رفع خطای فایرفاکس |حل مشکلات Firefox | خدمات پشتیبانی Firefox

رفع خطاهای مرورگر موزیلا فایرفاکس

رفع مشکلات نرم افزار Mozilla Firefox

رفع خطای فایرفاکس

firefox errors: از نرم افزار موزیلا فایرفاکس برای مشاهده صفحات وب استفاده می شود.این مرورگر محیط کاربری جذاب و پویایی دارد و با امکانات خوبی که ارائه می دهد،تجربه یک وبگردی امن و متفاوت را برای کاربران فراهم کرده است. اما در هنگام نصب و استفاده از مرورگر موزیلا فایرفاکس در برخی از سیستم ها،بنا به دلایل مختلفی به درستی کار نمی کند و دچار مشکلاتی می شود. ممکن است بعضی از خطاها مربوط به سیستم کاربر باشد و یا ممکن است این خطاها به دلیل تنظیمات نرم افزار اتفاق بیفتد.در صورتی که این خطاها رفع نشود امکان دارد که نرم افزار به خوبی کار نکند و حتی کارایی خود را از دست بدهد.معمولا خطا ها توسط کارشناس کامپیوتر مورد بررسی قرار می گیرد و پس از بررسی خطاها،مشکل را رفع می کند.

در این مقاله به رفع خطاهای رایج مرورگر فایرفاکس که در هنگام اتصال به سیستم مشتریان،توسط کارشناس هلپ دسک تهیه شده می پردازیم .سایت اکسیرعلم علاوه بر خدمات پشتیبانی،راه حل هایی را برای رفع خطاهای سیستمی به مشتریان ارائه می دهد،تا از بروز مشکلات احتمالی، جلوگیری شود.در صورتی که قادر به حل مشکلات نرم افزاری نیستید، می توانند از کارشناس هلپ دسک درخواست پشتیبانی کنید.

1-رفع مشکل کندی مرورگر فایرفاکس

حل مشکل کند بودن موزیلا فایرفاکس
رفع مشکل کند بودن فایرفاکس
 • آپدیت نبودن مرورگر: گاهی مرورگر به خاطر عدم بروزرسانی عملکرد کندی را خواهد داشت.بهتر است که مرورگر خود را بروزرسانی کنید تا مشکل کندی آن رفع شود.

 • آنتی ویروس: معمولا با نصب چند آنتی ویروس یا عدم پیکربندی آنتی ویروس، باعث می شود که نرم افزار ها به کندی اجرا شوند.بهتر است که از کارشناس کامپیوتر درخواست پشتیبانی کنید.

 • باز بودن زبانه های زیاد: اگر سایت های زیادی را صفحات مرورگر باز کرده باشید با کندی مرورگر مواجه خواهید شد.توصیه می شود که صفحات سایت هایی که در زبانه مرورگر باز گذاشته اید و غیر قابل استفاده هستند را ببندید.

 • باز کردن برنامه های اضافی: با باز بودن برنامه های اضافی ویندوز سیستم کند خواهد شد.با بستن برنامه های اضافی و غیرقابل استفاده، از کند شدن سیستم خود جلوگیری کنید.

2-مشکل هنگ شدن مرورگر فایرفاکس

حل مشکل هنگ کردن فایرفاکس
رفع مشکل هنگ شدن مرورگر فایرفاکس
 • مسدود کردن فایرفاکس در فایروال ویندوز: با مسدود شدن ارتباط مرورگر فایرفاکس به اینترنت از طریق فایروال،باعث هنگ شدن عملکرد مرورگر می شود.توصیه می شود که وضعیت مسدود بودن مرورگر فایرفاکس را در فایروال ویندوز بررسی کنید.

 • نصب و اجرای همزمان مرورگر های زیاد در ویندوز: نصب کردن مرورگر های زیاد و اجرای همزمان چند مرورگر در سیستم باعث تداخل و هنگ شدن مرورگر ها می شود.سعی کنید مرورگر های اضافه را از سیستم خود پاک کنید.

3-کرش کردن مرورگر فایرفاکس
رفع خطای فایرفاکس

حل مشکل کرش کردن فایرفاکس
حل مشکل کرش شدن مرورگر فایرفاکس


در سیستم های رایانه  ای Crash به معنی از کار افتادن برنامه می باشد.یعنی برنامه از ادامه فعالیت خود باز می ماند.این اتفاق می تواند در برنامه کاربردی یا حتی خود سیستم عامل، به دلیل پردازش ناموفق و یا ویروسی شدن سیستم و دیگر عوامل رخ دهد.

 • ویروسی شدن ویندوز: در صورت آلوده بودن ویندوز به ویروس ها، باعث می شود تمامی نرم افزار ها اجرا نشوند و حتی در هنگام اجرا شدن،کرش کند.توصیه می شود با نصب آنتی ویروس قوی،از سیستم عامل ویندوز در برابر ویروس ها محافظت کنید.

 • پلاگین های اضافی: با نصب کردن بیش از حد پلاگین (افزونه) در مرورگر فایرفاکس ممکن است برنامه باز نشود و یا حتی کرش کند.بهتر است پلاگین های اضافی را پاک کنید تا از بروز خطا ها و کرش کردن مرورگر جلوگیری کنید.

 • وجود باگ های نسخه های قدیمی:

  در نسخه های قدیمی مرورگر فایرفاکس به دلیل ویژگی های کم و باگ های زیاد، توصیه می شود مروگر خود را بروزرسانی کنید.

 • نصب نبودن برنامه Adobe Flash Player : مرورگر فایرفاکس برای اجرای فایل های فلش ،انیمیشن ها،ویدیو های فلش و افزایش پردازش گرافیکی به برنامه فلش پلیر نیاز دارد.در صورت نصب نبودن flash player ،مرورگر فایرفاکس کارایی ضعیفی خواهد داشت و امکان کرش کردن مرورگر وجود دارد.برای افزایش کارایی مروگر فایرفاکس و جلوگیری از کرش شدن مرورگر،برنامه flash player را بر روی سیستم خود نصب کنید.

 • اضافه شدن امکانات آنتی ویروس به مرورگر: معمولا با نصب آنتی ویروس ها،امکانات و ویژگی های امنیتی بر روی مرورگر اضافه می شود.با اضافه شدن امکانات امنیتی آنتی ویروس بر روی مرورگر،ممکن است سایت ها به خوبی باز نشوند و حتی دچار کرش شدن مرورگر شود.اگر چنین مشکلی برای مرورگر شما اتفاق افتاد حتما قابلیت اضافه شده آنتی ویروس بر روی مرورگر را بررسی کرده و آن را غیر فعال کنید.

 • امنیت بالای آنتی ویروس در حفاظت از سایت های نا امن: گاهی با افزایش حساسیت و امنیت بالای آنتی ویروس در ویندوز،باعث می شود که عملکرد برنامه ها در هنگام اتصال به اینترنت توسط آنتی ویروس یک تهدید شناخته شود.آنتی ویروس ها ارتباط ورودی و خروجی برنامه ها را در فایروال بررسی می کنند و در صورت بروز خطر های احتمالی از اتصال برنامه ها به اینترنت جلوگیری می شود.
  مرورگر فایرفاکس برای باز کردن صفحات سایت به اینترنت نیاز دارد.اگر حساسیت امنیتی آنتی ویروس بالا باشد امکان دارد سایت ها باز نشوند و تلاش های زیادی که کاربر برای باز کردن صفحات سایت می کند باعث کرش شدن مرروگر فایرکس می شود.

4-رفع مشکل connection Internet در مرورگر فایرفاکس

حل مشکل اتصال به اینترنت مرورگر فایرفاکس
رفع مشکل اتصال به اینترنت مرورگر فایرفاکس
 • ارتباط از سمت ارائه دهنده اینترنت قطع شده مانند مخابرات:  اگر صفحات سایت در مرورگر فایرفاکس شما باز نمی شود.احتمال دارد اینترنت شما از سمت شرکت ارائه دهنده اینترنت قطع شده است.با واحد پشتیبانی شرکت ارائه دهنده اینترنت خود تماس بگیرید و قطع بودن اینترنت خود را به آنها گزارش دهید.

 • ارتباط اینترنت در ویندوز قطع شده : ممکن است مشکل باز نشدن صفحات سایت شما درمرورگر فایرفاکس، به دلیل قطع بودن کابل اترنت در بخش Network Connections ویندوز باشد. به مسیر زیر بروید و وضعیت کابل اترنت خود را بررسی کنید.
  Control Panel\All Control Panel Items\Network Connections

 • تنظیمات پروکسی را غیرفعال یا رو حالت بدون پروکسی قرار دهید:


  در صورتی که از   پروکسی برای وارد شدن به سایت های فیلتر شده استفاه کرده اید بنا به دلایلی ممکن است پروکسی از کار بیفتد.با از کار افتادن پروکسی؛صفحات سایت در مرورگر باز نمی شود.برای رفع مشکل باز نشدن صفحات سایت،پروکسی مرورگر را غیر فعال کنید.برای غیر فعال کردن پروکسی  به بخش Settings مرورگر فایرفاکس بروید و سپس در قسمت Network Settings مراجعه کرده و در بخش تنظیمات آن، proxy مرورگر فایرفاکس را روی حالت No Proxy یا Auto-detect proxy settings for this network قرار دهید.

 • ارتباط موزیلا فایرفاکس به اینترنت از سمت فایروال مسدود شده: با مسدود شدن اتصال اینترنت مرورگر فایرفاکس در فایروال ویندوز، باعث می شود که  پیغام عدم برقراری اتصال مرورگر به اینترنت برای کاربر نمایش داده شود.برای رفع این مشکل به بخش Control Panel   ویندوز بروید و به بخش Advanced Settings  فایروال ویندوز  وارد شوید و مشکل را بررسی کنید.

   Control Panel\All Control Panel Items\Windows Defender Firewall


 • درایور کارت شبکه در ویندوز پاک شده و یا نیاز به بروزرسانی دارد: در صورت پاک شدن درایور کارت شبکه ، ارتباط ویندوز به اینترنت قطع می شود.و همچنین اگر درایور کارت شبکه شما برزورسانی نشده باشد،امکان اتصال به اینترنت غیر ممکن است.با بررسی درایور کارت شبکه در ویندوز از بروز مشکل اتصال مرورگر فایرفاکس به اینترنت جلوگیری کنید.برای رفع این مشکل از طریق Control Panel به بخش Device Manager وارد شوید و وضعیت درایور کارت شبکه را بررسی کنید.
  Control Panel\All Control Panel Items\Device Manager

5-حل مشکل نصب نشدن مرورگر فایرفاکس
رفع خطای فایرفاکس

حل مشکل نصب نشدن مرورگر فایرفاکس
رفع مشکل نصب نشدن مرورگر فایرفاکس در ویندوز
 • فضای دیسک پر باشد: هنگامی که فضای دیسک شما پر باشد،نصب مرورگر فایرفاکس غیر ممکن می شود.پس اگر می خواهید مرورگر و برنامه های مورد نیاز خود را نصب کنید از پر بودن فضای دیسک،اطمینان حاصل کنید.

 • ویروس: آلوده شدن ویندوز به ویروس ها باعث اختلال در عملکرد ویندوز می شود.همچنین ویروس ها بر روی سرعت و کارایی ویندوز تاثیر بدی می گذارند.اگر ویندوز شما ویروسی شود امکان نصب مرورگر فایرفاکس و دیگر برنامه ها وجود ندارد.بهتر است ویروس های ویندوز را با نصب آنتی ویروس قوی،شناسایی و پاک سازی کنید.

 • نصب نبودن نرم افزار های سیستمی: اگر سیستم عامل خود را به تازگی نصب کرده اید برای افزایش سرعت و کارایی ویندوز نیاز به نرم افزار های سیستمی دارید.نرم افزار های راه انداز سیستمی شامل:کارت گرافیک،صدا،مادربرد،بسته مورد نیاز اجرا کننده برنامه های C++ و … می باشد.گاهی مرورگر فایرفاکس برای عملکرد بهتر نیاز به نصب نرم افزار های مهم سیستمی دارد.بهتر است برای نصب نرم افزار های مهم سیستمی از کارشناس کامپیوتر درخواست پشتیبانی کنید.

6-رفع مشکل باز نشدن مرورگر فایرفاکس

رفع مشکل باز نشدن مرورگر فایرفاکس
حل مشکل باز نشدن مرورگر فایرفاکس در ویندوز
 • به خاطر پلاگین زیاد: با نصب کردن پلاگین های زیاد در مرورگر فایرفاکس باعث تداخل پلاگین ها می شود و حتی ممکن است مرورگر فایرفاکس اجرا نشود.برای رفع این مشکل، پلاگین های اضافه را  حذف کنید.

 • ویروسی شدن ویندوز : وجود ویروس ها در ویندوز باعث حذف فایل های سیستمی و حتی مانع از اجرای مرورگر فایرفاکس و برنامه ها دیگر می شود.برای رفع این مشکل،با نصب آنتی ویروس از سیستم عامل خود در برابر ویروس ها حفاظت کنید.

 • پاک شدن فایل های مرورگر فایرفاکس(firefox errors):

  اگر فایل های مرورگر فایرفاکس را به اشتباه پاک کرده اید و یا از طریق ویروس پاک شده باشد.آن وقت مرورگر اجرا نخواهد شد.برای رفع این مشکل مرورگر فایرفاکس را مجدد نصب کنید.

 • پر بودن فضای درایو ویندوز: اگر فضای درایوی که مرورگر فایرفاکس خود را در آن مسیر نصب کرده اید،پر شود.آن وقت مرورگر فایرفاکس اجرا نخواهد شد.با حذف فایل های اضافه،فضای دیسک را بهینه سازی کنید.

 • عدم سازگاری ویندوز با مرورگر-رفع خطای فایرفاکس

  سازگار نبودن ویندوز با مرورگر باعث ظاهر شدن پیام could not find Firefox runtime می شود.برای رفع این مشکل روی آیکن فایرفاکس راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب کنید،سپس بر روی سربرگ Compatibility کلیک کنید و تیک گزینه  Run this program in compatibility mode for را فعال کنید و از لیست کشویی ،ویندوز خود را انتخاب کنید و بر روی OK کلیک کنید.
 • پاکسازی کامل و نصب مجدد مرورگر: اگر تمامی موارد گفته شده مشکل باز نشدن مرورگر را رفع نکرد ،مرورگر را به طور کامل Uninstall کنید.سپس بررسی کنید که پوشه مرورگر و رجیستر ویندوز به طور کامل پاکسازی شده یا خیر.بهتر است از کارشناس کامپیوتر درخواست پشتیبانی کنید.سایت اکسیر علم خدمات پشتیبانی نرم افزار را به منظور حفظ کارایی سیستم ارائه می دهد.

7-رفع مشکل Server not found در فایرفاکس
firefox errors

رفع کردن خطای Server not found در مرورگر فایرفاکس
رفع خطای Server not found در مرورگر فایرفاکس-رفع خطای فایرفاکس

این مشکل به معنی عدم برقرار ارتباط مرورگر با وب سایت می باشد که با عامل های زیر بستگی دارد.

 • مشکل از سایت: هنگامی که آدرس سایتی را در مرورگر فایرفاکس تایپ کردید و کلید Enter را از صفحه کیبورد زدید و مشاهده کردید که خطای Server not found را نشان می دهد.احتمال دارد سایت دچار مشکل شده باشد.با وارد کردن لینک سایت دیگر در نوار آدرس مرورگر فایرفاکس ،از دسترس بودن سایت مطلع شوید.

 • مشکل اینترنت: در صورتی که اینترنت شما دچار مشکل شده باشد خطای Server not found نمایش داده می شود.بهتر است که مشکل اینترنت خود را بررسی و رفع کنید.
 • مسدود شدن سایت توسط فایروال ویندزو-firefox errors:

    با مسدود شدن ارتباط مرورگر به اینترنت توسط فایروال خطای Server not found نمایش داده می شود.برای رفع این مشکل وارد تنظیمات فایروال ویندوز شوید و اتصال مرورگر فایرفاکس را در فایروال بررسی کنید.
 • مشکل از سمت سرور: ممکن است سایت به دلیل تغییر آدرس یا حذف لینک آدرس و همچنین مشکلات سخت افزاری،باعث نمایش پیغام Server not found می شود.برای بررسی در دسترس بودن سایت می بایست سایت های دیگر را در مرورگر فایرفاکس بررسی کنید.

 • مسدود شدن سایت توسط آنتی ویروس: بعضی از آنتی ویروس ها بنا به دلایل امنیتی مانع از باز شدن سایت ها می شوند.با مسدود شدن سایت توسط آنتی ویروس خطای Server not found نمایش داده می شود.اگر از امن بودن لینک سایت مطمئن هستید می توانید آنتی ویروس خود را برای مدت کوتاهی غیر فعال کنید.

 • تنظیمات پروکسی: اگر از پروکسی استفاده می کنید ممکن است بنا به دلایلی پروکسی شما از کار بیفتد و خطای Server not found برای شما نمایش داده شود.بهتر است در صورتی که نیاز به پروکسی ندارید از طریق تنظیمات فایرفاکس  وارد بخش تنظیمات شبکه شده و proxy را در حالت No Proxy قرار دهید.

 • غیرفعال کردن تنظیمات DNS مرورگر فایرفاکس: برای بررسی تنظیمات DNS مرورگر،نیاز به کمک کارشناس است.اما برای غیر فعال کردن DNS دستور about:config را در نوار آدرس وارد کرده و سپس بر روی دکمه I accept the risk کلیک کنید و در کادر جستجو  عبارت dns.disablePrefetch را وارد کرده و مقدار آن را True کنید و Ok  را بزنید.

 • غیر فعال کردن IPv6 در مرورگر فایرفاکس: برای غیرفعال کردن IPv6 با دستور about:config در بخش نوار آدرس و با کلیک بر روی دکمه I accept the risk وارد بخش تنظیمات پیکربندی فایرفاکس شده و عبارت dns.disableIPv6 را سرچ کنید و مقدار آن را بر روی True تغییر دهید و OK را بزنید.

 • پاک کردن کش و کوکی فایرفاکس-firefox errors:

  معمولا برای نگهداری اطلاعات سایت از کوکی ها و برای صرفه جویی از مدت زمان لود سایت از کش برای ذخیره سازی داده ها در مرورگر کاربر استفاده می شود.گاهی اوقات خطای Server not found به دلیل  بروز نبودن اطلاعات کش و کوکی سایت در مرورگر، نمایش داده می شود.توصیه می شود که اطلاعات کش و کوکی ها را پاکسازی کنید.

  برای حذف اطلاعات کش و کوکی ها در مرورگر فایرفاکس از منو History گزینه Clear Recent History را انتخاب کرده و در پنجره ای که ظاهر می شود Time range to clear را بر روی Everything  قرار داده و تیک تمامی گزینه ها که شامل کوکی و کش و اطلاعات لایگن سایت و … می باشند را فعال کنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تمامی کش و کوکی ها و دیگر اطلاعات سایت پاکسازی شوند.
   
 • ویروسی شدن سیستم: ویروس ها برنامه مخربی هستند که با تکثیر خود باعث از کار افتادن ویندوز می شوند.در صورت آلوده بودن ویندوز به ویروس،اگر مرورگر فایرفاکس را اجرا کنید و لینک آدرس سایت را وارد نوار آدرس مرورگر کنید،ممکن است با پیغام Server not found مواجه شوید.بهتر است با نصب آنتی ویروس قوی،ویندوز را از حملات ویروس و بد افزار ها محافظت کنید.

8-رفع خطای already running but is not responding در فایرفاکس
firefox errors

حل مشکل already running but is not responding در مرورگر فایرفاکس
رفع خطای already running but is not responding در مرورگر فایرفاکس

اجرا بودن فایرفاکس در پس زمینه ویندوز: ممکن است مرورگر موزیلا فایرفاکس در پس زمینه ویندوز در حال اجرا باشد و نیاز است که آن را به طور کامل ببندید تا خطای already running but is not responding در هنگام اجرا کردن مرورگر برای شما ظاهر نشود.برای رفع این مشکل از طریق فشردن کلید ترکیبی Alt + Shift + delete وارد Task manager شوید و Firefox را در بخش  Processesپیدا کنید و روی Firefox راست کلیک کرده و گزینه End Task را کلیک کنید تا اجرای آن متوقف شود.سپس مرورگر موزیلا فایرفاکس را اجرا کنید.


مشکل پروفایل مرورگر فایرفاکس:(رفع خطای فایرفاکس)


امکان دارد پوشه پروفایل فایرفاکس شما مشکل داشته باشد و نیاز به ساخت پروفایل جدید باشد.برای ساخت پروفایل جدید عبارت about:profiles را در نوار آدرس موزیلا فایرفاکس تایپ کنید و Enter کیبورد را فشاردهید تا وارد بخش پروفایل موزیلا فایرفاکس شوید.حال بر روی دکمه Create a New Profile کلیک کنید و پروفایل جدید بسازید.اگر به اطلاعات پروفایل قبلی نیاز دارید می توانید قسمت های مهم را به  پوشه پروفایل جدید انتقال دهید.


برای انتقال اطلاعات پروفایل قبلی به پروفایل جدید،ابتدا دستور about:support را در نوار آدرس تایپ کرده و کلید Enter کیبورد را فشار دهید و وارد بخش عیب یابی مرورگر شوید.سپس در قسمت Profile Folder بر روی دکمه Open Folder کلیک کنید.حال وارد پوشه پروفایل مرورگر شده اید و می توانید اطلاعات پوشه پروفایل قبلی را به پوشه پروفایل جدید،انتقال دهید.در صورتی که مشکل پروفایل شما رفع نشد می توانید به قسمت about:profiles رفته و تنظیمات پروفایل را با کلیک بر روی دکمه Set as default profile به حالت پیش فرض بازگردانید.

9- رفع مشکل باز نشدن سایت ها در مرورگر فایرفاکس
firefox errors

رفع مشکل باز نشدن سایت در مرورگر فایرفاکس
دلیل مشکل باز نشدن سایت در مرورگر فایرفاکس-رفع خطای فایرفاکس
 • باز نشدن سایت به خاطر کش- firefox errors :

  کش اطلاعات موقت سایت را در مرورگر شما ذخیره می کند تا در صورت بازدید مجدد از مدت زمان لود شدن سایت صرفه جویی شود.گاهی به خاطر تغییرات سایت نیاز است که کش مرورگر خالی کنید تا اطلاعات جدید سایت در کش مرورگر شما ذخیره و بروزرسانی شود.با این کار داده های جدید و بروز شده از سمت سرور جایگزین داده های قدیمی کش مرورگر شما می شوند.

  بنابراین نیاز است که برای رفع خطاهای فایرفاکس،کش مرورگر را پاکسازی کنید. برای حذف اطلاعات کش و کوکی ها در مرورگر فایرفاکس از منو History گزینه Clear Recent History را انتخاب کرده و یا در صفحه مروگر فایرفاکس کلید ترکیبی Ctrl + Shift+ Del را از صفحه کیبور فشار دهید و در پنجره ای که ظاهر می شود بخش  Time range to clear را بر روی Everything  قرار داده و تیک تمامی گزینه ها که شامل کوکی و کش و اطلاعات لاگین سایت و … می باشند را فعال کنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تمامی کش و کوکی ها و دیگر اطلاعات سایت پاکسازی شوند.

 • ریست کردن فایرفاکس : اگر سایت شما توسط مرورگر فایرفاکس باز نمی شود.گاهی نیاز است که مرورگر فایرفاکس را ریست کنید تا مشکل رفع شود.برای ریست کردن فایرفاکس ابتدا کلید Shift کیبورد را نگه داشته و بر روی آیکن فایرفاکس دوبار چپ کلیک کرده و گزینه Reset Firefox را کلیک کنید.با این کار فایرفاکس شما ریست می شود.در نسخه جدید گزینه  Reset Firefox  به Refresh Firefox تغییر کرده است.10-رفع مشکلات با راه اندازی مجدد موزیلا فایرفاکس :
firefox errors

رفع مشکلات فایرفاکس با راه اندازی مجدد مرورگر
طریقه راه اندازی مجدد مرورگر فایرفاکس-رفع خطای فایرفاکس

برای  راه اندازی مجدد مرورگر فایرفاکس به مسیر زیر بروید.

menu > Help > More Troubleshooting Information > Refresh Firefox


یا با دستور about:support در قسمت نوار آدرس  وارد بخش عیب یابی شده و گزینه Refresh Firefox کلیک کنید تا مرورگر موزیلا فایرفاکس راه اندازی مجدد شود.معمولا با این کار اغلب مشکلات حل می شود.

11-خطای اتصال شما امن نیست در فایرفاکس your connection is not secure

رفع خطای your connection is not secure در مرورگر فایرفاکس-رفع خطای فایرفاکس
رفع ارور your connection is not secure در مرورگر فایرفاکس-رفع خطای فایرفاکس
 • تنظیم نبودن ساعت سیستم: هنگامی که تاریخ و ساعت سیستم شما دقیق نباشد باعث عدم تطابق با گواهی ها می شود.در این صورت پیغام your connection is not secure ظاهر می شود.برای رفع این مشکل به Control Panel ویندوز رفته و وارد بخش Date & time شوید.سپس تاریخ و ساعت سیستم را تنظیم و با زدن دکمه OK تغییرات را ذخیره سازی کنید.

 • غیرفعال کردن آنتی ویروس-firefox errors:

  وقتی آنتی ویروس را در ویندوز نصب می کنید آنگاه لایه های امنیتی آنتی ویروس به مروگر شما اضافه می شود و در نتیجه باعث ظاهر شدن خطایyour connection is not secure می شود.برای رفع این مشکل بهتر است لایه های اضافه آنتی ویروس در مرورگر را غیرفعال کنید و یا آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید.

 • تنظیم کردن خودکار پروکسی: با فعالسازی خودکار پروکسی می توانید از بروز خطای your connection is not secure  جلوگیری کنید.برای فعالسازی خودکار پروکسی به بخش Settings مرورگر فایرفاکس بروید و سپس در قسمت Network Settings مراجعه کرده و در بخش تنظیمات آن، proxy مرورگر فایرفاکس را روی حالت Auto-detect proxy settings for this network قرار دهید.

 • غیرفعال کردن SSL3: اگر SSL3  مرورگر فایرفاکس شما فعال باشد احتمال ظاهر شدن خطای your connection is not secure وجود دارد.برای رفع این مشکل عبارت about:config را وارد نوار آدرس مرورگر کنید و کلید Enter را بزنید.سپس SSL3 را پیدا کرده و گزینه Toggle را انتخاب کرده و مقدارش را به  False تغییر دهید.

خدمات پشتیبانی فایرفاکس-رفع خطای فایرفاکس

خدمات هلپ دسک- رفع خطای فایرفاکس
خدمات از راه دور یکی از  سرویس های سایت اکسیرعلم می باشد.

اگر در هنگام استفاده از نرم افزار موزیلا فایرفاکس با مشکلاتی روبرو شدید و خود قادر به رفع مشکل نیستید می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده و از طریق کارشناس سایت اکسیر علم، مشکلات مرورگر خود را برطرف کنید.

خدمات پشتیبانی رایگان نیست و هزینه  پشتیبانی توسط کارشناس تعیین می شود.خدمات پشتیبانی با 1 ماه گارانتی همراه است.یعنی در صورتی که نرم افزار در مدت زمان گارانتی با مشکلاتی رو برو شد ،کارشناس ما به طور کاملا رایگان مشکل را رفع خواهد کرد.این فرصت خوب را از دست ندهید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

دانلود مرورگر موزیلا فایرفاکس

دانلود موزیلا فایرفاکس- رفع خطای فایرفاکس
دانلود Mozilla Firefox

برای دانلود مرورگر موزیلا فایرفاکس هم اکنون می توانید بر روی دانلود موزیلا فایرفاکس کلیک کنید و وارد صفحه آموزش فایرفاکس شوید و مرورگر را دانلود کنید.

اینستاگرام اکسیرعلم

اینستاگرام اکسیرعلم
همین الان صفحه اصلی اینستاگرام اکسیرعلم را فالو کنید تا از اخبار و اطلاعات سایت مطلع شوید.

15 دیدگاه برای “رفع خطای فایرفاکس |حل مشکلات Firefox | خدمات پشتیبانی Firefox

 1. عبدی گفته:

  سلام
  مرورگر فایرفاکس در ویندوزم باز نمیشه .از تیم پشتیبانی شما درخواست می کنم مشکل فایرفاکس من را رفع کنن.

  • exir elm گفته:

   سلام وقت بخیر
   برای رفع مشکل فایرفاکس از طریق منو خدمات سایت به صفحه خدمات هلپ دسک مراجعه کرده و فرم درخواست پشتیبانی را تکمیل کنید تا کارشناس با شما تماس بگیرد و مشکل را برطرف کند.

  • exir elm گفته:

   اگر تمایل دارید مشکل فایرفاکس شما از طرف تیم ما رفع شود. از طریق منو خدمات سایت به صفحه خدمات هلپ دسک مراجعه کرده و فرم درخواست پشتیبانی را تکمیل کنید تا کارشناس با شما تماس بگیرد و مشکل را برطرف کند.خدمات ما رایگان نیست و هزینه توسط مشتری پرداخت می شود.خدمات ما با 1 ماه گارانتی همراه است.
   این فرصت خوب را از دست ندهید.

 2. حمیدرضا گفته:

  سلام عجب مقاله خوبیه .ممنون از شما .من مشکل باز نشدن مرورگر فایرفاکس رو دارم و اصلا باز نمیشه نمیدونم چرا؟

 3. محسن گفته:

  سلام خسته نباشید.
  مقاله رفع مشکلات مرورگر فایرفاکس سایت شما عالیه.
  من مشکل باز نشدن مرورگر فایرفاکس را دارم .لطفا کمکم کنید.

 4. ن گفته:

  سلام مرورگر موزیلام دیگه باز نمیشه و پنجره XULRunner را با این محتوا میده:
  Error Platform version ” 109.0.1 ” is not compatible with
  minversion >=109.0
  maxVersion <=109.0

  راستش من خیلی سایتهای مهمی داخل فایر فاکس ذخیره کردم که هیچ کدومو هیچ جا ذخیره ندارم چیکار کنم که اطلاعاتم پاک نشه؟

  • exir elm گفته:

   بهتره که اطلاعات برنامه فایرفاکس را در درایو محل نصب برنامه کپی بگیرد و بعد نسخه جدید برنامه فایرفاکس را نصب کنید.
   اگر نیاز دارید که ما مشکل فایرفاکس شما را رفع کنیم از کارشناس کامپیوتر درخواست پشتیبانی کنید.
   راستی محل ذخیره اطلاعات فایرفاکس در دو مسیر زیر ذخیره می شود.
   C:\Users\[ME]\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\[PROFILE.NAME]\browser-extension-data
   C:\Users[ME]\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles[PROFILE.NAME]\extensions

  • exir elm گفته:

   سلام وقت بخیر .
   معمولا ارورXULRunner در فایرفاکس به دلیل به روزرسانی و مشکل جابجایی ورژن قدیم به جدید اتفاق می افتد.که باید از پروفایل خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و بعد فایرفاکس قدیمی را پاک کنید و بعد فایرفاکس جدید را دانلود و نصب کنید.
   مسیر ذخیره سازی اطلاعات فایرفاکس
   C:\Users\[ME]\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\[PROFILE.NAME]\browser-extension-data
   C:\Users[ME]\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles[PROFILE.NAME]\extensions

 5. ن گفته:

  سلام مرورگر موزیلام دیگه باز نمیشه و پنجره XULRunner میده

  راستش من خیلی سایتهای مهمی داخل فایر فاکس ذخیره کردم که هیچ کدومو هیچ جا ذخیره ندارم چیکار کنم که اطلاعاتم پاک نشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *