کنید.سپس ادامه فرآیند دانلود فایل را شروع کنید.با این کار مشکل فایلی که تا 99 درصد گیر کرده است رفع می شود.

13-رفع مشکل غیر فعال شدن پلاگین اینترنت دانلود منیجر در مرورگرهای مختلف

رفع مشکل غیرفعال شدن پلاگین اینترنت دانلود منیجر در گوگل کروم
رفع مشکل از کار افتادن پلاگین Internet Download Manager در مرورگر ویندوز
 • بروزرسانی مرورگر ها:
  بعضی از مرورگر ها به دلیل بروزرسانی ها باعث تغییراتی در تنظیمات مرورگر شده و حتی ممکن است پلاگین IDM غیرفعال شود.برای رفع این مشکل به بخش تنظیمات مرورگر رفته و در بخش Extensions شده و پلاگین هایی که نصب شده اند را می توانید مشاهده کنید .در صورتی که پلاگین IDM غیرفعال بود آن را فعال کنید.

 • به روز رسانی کردن اینترنت دانلود منیجر:

  بررسی کنید که اینترنت دانلود منیجر شما به آخرین ورژن به روز رسانی شده باشد.در مواقع ای که IDM به روز رسانی نشده باشد ممکن است کارایی آن غیرفعال شود.

 • فعال کردن IDM برای مرورگر ها و تنظیمات دانلود فایل:  ابتدا از منو  )Downloadsدانلود ها) به بخش Options(تنظیمات) نرم افزار وارد شوید سپس در سربرگ General (عمومی) تیک گزینه Use Advance browser interrogation(استفاده از همسان سازی پیشرفته) را فعال کنید و در بخش Capture downloads from the following browsers(انجام دانلود از مرورگر های زیر)،که لیستی از مرورگر ها نماش داده شده است که می بایست تیک تمامی مرورگر های ویندوز را فعال کنید.اگر مرورگر شما در لیست نبود می توانید بر روی دکمه Add browser کلیک کنید و مرورگر خود را در لیست IDM فعال سازی کنید.

رفع مشکل از کار افتاد نرم افزار Internet Download Manager در مرورگر فایرفاکس
غیر فعال بودن نرم افزار idm در مرورگر موزیلا فایرفاکس

14-رفع ارور Permission denied در IDM با فعال کردن Run as an administrator

حل مشکلpermission denied در برنامه Internet Download Manager - رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر
رفع خطای مجوز دسترسی نرم افزار Internet Download Manager

ممکن است به دلیل امنیت بالای ویندوز مجوز دسترسی IDM در حالت عادی برای کاربر سیستم امکان پذیر نباشد.در نتیجه نیاز است که IDM را با مجوز ادمین اجرا کنید.برای اجرای IDM با مجوز ادمین،ابتدا بر روی آیکن IDM راست کلیک کرده و بر روی گزینه Properties کلیک کنید در سربرگ Compatibility کلیک کنید و در بخش Settings  تیک گزینه Run this program as an administrator را فعال کنید تا نرم افزار با مجوز ادمین اجرا شود.با این کار اینترنت دانلود منیجر،برای همیشه به صورت run as administrator (اجرا به عنوان ادمین)،اجرا می شود.

15-حل مشکل گیرکردن دانلود 99%  در برنامه IDM

حل مشکل گیر کردن دانلود فایل در 99% نرم افزار Internet Download Manager
رفع مشکل توقف کردن 99% دانلود در Internet Download Manager
 • آپدیت نبودن اینترنت دانلود منیجر:
  سعی کنید برنامه اینترنت دانلود منیجر را در سیستم خود آپدیت نکنید چون بعدش نیاز به سریال نامبر IDM دارید.پس توصیه می شود که نسخه جدید نرم افزار را به همراه فایل کرک از سایت ها تهیه کنید.سایت اکسیر علم ،نسخه های جدید IDM را به همراه کرک برای شما ارائه می دهد.

 • فایروال ویندوز :

  اگر فایروال ویندوز مانع اجرای نرم افزار IDM می شود آن را غیرفعال کنید و یا در تنظیمات فایروال رفته و در بخش Allowed apps امکان اجازه عبور IDM از فایروال  ویندوز را بدهید.

 • کرک نشدن IDM:

  از فایل کرک مناسب برای رجیستر کردن IDM استفاده کنیم تا امکانات نرم افزار IDM غیرفعال نشود.

 • مسدود شدن IDM توسط آنتی ویروس و فایروال ویندوز:

  معمولا آنتی ویروس ها و فایروال ویندوز،اجرای نرم افزار IDM را مسدود می کنند.سعی کنید IDM را برای آنتی ویروس و فایروال ویندوز مورد شناسایی قرار دهید تا به IDM اعتماد کنند.آن وقت به راحتی می توانید فایل ها را با IDM دانلود کنید.می توانید از سایت اکسیر علم به کمک کارشناسان رایانه این مشکل را رفع کنید.

 • اعتماد سازی مسیر دانلود نرم افزار IDM برای آنتی ویروس ها:


  می توانید مسیر دانلود فایل را برای اعتماد سازی به لیست آنتی ویروس و فایروال در لیست قرار دهید.شما می توانید در بخش Exclusions آنتی ویروس و فایروال ویندوز ،مسیر زیر را برای اعتماد سازی تعیین کنید.

  (C:\Users\User\AppData\Roaming\IDM\Download)

 • کم کردن تعداد کانکشن ها به سرور:

  برای کم کردن تعداد کانکشن ها به سرور می توانید به تنظمات IDM مراجعه کرده و در سربرگ ارتباط با شبکه حداکثر تعداد ارتباط با سرور را کم کنید.با این کار فایل ها شما به طور کامل دانلود می شوند.

 • استفاده از پروکسی و فیلتر شکن:

  اگر فایل های شما از سایت فیلتر شده در لیست دانلود IDM قرار دارد بهتر است که از فیلتر شکن و یا پروکسی برای دانلود کامل فایل ها استفاده شود.

 • ضعیف بودن قدرت سخت افزار:

  نرم افزار اینترنت دانلود منیجر از رم سیستم شما برای دانلود فایل استفاده می کند.این نرم افزار یک فایل را 8 الی 16 تیکه می کند تا دانلود فایل ها سریع تر انجام شود.اگر رم شما با اجرا برنامه های زیاد اشغال شده باشد آن وقت دانلود فایل ها به کندی انجام می شود.پس بهتر است که  برنامه های اضافه را ببندید.


ویدیو حل ارور idm is corrupt

هم اکنون می توانید ویدیو رفع خطای idm is corrupt . را در کانال یوتیوب ببینید.اکسیر علم شما را به دیدن این ویدیو دعوت می کند.

توجه :
نرم افزار مشابه IDM به نام Orbit Downloader  که کاملا رایگان می باشد و تمام امکانات نرم افزار  IDM را دارد.این نرم افزار بر خلاف IDM از CPU برای دانلود فایل استفاده می کند و فایل ها را به 500 تیکه تقسیم می کند که هم سرعت دانلود بیشتر شده و هم خرابی لینک ها پایین می آید.

خدمات پشتیبانی اینترنت دانلود منیجر

خدمات پشتیبانی نرم افزار Internet Download Manager- برنامه IDM
خدمات پشتیبانی رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر

اگر بعد از مطالعه این مقاله،باز هم با دانلود فایلها از طریق IDM مشکل دارید، می توانید در بخش نظرات سؤالهایتان را از کارشناسان سایت اکسیر علم بپرسید.

در صورتی که مشکل دانلود فایل ها با دانلود منیجر رفع نشد و یا در انجام هر یک از روش های بالا با مشکل مواجه شده اید به صفحه تماس با ما سایت اکسیر علم پیام دهید.

خدمات پشتیبانی رایگان نیست و هزینه  پشتیبانی توسط کارشناس تعیین می شود.خدمات پشتیبانی با 1 ماه گارانتی همراه است.یعنی در صورتی که نرم افزار در مدت زمان گارانتی با مشکلاتی رو برو شد ،کارشناس ما به طور کاملا رایگان مشکل را رفع خواهد کرد.این فرصت خوب را از دست ندهید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

حمایت مالی

حمایت مالی
درگاه پرداخت حمایت مالی به سایت اکسیر علم

برای افزایش امکانات سایت و ارائه خدمات بهتر می توانید به صفحه حمایت مالی اکسیر علم مراجعه کرده و مبلغی را برای حمایت از سایت اکسیر علم پرداخت کنید. از طریق دکمه درگاه پرداخت زیر،می توانید کمک مالی خود را در جهت حمایت از سایت اکسیر علم،انجام دهید.

خدمات سئو سایت مانند
(رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر)

 
کارشناس سئو- تولید محتوای آموزشی خدمات سئو سایت مانند (رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر)
از طریق کارشناس سئو،بازدید سایت خود را افزایش دهید.

کارشناس سئو سایت

برای سئو سایت و افزایش بازدید سایتتان به ما پیام دهید.
هم اکنون می توانید درخواست خود را از طریق فرم تماس با ما، ارسال کنید.

خدمات گرافیکی مانند

(رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر)

 
خدمات گرافیک اکسیر علم
سفارش خدمات گرافیکی سایت اکسیر علم

درخواست خدمات گرافیکی

کار های گرافیکی خود را به ما بسپارید.برای درخواست  خدمات گرافیکی می توانید از طریق منو خدمات و یا به صفحه خدمات گرافیکی  مراجعه کنید.

خدمات طراحی سایت

 
طراحی سایت
خدمات طراحی سایت برای کسب و کار های اینترنتی

خدمات طراحی سایت

برای درخواست  خدمات طراحی سایت از طریق منو خدمات و یا به صفحه خدمات طراحی سایت، مراجعه کنید.
با پر کردن فرم طراحی سایت،درخواست خود را برای کارشناس ما ارسال کنید.

شبکه های اجتماعی اکسیرعلم (رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر)
شبکه های مجازی اکسیر علم را فالو کنید.

اکسیرعلم را در شبکه های اجتماعی جستجو کنید.

عضو شبکه اجتماعی ما شوید تا از اخبار و  محتوای جدید، با خبر شوید.
(رفع خطاهای اینترنت دانلو منیجر)

 

16 دیدگاه برای “رفع خطاهای اینترنت دانلود منیجر | 15 خطایی که باعث از کار افتادن IDM می شود.

 1. محسن محمدی گفته:

  سلام وقت بخیر.مدتیه برنامه اینترنت دانلود منیجر من به خوبی کار نمیکنه و موقع دانلود گیر میکنه بعضی اوقات اجرای خوبی نداره.از پشتیبانی شما تقاضای کمک دارم .

 2. MALAKOOT گفته:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  سلام علیکم

  مشکل دانلودمنیجر من هیچکدام از این مطالبی که مطرح فرمودید نیست بلکه مرورگرهایی مثل کروم , موزیلافایرفاکس وOpera

  آنرا به عنوان یک افزونه مخرب میدانند و به طورخودکار مسدود شده است.

  حتی من این نرم افزار را بطورکامل از لب تاپ حذف و دوباره نصب کردم , اما باز هم فایده ای نداشت.

  لطفا راهنمایی بفرمائید که آنرا چگونه میتوانم مجددا فعال کنم.

  متشکرم

  • exir elm گفته:

   سلام وقت بخیر
   برنامه اینترنت دانلود منیجر با اکثر مرورگر ها سازگاری دارد و می توانید آن را با مرورگر ها همگام سازی کنید.اما مشکل شما ممکن است به خاطر آنتی ویروس باشد که امکان اجرا برنامه IDM را نمی دهد.دلیل دگیر ممکن است سیستم شما ویروسی باشد.اگر تمایل دارید که به سیستم شما متصل بشیم و مشکل را برطرف کنیم حتما به صفحه خدمات help desk رفته و فرم درخواست پشتیبانی را پر کنید و برنامه Anydesk را دانلود کنید.تا بتوانیم به سیستم شما متصل بشیم.

 3. MALAKOOT گفته:

  حقیقتش تا قبل از مسدودشدن IDM می توانستم دانلودکنم , اما بعداز اینکه بروزرسانی شد مرورگرها آنرا به عنوان یک افزونه مخرب شناختند

  و میدانم به خاطر آنتی ویروس نیست , چون ازقبل بعضی از فعالیتهای آنتی ویروس را غیرفعال کرده بودم و لب تاپ عاری از هرگونه ویروس

  است چون به تازگی ویروس کشی شده است.

  به نظرم مشکل اصلی در گوگل کروم اینجاست که در نت بازار کروم , وقتیIDM را جستجوکردم دیدم افزونه های دیگری جز IDM

  نمایش داده شد.

  با این تفاسیر , لطفا بفرمائید من چگونه میتوانم مجدادا IDM را درمرورگر کروم فعال کنم.

  متشکرم

  • exir elm گفته:

   معمولا بعد از بروزرسانی IDM، برنامه مجدد باید رجیستر شود.پس بهتر است که ابتدا برنامه را با استفاده از نرم افزار Your Uninstaller به طور کامل پاک کنید و بعد نسخه جدید را نصب و رجیستر کنید.برای اینکه برنامه IDM بر روی مرورگر شما فعال شود پلاگین IDM را روی مرورگر خود نصب و فعال سازی کنید.اگر نیاز دارید که کارشناس ما مشکل شما را رفع کنید به صفحه خدمات هلپ دسک مراجعه کنید و فرم پشتیبانی را پر کنید.

 4. ثنا افشار گفته:

  سلام عذر میخوام من وقتی میخوام دانلود کنم میزنه به دلایل قانونی اجازه دانلود این فایل نیست چیکار باید بکنم؟

  • exir elm گفته:

   سلام وقت بخیر
   مشکل اینترنت دانلود منیجر شما باید توسط کارشناس بررسی و رفع شود.برای رفع مشکلات اینترنت دانلود منیجر به صفحه خدمات help desk اکسیر علم مراجعه کنید و فرم پشتبانی را پر کنید تا کارشناس بتواند به سیستم شما متصل شود و مشکل را رفع کند.برای دانلود و نصب برنامه انی دسک بر روی انی دسک کلیک کنید.

  • exir elm گفته:

   سلام وقت شما بخیر.
   معمولا ارور های دانلود منیجر در هنگام دانلود فایل به دلیل استفاده از پروکسی، مشکل سرور، محدود بودن دانلود فایل از سمت سرور، لینک دانلود خراب، غیر قابل دسترس بودن لینک برای دانلود و …. اتفاق می افتد.لطفا ارور IDM را در اینستاگرام اکسیر علم و یا به ادمین کانال تلگرام ارسال کنید.
   راستی اگر میخواهی بدون دردسر و با سرعت بالا هر فایلی را از اینترنت دانلود کنی، دوره آموزش کامل برنامه اینترنت دانلود منیجر را از سایت اکسیر علم خریداری کن.با خرید این دوره بدون محدودیت هر فایلی را از اینترنت دانلود کن.

 5. مهدی گفته:

  سلام خسته نباشید
  من وقتی دارم فایلی رو در لپ تاپ (دانلود منیجر) دانلود میکنم
  اینترنت مودم کلا غیر فعال میشه ولی اون فایل دانلود میشه ولی ما دیگه نمیتونیم از مودم استفاده کنیم تا دانلود فایل تموم بشه وقتی دانلود تموم شد دوباره اینترنت مودم وصل میشه نمیدونم چرا همچین مشکلی دارم

  • exir elm گفته:

   سلام وقت بخیر.فکر نمی کنم مشکل از دانلود منیجر باشه؛ احتمالا تنظیمات مودم شما نیاز به پیکربندی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *