تغییر آیدی AnyDesk | بهترین روش تغییر آیدی انی دسک ریموت دسکتاپ

تغییر آیدی انی دسک

تغییر آیدی برنامه انی دسک

تغییر آیدی anydesk: بعد از نصب  انی دسک،این برنامه به طور خودکار یک آیدی را برای سیستم شما تنظیم می کند.آیدی انی دسک از طریق خود برنامه قابل تغییر نیست و با استفاده از ویژگی Alias شما می توانید یک نام مستعار با ترکیب حروف و اعداد در کنار هم داشته باشید.اما آیدی عددی برنامه انی دسک کاملا ثابت و بدون تغییر است.با خرید نسخه پولی برنامه انی دسک کاربران می توانند حداکثر 3 نام مستعار برای آیدی انی دسک خود اختصاص دهند.ولی کاربران به دنبال راهی هستند که بتوانند آیدی انی دسک خود را به راحتی در سیستم تغییر دهند.در ادامه این مقاله سه روش را برای تغییر آیدی انی دسک، توسط کارشناس هلپ دسک اکسیر علم، ارائه شده است.با اکسیر علم همراه باشید.

ویدیو آموزش عوض کردن آیدی Anydesk

تو این ویدیو آموزشی 4 روش تغییر آیدی انی دسک را یاد میگیری.

برای اینکه آیدی انی دسک را به راحتی و بدون اینکه سشن ها و پروفایل‌ها پاک بشه تغییر بدی با ما تا انتهای این ویدیو همراه باش.(خدمات هلپ دسک اکسیر علم)

 

 

اکسیر علم شما را به دیدن ویدیو آموزش تغییر آیدی انی دسک، در کانال یوتیوب دعوت می کند.

روش اول:پاک سازی کامل برنامه انی دسک

حذف کردن انی دسک در ویندوز
حذف کامل برنامه انی دسک برای تغییر آیدی

برای تغییر آیدی برنامه انی دسک ابتدا برنامه را به طور کامل از ویندوز پاک کنید و بعد اقدام به نصب دوباره انی دسک کنید.با دانلود برنامه Your Uninstaller  می توانید انی دسک را به طور کامل از سیستم حذف کنید.سپس انی دسک را مجدد نصب کنید تا آیدی جدید برای سیستم شما تنظیم شود. دانلود برنامه AnyDesk
ویدیو کامل آموزش برنامه انی دسک

روش دوم:پاک کردن فایل تنظیمات برنامه انی دسک

تغییر آیدی انی دسک با حذف کامل فایل های ذخیره شده در سیستم
حذف فایل های برنامه انی دسک برای تغییر آیدی

اگر از ویندوز خود با برنامه Image گرفته اید و در سیستم دیگر ویندوز clone گرفته شده را نصب کرده اید آن وقت اگر برنامه انی دسک  را در هر دو سیستم را اجرا کنید هر دو سیستم آیدی انی دسک یکسانی خواهند داشت.در این شرایط باید آیدی یکی از سیستم ها را تغییر دهید.اگر سیستم دوم را سیستم مشتری در نظر بگیریم می توانید فایل تنظیمات برنامه انی دسک سیستم مشتری را به طور کامل پاک کنید.با پاک کردن فایل تنظیمات برنامه،آیدی جدیدی برای انی دسک سیستم مشتری به طور خودکار تنظیم خواهد شد.
نکته بسیار مهم: برنامه انی دسک با نصب و یا آپدیت جدید،فایل تنظیمات خود را در دو مسیر دایرکتوری ویندوز،ذخیره سازی می کند.

برای پاک کردن فایل تنظیمات انی دسک ابتدا  به مسیر زیر بروید.و تمامی فایل های داخل پوشه انی دسک را پاک کنید. و سپس برنامه را اجرا کنید تا آیدی انی دسک شما تغییر کند.

C:\Users\isaacnewton\AppData\Roaming\AnyDesk

اگر آیدی انی دسک سیستم تغییر نکرد به مسیر زیر بروید و فایل های داخل پوشه انی دسک را پاک کنید.

C:\ProgramData\AnyDesk

می بینید که با استفاده از این روش آیدی انی دسک تغییر می کند.

تغییر آیدی برنامه انی دسک در ویندوز ایمیج گرفته شده

اگر ویندوز ایمج شده را در سیستم مشتری نصب و تحویل آن داده اید.در صورتی که امکان دارد با برنامه ریموت دسکتاپ دیگری به سیستم مشتری  متصل شوید و فایل تنظیمات برنامه انی دسک را پاک کنید.ولی اگر دسترسی به سیستم مشتری ندارید فایل تنظیمات سیستم خود را می بایست پاک کنید.اما بعضی از کاربران می خواهند لیست آیدی سیستم هایی که ریموت زده اند را در هنگام تغییر آیدی انی دسک داشته باشند.برای اینکه آیدی انی دسک سیستم شما تغییر کند و همچنین لیست آیدی سیستم های مشتری در انی دسک شما،باقی بماند حتما روش سوم که در ادامه این مقاله توضیح داده ایم را انجام دهید.

  روش سوم: بهترین راه حل تغییر آیدی anydesk از طریق تغییر نام فایل تنظیمات برنامه

تغییر آیدی anydesk با تغییر نام فایل تنظیمات برنامه
تغییر آیدی انی دسک با تغییر نام فایل تنظیمات برنامه

همان طور که می دانید برنامه انی دسک آیدی ثابتی دارد و در حالت عادی قابل تغییر نیست.اگر می خواهید فقط آیدی برنامه انی دسک شما تغییر کند و لیست آیدی مشتری ها در برنامه انی دسک دست نخورده باقی بماند این روش به شما کمک خواهد کرد.

معمولا برنامه انی دسک با نصب و یا آپدیت جدید،فایل تنظیمات خود را در دو مسیر دایرکتوری ویندوز،ذخیره سازی می کند.ابتدا به مسیر زیر بروید و نام فایل service.conf را تغییر دهید.به طور مثال نام آن را به نام service_backup.conf تغییر دهید.

C:\Users\isaacnewton\AppData\Roaming\AnyDesk

سپس برنامه انی دسک را اجرا کنید،حالا مشاهده خواهید کرد که آیدی انی دسک شما تغییر کرده است.چون با تغییر نام فایل service.conf برنامه انی دسک به صورت خودکار یک فایل جدیدی با همان نام  می سازد.اما اگر آیدی انی دسک شما تغییر نکرد به مسیر زیر بروید و فایل service.conf را به نام دلخواه تغییر دهید.

C:\ProgramData\AnyDesk

به طور مثال نام  فایل service.conf  را به نام service_backup.conf تغییر دهید.سپس برنامه انی دسک را اجرا کنید.حالا آیدی برنامه انی دسک شما به راحتی تغییر کرده و لیست آیدی های مشتری ها در برنامه انی دسک ،دست نخورده باقی مانده است.این راه حل،بهترین روشی است که کارشناس هلپ دسک سایت اکسیر علم برای کاربران ویندوز توصیه می کند.اگر نیاز دارید که کارشناس ما آیدی انی دسک شما را تغییر دهد از منو خدمات وارد صفحه هلپ دسک شده و درخواست خود را از طریق فرم ،برای کارشناس ما ارسال کنید.

روش چهارم:استفاده از برنامه Reset Anydesk ID

عوض کردن آیدی AnyDesk

معمولا برنامه هایی وجود دارند که در کنار برنامه انی دسک اجرا شده و آیدی ثابت انی دسک را تغییر می دهد.این برنامه ها  درسته که مشکل شما را حل می کند اما ممکن است برای سیستم شما یک تهدید جدی باشند.معمولا برای اجرای این برنامه باید آنتی ویروس و بخش های امنیتی سیستم برای مدت کوتاهی غیرفعال شود تا برنامه اجرا شده و آیدی انی دسک شما تغییر کند.یکی از برنامه هایی که آیدی انی دسک شما را تغییر می دهد  برنامه Reset Anydesk ID می باشد.که باید به صورت Run As Administrator اجرا شد.

توصیه می شود که از روش های قبلی برای تغییر آیدی انی دسک استفاده شود.

راستی شما چه روش هایی را برای تغییر آیدی برنامه انی دسک پیشنهاد می دهید؟راهکار خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *