WiFi password error |رفع مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای در موبایل

حل مشکل ذخیره نشدن رمز وای فای موبایل

رفع مشکل سیو نشدن پسورد وای فای در موبایل/  خطای maybe incorrect password WiFi

مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای :شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پسورد وای فای موبایلتان به درستی ذخیره نمی شود و برای هر موقع متصل شدن به مودم باید مجدد رمز وای فای خود را وارد کنید.این مشکل را اکثر کاربران دارند و  و هر کاری می کنند نمی توانند مشکل ذخیره نشدن رمز وای فای خود را حل کنند.برای رفع این مشکل با ما همراه باشید و ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.با ما به اکسیر علم دست یابید.

اتصال وای فای موبایل به مودم ADSL
ذخیره کردن رمز وای فای در موبایل

نحوه تنظیمات اتصال وای فای موبایل به مودم ADSL

برای اتصال به مودم خود باید تنظیمات وای فای مودم را پیکربندی کنید تا از ورود افراد سودجو وهکر ها جلوگیری شود.معمولا وای فای مودم به دلیل عدم پیکربندی، امنیت آن غیرفعال می باشد و نیاز است که شما تنظیمات امنیتی مودم را فعال کنید.برای پیکربندی وای فای به چند اصطلاح  در شبکه آشنا شویم.

تنظیمات مودم ADSL -پیکربندی وای فای
تنظیمات WiFi مودم ADSL

(Services Set Identifier )SSID چیست:

شناسه سرویس و به عنوان نام شبکه    WiFi معروف است. SSID   جهت شناسایی صحیح شبکه شما می باشد. به طور پیش فرض مودم شما نامی را برای SSID مشخص می کند.شما قادر هستید نام SSID خود را تغییر داده تا بتوانید به درستی شبکه خود را پیدا کرده و متصل شوید. البته شما باید نام و رمز عبوری را برای شبکه خود تعیین کنید تا هر کسی نتواند به شبکه شما دسترسی داشته باشد.برای اتصال به SSID یا همان شبکه مودم خود ،می بایست WiFi دستگاه خود را روشن کنید تا شبکه های موجود را اسکن کند بعد از اینکه شبکه مودم خود را مشاهده کردید به آن متصل شوید.WiFi password error

نمایش SSID شبکه در موبایل
نمایش نام شبکه وای فای مودم در موبایل

معمولا اگر رمز عبور خود را برای شبکه خود مشخص کرده باشید در لیست شبکه هایی که WiFi موبایل شما اسکن کرده است به صورت قفل یا همان نشانگر قفل نمایش داده می شود.با وارد کردن رمز عبور می توانید به شبکه خود متصل شوید.

Network Authentication:

قابلیت Network Authentication یا همان احراز هویت، فرآیند امنیتی است که هویت یک کاربر را در شبکه تایید می کند. از این راهکار امنیتی برای تشخیص کاربرانی که میخواهند به شبکه شما متصل شوند استفاده می شود.اگر مدیر باشید با مجوز دسترسی مدیر و اگر کاربر معمولی باشید با سطح دسترسی محدود شده وارد شبکه می شوید.اگر اطلاعات ورودی شما غلط باشد امکان ورود به شبکه را نخواهید داشت.

WiFi password - اطلاعات ورود به وای فای مودم adsl
نحوه ورود به وای فای مودم adsl

WPA-Personal:

مشخص کردن سیستم رمزنگاری وای فای جهت جلوگیری از ورود هکر ها که باعث آسیب در شبکه می شود مورد استفاده قرار می گیرد. که این امر بسیار مهم است و باید پیگیری شود.

WPA-Personal - رمزنگاری wifi
نحوه رمز نگاری وای فای

 WPS چیست:

WiFi Protected setup یا به اختصار WPS یک استاندارد امنیتی شبکه های وای فای است که برای افراد مبتدی ساخته شده. امنیت این استاندارد پایین بوده و استفاده از این استاندارد برای امنیت شبکه توصیه نمیشه و آن را در مودم غیر فعال کنید.

قابلیت WPS در مودم ADSL
فعال کردن قابلیت WPS در مودم ADSL

WPA2 + AES:

جهت رمزگذاری و امنیت در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. پیشنهاد می شود از این قابلیت برای امنیت شبکه خود استفاده کنید.از پروتکل رمز گذاری زیر استفاده نکنید چون باعث ورود افراد سودجو (هکر ها) به شبکه شما می شود.

 • WPA + AES
 • WPA + TKIP/AES
 • WPA + TKIP
 • WEP

بهترین حالت رمز نگاری و امنیت در شبکه WPA2 + AES می باشد.

پیکربندی و طریقه اتصال به WiFi |مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای

برای اتصال موبایل به اینترنت وای فای ابتدا به تنظیمات مودم وارد شوید و بعد از ورود به قسمت تنظیمات مودم به بخش Wireless مراجعه کنید.ابتدا SSID  یا نامی برای دستگاه مودم  جهت شناسایی  و اتصال به وای فای را مشخص کنید.در بخش security  رمزی را برای وای فای خود تعیین کنید.ابتدا در بخش Network Authentication را بر روی WPA-Personal قرار داده و الگوریتم رمز نگاری   WPA2 + AES را انتخاب کنید و سپس  رمزی را برای دستگاه مودم خود قرار دهید.دقت کنید که قابلیت WPS را غیر فعال کنید و در آخر دکمه ذخیره را کلیک کنید.

wifi password- رمز وای فای مودم
تنظیم کردن رمز وای فای مودم ADSL

مخفی کردن SSID:مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای

در حالت معمول نام شبکه وای فای شما در دسترس همگان قرار دارد و هر شخصی که در محدوده سیگنال WiFi شما باشد؛شبکه شما را مشاهده خواهد کرد. برای افزایش امنیت می بایست نام شبکه را مخفی کنید. در تنظیمات مودم شما قادرید SSID  شبکه خود را مخفی کنید.با مخفی کردن SSID ،نام شبکه شما در لیست وای فای دستگاه های موبایل مخفی خواهد ماند. برای مخفی سازی SSID به تنظیمات مودم خود بروید. برای ورود به تنظیمات مودم در مرورگر خود آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید و در پنجره ای که ظاهر می شود نام کاربری و رمز عبور مودم خود را وارد کنید.

مخفی کردن وای فای مودم - Hide Access Point
نحوه مخفی کردن وای فای مودم ADSl

معمولا نام کاربی و رمز عبور پیش فرض مودم ها admin  است.توجه کنید هم نام کاربری و هم رمز عبورد admin  می باشد.حالا به تنظیمات wireless مراجعه کنید و گزینه Hide SSID یا Hide Access Point را تیک بزنید تا نام شبکه شما مخفی شود.

توجه:

جهت ورود به شبکه مخفی می بایست نام شبکه یا SSID و رمز را به صورت دستی وارد کنید.

توجه:

گزینه Broadcast SSID  به معنی نمایش نام شبکه شما برای  تمامی دستگاه ها می باشد.

توجه:

دقت کنید که در هر مودم مسیر های تنظیمات فرق دارد و سعی کنید از کارشناس کامپیوتر کمک بگیرید.جهت پشتیبانی به ما پیام دهید.

اسکن کردن وای فای در موبایل |مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای

بعد از اینکه تنظیمات را به درستی انجام داده اید به بخش وای فای موبایل خود  وارد شوید و وای فای را روشن کنید.سپس موبایلتان شروع به اسکن کردن وای فای اطراف خود می کند.بعد از ظاهر شدن اسم وای فای دستگام مودم روی آن لمس کنید و کادری ظاهر می شود و از شما رمز ورود به وای فای مودم را میخواهد. بعد از وارد کردن رمز وای فای گزینه save را بزنید تا رمز وای فای را ذخیره کند تا در صورتی که وای فای خود را دوباره روشن می کنید رمز  ورود را از شما نپرسد.اما چرا در بعضی از موبایل ها رمز ورود به وای فای ذخیره نمی شود و در هر بار اتصال به وای فای از ما رمز ورود می خواهد؟ WiFi password error

wifi password- رمز وای فای مودمadsl
تصویر نمایش شبکه ها و پسورد وای فای در موبایل


خیلی از کاربران این مشکل را داشته اند و اینطور بیان کرده اند که ،در هنگام وصل شدن به وای فای مودمم رمز ورود را ذخیره می کنم و به وای فای وصل می شوم اما  با  هر بار خاموش و روشن کردن وای فای دوباره ازم پسورد میخواد!

راه حل های رفع مشکلات وای فای در موبایل:(WiFi password error)

اگر در هنگام اتصال به وای فای مودم رمز ورود را ذخیره کردید و  به اینترنت وصل شدید و با هر بار خاموش و روشن کردن وای فای از شما مجدد رمز ورود خواست باید بدانید که این مشکل از سمت موبایل شما نیست.در بسیاری از سایت ها و ویدیو هایی که منتشر شده به شما پیشنهاد های زیادی جهت رفع این مشکل راهنمایی می کنند.ابتدا این پشنهاد ها را بررسی کنیم و بعد راه حل را به شما خواهیم گفت.WiFi password error

نصب برنامه FIX WiFi برای موبایل :

برنامه هایی برای رفع مشکلات وای فای ارائه شده است.اما زمانی کاربرد دارد که وای فای شما به اینترنت متصل نمی شود.اما این راه حل دقیقی برای رفع مشکل وای فای نمی باشد.استفاده از این برنامه برای افراد مبتدی توصیه نمی شود.

WiFi password error -wifi fixer
مشکلات وای فای موبایل با WiFi Fixer

ریست کردن موبایل :

ریست کردن هیچ ربطی به مشکلات وای فای ندارد.ممکن است این راه حل روش مناسبی جهت مشکل سیو نشدن رمز  وای فای نباشد.مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای

ریست کردن موبایل
طریقه ریست شدن موبایل

ریست کردن شبکه موبایل :

ریست کردن شبکه موبایل فقط راه اندازی مجدد شبکه موبایل شما را انجام می دهد و روش کاربردی برای رفع مشکل ذخیره نشده رمز وای فای نمی باشد. خاموش روشن کردن موبایل مشکل ذخیره نشدن رمز وای فای را حل نخواهد کرد.WiFi password error

WiFi password error-network settings reset
طریقه ریست کردن وای فای موبایل

ریست فکتوری /بازگردانی موبایل به تنظیم کارخانه :

با بازگشت به فرمت کارخانه تمامی اطلاعات شما پاک می شود.ممکن است مشکل سیو نشدن رمز وای فای شما حل نشود.بنابراین ریسک این کار بالا می باشد.

ریست فکتوری موبایل
طریقه ریست فکتوری موبایل

روت کردن  | فلش کردن موبایل :

فلش کردن موبایل برای رفع مشکلات گوشی که برای ارور ها به کار می رود. روت کردن موبایل برای دسترسی کامل به گوشی استفاده می شود.اما راه حل خوبی برای رفع مشکل ذخیره نشدن رمز وای فای موبایل نمی باشد.
بنابراین این روش ها مناسب نیستند و مشکل شما را حل نمی کند چون این راه حل ها  از سمت  موبایل شما انجام گرفته و باید از سمت تنظیمات مودم؛مورد بررسی قرار بگیرد تا ببینیم دلیل این مشکل چه بوده و راه حل را از سمت مودم باید پیگیری شود.

روت کردن موبایل جهت رفع مشکل
روت شدن موبایل برای رفع مشکلات و ارور ها

رفع مشکل ذخیره نشدن رمز وای فای در موبایل | مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای

ابتدا وارد تنظیمات مودم شوید و در بخش wireless به قسمت MAC Address  وارد شوید و آن را enable  کنید. در بعضی وای فای گزینه allow  مشخص شده .با فعال کردن این گزینه دیگر رمز وای فای را دوباره با خاموش شدن و روشن کردن وای فای از شما نمی پرسد.چون شما  MAC Address   مودم را فعال کرده اید. با فعال شدن MAC Address  دستگاه موبایل شما برای مودم شناسایی می شود و مودم از شما دوباره رمز ورود نمی خواهد چون می داند که شما ادمین یا مدیر هستید و احراز هویت شما تایید می شود.

 WiFi password error-wireless mac address
قابلیت mac address در موردم adsl

هر سیستم یا موبایل MAC Address دارد که در دنیای اینترنت با این شناسه MAC Address قابل شناسایی هستند و در اتصال به اینترنت از این شناسه جهت اتصالات استفاده می شود.اگر در مودم شما این قابلیت فعال نباشد دستگاه مودم در هر بار وصل شدن رمز ورود را از شما می خواهد.پس این گزینه را فعال کنید تا در هنگام خاموش و روشن کردن وای فای از شما رمز ورود را نخواهد.WiFi password error

کاربرد MAC Address:مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای

برای شناسایی دستگاه شما در شبکه با دیگر دستگاه ها نیازمند آدرس منحصر به فرد می باشد. معمولا هر دستگاهی برای  ارتباط در شبکه آدرسی به نام MAC Address یا همان آدرسی فیزیکی دارد .این آدرس سبب می شود که هویت دستگاه در بسته های ارسالی مشخص شود.مک آدرس برای تشخیص شبکه مفید است زیرا هرگز تغییر نمی کند و ثابت است. MAC Address روش مطئنی برای شناسایی فرستنده ها و گیرنده های داده ها در زیر شبکه است.مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای

WiFi MAC address
نمایش WiFi MAC Address در موبایل

MAC Filter در روتر های بی سیم Wi-Fi:

در شبکه های بی سیم قابلیتی به نام MAC Filter  وجود دارد .این قابلیت اقدام امنیتی می باشد که برای جلوگیری از دسترسی ناخواسته شبکه توسط هکر ها و مزاحمان مورد استفاده قرار می گیرد.در مودم فیلتر آدرس Mac طوری تنظیم شده که ترافیک را فقط از آدرس های خاص MAC بپذیرد.به این ترتیب فقط دستگاه هایی که آدرس MAC آنها تایید شده باشد قادر به برقراری ارتباط از طریق شبکه را خواهد داشت حتی از طریق DHCP به آنها IP جدید داده شود.بنابراین اگر هکر ها آدرس IP شبکه شما را ربوده باشد باز مسدود می شود زیرا آدرس MAC هکر ها در لیست تایید شده قرار نخواهد گرفت و فیلتر خواهد شد.

MAC Filter در مودم ADSL
محدود کردن MAC Address موبایل و کامپیوتر و لپ تاپ

خدمات پشتیبانی| مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای

از طریق خدمات پشتیبانی سایت می توانید مشکلات خود را حل کنید.برای ارسال درخواست خود می توانید از طریق ارسال کامنت در انتهای این مقاله /فرم تماس/ارسال ایمیل/صفحه خدمات هلپ دسک،اقدام کنید.WiFi password error

خدمات پشتیبانی جهت رفع مشکلات کاربران ،از ویژگی اکسیرعلم می باشد.

درخواست خدمات helpdesk
خدمات helpdesk

خدمات سئو سایت (WiFi password error)

برای سئو کردن  محتوای سایت و افزایش رنک، می توانید از خدمات ما استفاده کنید.

برای افزایش رنک خود می توانید از طریق صفحه خدمات سئو سایت ، درخواست خود را اعلام کنید.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای کمک به رویت وب سایت ها در نتایج جستجو

نمونه محتوای سایت ( مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای )

خدمات سئو سایت ( seo site)
درخواست خدمات سئو جهت افزایش رنک سایت

خدمات طراحی سایت

برای درخواست خدمات سایت می توانید به صفحه طراحی سایت مراجعه کنید.

طراحی سایت به صورت واکنشگرا باعث مشاهده تمامی صفحات سایت در تمامی دستگاه ها می شود.

خدمات طراحی سایت
درخواست خدمات طراحی سایت

خدمات گرافیکی

برای درخواست خدمات گرافیکی از منو خدمات به صفحه گرافیک مراجعه کنید.

گرافیک (تیزر های تبلیغاتی ،ویرایش تصاویر – ویرایش ویدیو -طراحی -تنظیم کیفیت و تکنیک های جدید )

طراحی گرافیکی و ویرایش تصاویر مشتریان،با بهره گیری از جدید ترین تکنیک ها

نمونه کار های گرافیکی را در تصویر را در مقاله مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای مشاهده کنید.

خدمات طراحی گرافیک
درخواست خدمات گرافیک

عضویت VIP اکسیر علم

با عضویت در VIP سایت اکسیر علم از امکانات خوب سایت بهره مند شوید.

تخفیف در محصولات و پشتیبانی رایگان از طریق عضویت در VIP امکان پذیر است.

عضویت ویژه | کاربرVIP
عضویت ویژه با خرید اشتراک VIP

 

فروشگاه اکسیر علم

با خرید محصولات آموزشی اکسیر علم،آگاهی خود را افزایش دهید.

تولید محصولات آموزشی با کیفیت برای مشتریان سایت و بازدیدکنندگان به همراه پشتیبانی رایگان

خرید خوبی را با ما تجربه کنید.

فروشگاه اکسیر علم
فروشگاه محصولات آموزشی

شبکه های جتماعی اکسیر علم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با پیوستن به شبکه اجتماعی اکسیر علم از اخبار و اطلاعات با خبر شوید.

شبکه های اجتماعی اکسیرعلم / مقاله جدید WiFi password error
عضو شبکه های اجتماعی اکسیر علم شوید.

ما را با هشتگ #اکسیرعلم  در شبکه های اجتماعی  اینستاگرام/تلگرام/توییتر/روبیکا/آپارات/یوتیوب و … فالو کنید.

16 دیدگاه برای “WiFi password error |رفع مشکل ذخیره نشدن پسورد وای فای در موبایل

  • exir elm گفته:

   سلام بازدیدکننده گرامی
   خوشحالیم که مقاله وای فای را مطالعه کردید.عضو شبکه های اجتماعی ما شوید و از اخبار و اطلاعات سایت مطلع شوید.
   با هشتگ #اکسیرعلم ما را دنبال کنید.

 1. محمد گفته:

  پست خوبی بود .کاشکی تمامی تنظیمات مودم هم گفته میشد.
  مشکل سیو پسورد وای فای موبایل برایم پیش نیومده ولی مقاله مفیدی بود

  • exir elm گفته:

   ممکن است در تمامی تنظمات مودم مسیر تنظیمات متفاوت باشد اما گزینه های مهم تغییر نمی کند.توجه داشته باشید که تنظیمات مودم را دستکاری نکنید و از کارشناس هلپ دسک ما استفاده کنید تا تنظیمات مودم را به شما راهنمایی کنند.

 2. امیر علی گفته:

  واقعا مشکل وای فای من همین بود و پسوردم ذخیره نمی شد.ممنونم سایت اکسیر علم .چه طوری می تونم سایت شما را حمایت مالی کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *