تغییر آیدی AnyDesk | بهترین روش تغییر آیدی انی دسک ریموت دسکتاپ

تغییر آیدی انی دسک

تغییر آیدی برنامه انی دسک

تغییر آیدی anydesk: بعد از نصب  انی دسک،این برنامه به طور خودکار یک آیدی را برای سیستم شما تنظیم می کند.آیدی انی دسک از طریق خود برنامه قابل تغییر نیست و با استفاده از ویژگی Alias شما می توانید یک نام مستعار با ترکیب حروف و اعداد در کنار هم داشته باشید.اما آیدی عددی برنامه انی دسک کاملا ثابت و بدون تغییر است.با خرید نسخه پولی برنامه انی دسک کاربران می توانند حداکثر 3 نام مستعار برای آیدی انی دسک خود اختصاص دهند.ولی کاربران به دنبال راهی هستند که بتوانند آیدی انی دسک خود را به راحتی در سیستم تغییر دهند.در ادامه این مقاله سه روش را برای تغییر آیدی انی دسک، توسط کارشناس هلپ دسک اکسیر علم، ارائه شده است.با اکسیر علم همراه باشید.

تاریخ انتشار ۱۴۰۰/۰۹/۲۸

تاریخ به روز رسانی ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ – 17-11-2022

📖 فهرست مطالب

ویدیو آموزش عوض کردن آیدی Anydesk

تو این ویدیو آموزشی 4 روش تغییر آیدی انی دسک را یاد میگیری.

برای اینکه آیدی انی دسک را به راحتی و بدون اینکه سشن ها و پروفایل‌ها پاک بشه تغییر بدی با ما تا انتهای این ویدیو همراه باش.(خدمات هلپ دسک اکسیر علم)

اکسیر علم شما را به دیدن ویدیو آموزش تغییر آیدی انی دسک، در کانال یوتیوب دعوت می کند.

برای یاد گرفتن صفر تا صد برنامه انی دسک، بر روی ویدیو کامل آموزش برنامه انی دسک کلیک کنید.

روش اول:پاک سازی کامل برنامه انی دسک

حذف کردن انی دسک در ویندوز
حذف کامل برنامه انی دسک برای تغییر آیدی

برای تغییر آیدی برنامه انی دسک ابتدا برنامه را به طور کامل از ویندوز پاک کنید و بعد اقدام به نصب دوباره انی دسک کنید.با دانلود برنامه Your Uninstaller  می توانید انی دسک را به طور کامل از سیستم حذف کنید.سپس انی دسک را مجدد نصب کنید تا آیدی جدید برای سیستم شما تنظیم شود.

روش دوم: پاک کردن فایل تنظیمات برنامه انی دسک

تغییر آیدی انی دسک با حذف کامل فایل های ذخیره شده در سیستم
حذف فایل های برنامه انی دسک برای تغییر آیدی

اگر از ویندوز خود با برنامه Image گرفته اید و در سیستم دیگر ویندوز clone گرفته شده را نصب کرده اید آن وقت اگر برنامه انی دسک  را در هر دو سیستم را اجرا کنید هر دو سیستم آیدی انی دسک یکسانی خواهند داشت.در این شرایط باید آیدی یکی از سیستم ها را تغییر دهید.اگر سیستم دوم را سیستم مشتری در نظر بگیریم می توانید فایل تنظیمات برنامه انی دسک سیستم مشتری را به طور کامل پاک کنید.با پاک کردن فایل تنظیمات برنامه،آیدی جدیدی برای انی دسک سیستم مشتری به طور خودکار تنظیم خواهد شد.
نکته بسیار مهم: برنامه انی دسک با نصب و یا آپدیت جدید،فایل تنظیمات خود را در دو مسیر دایرکتوری ویندوز،ذخیره سازی می کند.

برای پاک کردن فایل تنظیمات انی دسک ابتدا  به مسیر زیر بروید.و تمامی فایل های داخل پوشه انی دسک را پاک کنید. و سپس برنامه را اجرا کنید تا آیدی انی دسک شما تغییر کند.

C:\Users\isaacnewton\AppData\Roaming\AnyDesk

اگر آیدی انی دسک سیستم تغییر نکرد به مسیر زیر بروید و فایل های داخل پوشه انی دسک را پاک کنید.

C:\ProgramData\AnyDesk

می بینید که با استفاده از این روش آیدی انی دسک تغییر می کند.

تغییر آیدی برنامه انی دسک در ویندوز ایمیج گرفته شده

اگر ویندوز ایمج شده را در سیستم مشتری نصب و تحویل آن داده اید.در صورتی که امکان دارد با برنامه ریموت دسکتاپ دیگری به سیستم مشتری  متصل شوید و فایل تنظیمات برنامه انی دسک را پاک کنید.ولی اگر دسترسی به سیستم مشتری ندارید فایل تنظیمات سیستم خود را می بایست پاک کنید.اما بعضی از کاربران می خواهند لیست آیدی سیستم هایی که ریموت زده اند را در هنگام تغییر آیدی انی دسک داشته باشند.برای اینکه آیدی انی دسک سیستم شما تغییر کند و همچنین لیست آیدی سیستم های مشتری در انی دسک شما،باقی بماند حتما روش سوم که در ادامه این مقاله توضیح داده ایم را انجام دهید.

  روش سوم: بهترین راه حل تغییر آیدی anydesk از طریق تغییر نام فایل تنظیمات برنامه

تغییر آیدی anydesk با تغییر نام فایل تنظیمات برنامه
تغییر آیدی انی دسک با تغییر نام فایل تنظیمات برنامه

همان طور که می دانید برنامه انی دسک آیدی ثابتی دارد و در حالت عادی قابل تغییر نیست.اگر می خواهید فقط آیدی برنامه انی دسک شما تغییر کند و لیست آیدی مشتری ها در برنامه انی دسک دست نخورده باقی بماند این روش به شما کمک خواهد کرد.

معمولا برنامه انی دسک با نصب و یا آپدیت جدید،فایل تنظیمات خود را در دو مسیر دایرکتوری ویندوز،ذخیره سازی می کند.ابتدا به مسیر زیر بروید و نام فایل service.conf را تغییر دهید.به طور مثال نام آن را به نام service_backup.conf تغییر دهید.

C:\Users\isaacnewton\AppData\Roaming\AnyDesk

سپس برنامه انی دسک را اجرا کنید،حالا مشاهده خواهید کرد که آیدی انی دسک شما تغییر کرده است.چون با تغییر نام فایل service.conf برنامه انی دسک به صورت خودکار یک فایل جدیدی با همان نام  می سازد.اما اگر آیدی انی دسک شما تغییر نکرد به مسیر زیر بروید و فایل service.conf را به نام دلخواه تغییر دهید.

C:\ProgramData\AnyDesk

به طور مثال نام  فایل service.conf  را به نام service_backup.conf تغییر دهید.سپس برنامه انی دسک را اجرا کنید.حالا آیدی برنامه انی دسک شما به راحتی تغییر کرده و لیست آیدی های مشتری ها در برنامه انی دسک ،دست نخورده باقی مانده است.این راه حل،بهترین روشی است که کارشناس هلپ دسک سایت اکسیر علم برای کاربران ویندوز توصیه می کند.اگر نیاز دارید که کارشناس ما آیدی انی دسک شما را تغییر دهد از منو خدمات وارد صفحه هلپ دسک شده و درخواست خود را از طریق فرم ،برای کارشناس ما ارسال کنید.

روش چهارم:استفاده از برنامه Reset Anydesk ID

عوض کردن آیدی AnyDesk

معمولا برنامه هایی وجود دارند که در کنار برنامه انی دسک اجرا شده و آیدی ثابت انی دسک را تغییر می دهد.این برنامه ها  درسته که مشکل شما را حل می کند اما ممکن است برای سیستم شما یک تهدید جدی باشند.معمولا برای اجرای این برنامه باید آنتی ویروس و بخش های امنیتی سیستم برای مدت کوتاهی غیرفعال شود تا برنامه اجرا شده و آیدی انی دسک شما تغییر کند.یکی از برنامه هایی که آیدی انی دسک شما را تغییر می دهد  برنامه Reset Anydesk ID می باشد.که باید به صورت Run As Administrator اجرا شد.

توصیه می شود که از روش های قبلی برای تغییر آیدی انی دسک استفاده شود.

راستی شما چه روش هایی را برای تغییر آیدی برنامه انی دسک پیشنهاد می دهید؟راهکار خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نتیجه گیری تغییر آیدی AnyDesk

انی دسک یک برنامه ریموت دسکتاپ است که با حجم کم و محیط کاربری خوب، بین دیگر برنامه ها به محبوبیت رسیده است. این برنامه امکان اتصال همزمان به چند سیستم را برای کاربر فراهم نموده و هر کسی به راحتی می تواند سیستم ها را از راه دور نظارت و کنترل کند.از آنجایی که هر سیستم یک آیدی انی دسک ثابت و غیر قابل تغییر دارد شما می توانید به کمک مقاله آموزش تغییر آیدی انی دسک، به راحتی آیدی برنامه انی دسک را تغییر دهید.

خدمات پشتیبانی با برنامه ریموت دسکتاپ AnyDesk

 اگر در هنگام استفاده از رایانه و موبایل با مشکلاتی رو به رو شده اید، می توانید از خدمات کامپیوتری اکسیر علم استفاده کنید.کارشناس ما از طریق برنامه Anydesk به سیستم شما متصل شده و مشکل را رفع می کند.اگر تمایل دارید که مشکلات ویندوز شما در کوتاه ترین زمان حل شود به صفحه خدمات پشتیبانی مراجعه کرده و فرم درخواست پشتیبانی را پر کنید تا کارشناس ما با شما تماس گرفته و مشکل را برطرف کند.

خدمات ما  1 ماه پشتیبانی رایگان دارد.این فرصت  خوب را از دست ندهید.

سئوالات متداول در مورد تغییر آیدی انی دسک

آیا محدودیتی در تغییر دادن آیدی انی دسک وجود دارد؟

خیر، هیچ محدودیتی در تغییر آیدی برنامه انی دسک وجود ندارد و شما می توانید بدون محدودیت و با روش هایی که توضیح دادیم آیدی انی دسک را تغییر دهید.

بله، تیم برنامه انی دسک گفته بودند که آیدی انی دسک ثابت و غیر قابل تغییر است اما سایت اکسیر علم توانست آیدی anydesk را به آسونی تغییر دهد.

بهتر است تمامی فایل های داخل پوشه انی دسک را در مسیر زیر پاک کنید تا آیدی برنامه انی دسک تغییر کند.

C:\Users\isaacnewton\AppData\Roaming\AnyDesk

C:\ProgramData\AnyDesk

خیر، با تغییر آیدی برنامه انی دسک هیچ مشکلی در اجرا و عملکرد برنامه رخ نمی دهد.

اگر تصمیم دارید آیدی برنامه انی دسک را تغییر دهید بدون اینکه تمامی Sessions (نشست ها) پاک شوند؛ بهتر است که فایل service.conf را در مسیر زیر پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید و نام فایل service.conf را تغییر دهید.سپس برنامه انی دسک را اجرا کنید و پس از اجرا شدن خواهید دید که آیدی برنامه انی دسک تغییر کرده است.

C:\Users\isaacnewton\AppData\Roaming\AnyDesk

C:\ProgramData\AnyDesk

اگر احساس می کنید که آیدی برنامه انی دسک سیستم شما را هر شخصی دارد و مدام درخواست های زیادی برای اتصال به سیستم شما ارسال می شود، در چنین مواقعی نیاز دارید که آیدی انی دسک را تغییر دهید.

نوشته های جدید

 • بهینه سازی حجم ویدیو بدون افت کیفیت با برنامه Adobe Media Encoder
  آیا حجم ویدیو شما بسیار زیاد است؟ آیا می خواهید حجم ویدیو خود را بهینه کنید؟چگونه می توان حجم ویدیو را بهینه کرد؟ با چه برنامه ای می توان حجم ویدیو را کاهش داد؟ در این مقاله آموزشی به شما آموزش می دهیم که بدون افت کیفت، حجم ویدیو خود را کاهش دهید و فرمت ویدیو خود را به فرمت دلخواه تغییر دهید. بیشتر بدانید…
 • حل مشکل اتصال شبکه و Wi-Fi در ویندوز با 24 روش کاربردی
  چگونه مشکل اتصال به شبکه و Wi-Fi را در ویندوز حل کنم؟ آیا آداپتور شبکه یا Wi-Fi در ویندوز شما کار نمی کند؟ ممکن است عوامل مختلفی باعث بروز خطا در هنگام اتصال آداپتور شبکه و Wi-Fi در ویندوز شود.در این مقاله روش هایی را برای حل مشکل اتصال شبکه را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید.بیشتر بدانید…
 •  حل مشکل قطع شدن صدا در ویندوز | 20 راهکار برای رفع قطعی صدای ویندوز
  چگونه مشکل قطعی صدای ویندوز را حل کنم؟ دلایل مختلفی باعث قطع شدن صدای ویندوز می شود.در این مقاله 20 راه حل برای رفع مشکل قطع شدن صدای ویندوز را آموزش داده ایم.بیشتر بدانید…
 • پیدا کردن خدمات کامپیوتری مطمئن | چگونه خدمات کامپیوتر خوب پیدا کنم؟
  چگونه به خدمات کامپیوتر اعتماد کنیم؟ همان طور که می دانید، هر خدمات کامپیوتری قابل اعتماد نیست.تو این پست آموزشی یاد میگیری که به چه خدمات کامپیوتری باید اعتماد کنی و با ویژگی های خوب یک کارشناس کامپیوتر آشنا خواهید شد.بیشتر بدانید.
 • دانلود Internet Download Manager به همراه راهنمای نصب و فعال سازی
  چگونه اینترنت دانلود منیجر را در ویندوز نصب کنم؟ تو این پست آموزشی نحوه نصب و فعال سازی برنامه اینترنت دانلود منیجر را توضیح داده ایم.این پست آموزشی را از دست نده.

2 دیدگاه برای “تغییر آیدی AnyDesk | بهترین روش تغییر آیدی انی دسک ریموت دسکتاپ

 1. مهران هـ. گفته:

  خیلی خیلی ممنون از راهنمایی خوب تون.
  مدتی بود که دیگه میگفت ما Detect کردیم که شما Professional User هستید و باید لایسنس بخرید. بعد از چند روز هم گفت که 5 روز دیگه شما رو کلا Block میکنیم. من هم بدلیل اینکه Software Developer هستم و نیاز شدیدی به Support همکارانم در شهرها و کشورهای مختلف داشتم، نیاز داشتم که حتماً بتونم این رو حل کنم. راهنمایی شما بسیار مفید واقع شد.
  البته این رو هم برای دوستان بگم شاید بدرد کسی بخوره: من چون فکر نمیکردم ID ی AnyDesk به این راحتی ها قابل تغییر باشه (چون اسمش هم روشه دیگه: ID = Identification – حدا اقل تو TeamViewer که یادمه تا ویندوز جدید نمیریختیم، نمیشد،) رفتم برنامه Supremo را نصب کردم که اون هم واقعا برنامهء خوبی بوده و از نظر رابط کاربری و امنیت، بسیار هم شبیه به TeamViewer هست. (چون میدونین دیگه، UI در AnyDesk تفاوتهای ذاتی با TeamViewer داره. Supremo انگار خوده TeamViewer هه، منتها نسخه های روزهای اولش! بگذریم.)
  راهنمایی شما برای من صرفاً در همون حد پاک کردن فایلهای ProgramData مفید واقع شد و در کمال تعجب، (چون فکر نمیکردم این موضوع رو اینقدر ساده گرفته باشه) رفت ID جدید گرفت. و دیگه هم پیام نمیده که دارید بشکل Professional استفاده میکنید. دوباره مبتدی شدم!!!….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *