راست چین کردن متن وب سایت ترجمه شده در گوگل ترنسلیت

راست چین کردن متن در گوگل ترسنلیت

راست چین کردن متن google translate

راست چین کردن متن صفحات وب سایت : حتما یکبار  دردسر چپ چین بودن متن های ترجمه شده به زبان فارسی را در افزونه Google Translate  تجربه کرده اید. معمولا افزونه Google Translate هنگام ترجمه محتوای وب سایت های خارجی، متن را به صورت چپ چین شده نمایش می دهد.در زبان فارسی متن از راست به چپ نوشته می شود.اما افزونه گوگل ترنسلیت متن ها را چپ چین شده نمایش می دهد.اگر در محتوای وب سایت اصطلاحات خاصی استفاده شده باشد چینش متن در هنگام ترجمه فارسی، بهم ریخته و مفهوم محتوا به سختی درک می شود. در این مقاله دو روش راست چین کردن متن های ترجمه شده از صفحات وب سایت های خارجی را به شما آموزش می دهیم.

با خرید اشتراک ویژه به محتوای ویژه سایت اکسیر علم دسترسی داشته باشید.

ویدیو آموزش تغییر جهت متن ترجمه شده در گوگل ترنسلیت

 
 

هم اکنون می توانید ویدیو آموزش راست چین کردن متن در مرورگر ویندوز، را در کانال یوتیوب ببینید.اکسیر علم شما را به دیدن این ویدیو دعوت می کند.

 

روش اول استفاده از تگ dir برای راست چین کردن متن در گوگل ترنسلیت

راست چین کردن متن با ابزار inspect element
راست چین کردن متن وب سایت با ویژگی dir و با مقدار rtl

تگDIV برای بخش بندی صفحات وب سایت استفاده می شود. تگ DIV ویژگی به نام dir دارد که مخفف direction (جهت) است که باید مقدار rtl  یا ltr  را به آن اضافه شود. برای پاراگراف هایی که متن آن زبان فارسی است و جهت متن راست به چپ است، از مقدار rtl مخفف کلمه (right to left) استفاده می شود.برای زبان خارجی  که متن از چپ به راست نوشته می شود باید از مقدار ltr استفاده کنید.در وب سایتی که زبان آن خارجی است مقدار dir  به طور پیش فرض  ltr است.

 بنابراین اگر میخواهید جهت متن ترجمه شده گوگل ترنسلیت را راست چین کنید باید ویژگی dir را به تگ DIV وب سایتی که توسط گوگل ترنسلیت ترجمه کرده اید اضافه کنید. شما می توانید با استفاده از تگ dir جهت متن را راست چین کنید.برای این کار ابتدا بر روی صفحه ترجمه شده کلیک راست کنید و با انتخاب ابزار inspect element اولین DIV بخش متن را انتخاب کرده و تگ dir=”rtl” را به آن بخش اضافه کنید و فاصله بین تگ را رعایت کنید تا متن وب سایت راست چین شود.مثال راست چین کردن متن صفحه با استفاده از تگ DIV  و ویژگی dir=”rtl” :

<“div class=”container ” dir=”rtl>

 به همین راحتی با استفاده از این تگ محتوا شما راست چین می شود.اما زمانی که صفحه را رفرش کنید دوباره باید همین روش را استفاده کنید.

راست چین کردن متن گوگل ترنسلیت

روش دوم استفاده از افزونه Switch Direction برای تغییر جهت متن در google translate

تغییر جهت متن وب سایت با نصب افزونه switch direction
تغییر جهت متن وب سایت با نصب افزونه switch direction

با نصب افزونه Switch Direction  در مرورگر خود،می توانید جهت متن صفحات وب سایت را تغییر دهید.این افزونه برای مرورگر هایی مانند گوگل کروم و فایرفاکس در دسترسی می باشد.برای نصب این افزونه ابتدا باید وارد فروشگاه مرورگر خود شوید و در کادر جستجو پلاگین Switch Direction را پیدا کرده و نصب کنید.پس از نصب کردن افزونه به بخش تنظیمات Switch Direction بروید و در قسمت switch direction options تیک گزینه های Enable Switch Direction button for edit، Enable Switch Direction button for pages، Enable Switch Direction with Ctrl + shift + X را فعال کنید.حالا می توانید با راست کلیک کردن صفحه و با انتخاب گزینه Switch Text Direction و یا با فشردن کلید ترکیبی Ctrl + shift + X جهت متن را راست چین کنید.

نصب Switch Direction در مرورگر فایرفاکس

نصب افزونه switch direction در مروگر موزیلا فایر فاکس - راست چین کردن متن
نصب افزونه switch direction برای تغییر جهت متن در مرورگر فایر فاکس

به منو تنظیمات مرورگر فایرفاکس رفته و با انتخاب گزینه Add-ons and themes کلیک کنید و در کادر جستجو افزونه ها، Switch Direction را تایپ کنید و سپس افزونه را در مرورگر فایرفاکس نصب کنید.

تغییر جهت محتوا در فایرفاکس با افزونه Switch Direction

پس از اینکه افزونه Switch Direction  را در مرورگر فایرفاکس نصب کردید به بخش تنظیمات افزونه بروید و در قسمت switch direction options تیک گزینه های Enable Switch Direction button for edit، Enable Switch Direction button for pages، Enable Switch Direction with Ctrl + shift + X را فعال کنید.حالا می توانید بر روی صفحه  راست کلیک کنید و با انتخاب گزینه Switch Text Direction و یا با فشردن کلید ترکیبی Ctrl + shift + X جهت متن را راست چین کنید.برای دانلود افزونه بر روی نصب افزونه Switch Direction در فایرفاکس کلیک کنید.

نصب Switch Direction در مرورگر گوگل کروم

نصب افزونه switch direction در مروگر گوگل کروم - راست چین کردن متن
نصب افزونه switch direction برای تغییر جهت متن در مرورگر گوگل کروم

بر روی آیکن سه نقطه گوگل کروم کلیک کنید و به بخش More Tools رفته و گزینه Extensions را انتخاب کنید.بر روی منو Extensions کلیک کرده و به بخش Open Chrome Web Store رفته و در کادر جستجو افزونه Switch Direction را تایپ کرده و سپس بر این افزونه را در گوگل کروم نصب کنید.

تغییر جهت متن در گوگل کروم با افزونه Switch Direction

پس از اینکه افزونه را در مرورگر گوگل کروم نصب کردید به بخش تنظیمات Switch Direction بروید و در قسمت switch direction options تیک گزینه های Enable Switch Direction button for edit، Enable Switch Direction button for pages، Enable Switch Direction with Ctrl + shift + X را فعال کنید.حالا می توانید بر روی صفحه  راست کلیک کنید و با انتخاب گزینه Switch Text Direction و یا با فشردن کلید ترکیبی Ctrl + shift + X جهت متن را راست چین کنید.برای دانلود افزونه بر روی لینک نصب افزونه switch direction در گوگل کروم کلیک کنید.

 دانلود مرورگر موزیلا فایرفاکس Mozilla Firefox

دانلود موزیلا فایرفاکس
دانلود Mozilla Firefox

Mozilla Firefox -موزیلا فایرفاکس یکی از بهترین مرورگر های قدرتمند وب می باشد. این مرورگر رایگان بوده و محیط کاربری خوب دارد.این مرورگر با قابلیت های خوبی که دارد تمامی انتظارات کاربران را فراهم کرده و تجربه یک وبگردی متفاوت را به ارمغان آورده است.این مرورگر 100 میلیون بار توسط کاربران دانلود شده و امتیاز بالا 4 از 5 را از نظر کاربران دریافت کرده است.همچنین این مرورگر از افزونه ها پشتیبانی می کند به عنوان مثال افزونه Switch Direction که برای تغییر جهت متن صفحات وب استفاده می شود را می توانید بر روی مرورگر خود نصب کنید.  برای نصب این مرورگر بر روی ویندوز خود بر روی دانلود فایرفاکس کلیک کنید.

دانلود مرورگر گوگل کروم Google Chrome

دانلود مرورگر گوگل کروم
دانلود مرورگر google chrome

Google Chrome -گوگل کروم از مرورگر های محبوب و حرفه ای دنیای وب می باشد که توسط شرکت گوگل منشتر شده است. مرورگر گوگل کروم در مدت زمان بسیار کم توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کند و توانسته  رتبه 4 از 5 را از نظر کاربران دریافت کند.دلیل موفقیت این مرورگر سرعت بسیار خوب در بارگذاری صفحات وب ،استفاده بهینه از منابع سیستم ، اجرای سریع مرورگر در سیستم و امنیت بالا را می توان اشاره کرد.مرورگر گوگل کروم از افزونه ها پشتیبانی می کند به عنوان مثال برای راست چین کردن متن از افزونه Switch Direction می توانید استفاده کنید.برای نصب این مرورگر در ویندوز خود بر روی دانلود گوگل کروم کلیک کنید.

راستی شما از چه روشی برای تغییر جهتن متن در مرورگر ویندوز استفاده می کنید؟تجربه ات را با ما در بخش نظرات به اشتراک بذار.

خدمات طراحی سایت

خدمات طراحی سایت
سفارشات طراحی سایت

با ما سایتت را بساز و به درآمد برس.سایت بساز و رویات را به واقعیت تبدیل کن

داشتن سایت خوب وبهینه شده و با کارایی مناسب را از اکسیرعلم بخواهید.اکسیرعلم همراه همیشگی شما.

برای درخواست خدمات سایت می توانید به صفحه سفارش طراحی سایت مراجعه کنید.

طراحی سایت به صورت واکنشگرا باعث مشاهده تمامی صفحات سایت در تمامی دستگاه ها می شود.

تغییر جهت متن در گوگل ترنسلیت

خدمات گرافیکی

خدمات طراحی گرافیک
سفارشات گرافیک

برای ارسال سفارشات گرافیکی به صفحه سفارش خدمات گرافیک مراجعه کنید.

گرافیک (تیزر های تبلیغاتی ،ویرایش تصاویر – ویرایش ویدیو -طراحی -تنظیم کیفیت و تکنیک های جدید )

طراحی گرافیکی و ویرایش تصاویر مشتریان،با بهره گیری از جدید ترین تکنیک ها

تغییر جهت متن وب سایت

خدمات سئو سایت

خدمات seo سایت
خدمات سئو سایت

با خدمات سئو سایت اکسیر علم در گوگل دیده شوید.

برای سئو سایت و افزایش بازدید سایتتان به ما پیام دهید.


هم اکنون می توانید درخواست خود را از طریق صفحه سفارش خدمات سئو سایت و فرم تماس با ما، ارسال کنید.تا کارشناس سئو با شما تماس بگیرد.


راست چین کردن متن گوگل ترنسلیت

خدمات پشتیبانی – تغییر جهت متن گوگل ترنسلیت

خدمات help desk - راست چین کردن متن
خدمات help desk

سایت اکسیر علم خدمات پشتیبانی ویندوز  را ارائه می دهد.اگر هنوز راست چین کردن متن گوگل ترنسلیت در مرورگر شما  رفع نشده، می توانید از خدمات کامپیوتری اکسیر علم استفاده کنید. اگر تمایل دارید که مشکلات ویندوز شما در کوتاه ترین زمان حل شود به صفحه درخواست خدمات هلپ دسک مراجعه کرده و فرم درخواست پشتیبانی را پر کنید تا کارشناس ما با شما تماس گرفته و مشکل را رفع کند.برای آشنایی بیشتر بر روی هلپ دسک چیست؟ کلیک کنید.برای دیدن محتوای آموزشی بر روی وبلاگ اکسیر علم کلیک کنید.

خدمات ما  1 ماه پشتیبانی رایگان دارد.این فرصت  خوب را از دست ندهید.

برای خرید دوره های آموزشی بر روی فروشگاه اکسیر علم کلیک کنید.

تغییر جهت متن در گوگل ترنسلیت

ما را در شبکه اجتماعی زیر دنبال کنید.

یوتیوب اکسیر علماکسیر علمویدیو آموزشی آپارات اکسیر علمتوییتر اکسیر علمفیسبوک اکسیر علمکانال اینستاگرام اکسیر علم - پست آموزش ساخت لینک دانلود مستقیم گوگل درایوکانال تلگرام اکسیر علم پست جدید گوگل درایو

13 دیدگاه برای “راست چین کردن متن وب سایت ترجمه شده در گوگل ترنسلیت

 1. نرگس گفته:

  ممنونم.همیشه مشکل چپ چین بودن گوگل ترنسلیت اذیتم می کرد. مرسی اکسیر علم بابت راست چین کردن متن در گوگل ترنسلیت ♥️♥️

 2. نازنین گفته:

  آموزش خوبی بود .من مشکل چپ چین شدن متن در صفحه گوگل ترنسلیت رو داشتم که با پست سایت اکسیر علم تونستم متن ترجمه شده گوگل ترنسلیت را. راست چین کنم.

  • exir elm گفته:

   خوشحالیم که مقاله آموزشی تغییر جهت متن در مرورگر برای شما مفید بوده.
   راستی تخفیف ویژه شروع شده و همین الان میتونی بر روی خرید دوره های آموزشی کلیک کن و رو خودت سرمایه گذاری کن.
   برای اینکه از شر ویروس های سیستم خلاص بشی بر روی آموزش حذف کردن ویروس کلیک کن.
   اگر میخواهی بدون محدودیت و با سرعت بالا هر فایلی را از اینترنت دانلود کنی،حتما دوره آموزش اینترنت دانلود منیجر را خریداری کن و به آسونی فایل ها را از سایت ها دانلود کن.

 3. سمیه گفته:

  ممنون از آموزش خوبتون.به راحتی تونستم متن هایی ترجمه شده وب سایت رو راست چین کنم.قبلا نمایش متن ها جابجا و به هم ریختگی داشت.مرسی اکسیر علم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *